Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2020, 13:26   #111
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

no widzisz, a moja 5 metrowa limuzyna z dieslem pali prawie o litr mniej niż ten lexus.

Szwagier ma od nowości rav4 z tym samym napędem, co lexus. Średnio pali mu 7,5 a jeździ głównie krótkie jazdy po mieście, w trasie spalanie spada do 6.5, ale to przy prędkości do 140. Potem gwałtownie rośnie.

Mamy w robocie parę pluginow - to się sprawdza tylko, jeśli pracowicie codziennie podlaczamy wieczorem do pradu, w praktyce ludziom nie chce się albo zapominają, potem jadąc bez prądu akumulatory ładują się i auto pali 10, w efekcie średnio wychodzi im powyżej 7 litrów. No a jeśli ktoś ma taką regularność, to sensowniej wziąć elektryka (bo plugin i elektryk to praktycznie te same pieniądze w zakupie), choćby ze względu na TCO, mniejsza upierdliwość w obsłudze i fun z ogromnego momentu.

Zwykla hybryda jeszcze obleci, bo kosztuje tyle co diesel, nie waży 300 kg więcej za te 50 km na prądzie i nie obciąża tak długo doładowywaniem w czasie jazdy (tak, wiem, ze można wyłączać...). W efekcie takie Camry za 120k pali realnie 6 litrów i to się jak najbardziej trzyma kupy.
Zwróć uwagę że piszę o realiach a nie o teoriach i wydumanych sytuacjach. Elektryk Consiego spokojnie może się obronić w ciągu kilku lat eksploatacji o ile będzie ładowany tanim prądem np. z FV. W innym przypadku będzie po prostu droga zabawka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 13:31   #112
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 43 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Hybrydy plugin są bez sensu, zwykły diesel wygrywa z nimi w cuglach.
Tylko nie epatować mi tu katalogowymi danymi z WLTP.



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Na potwierdzenie Twoich słów : https://www.scigacz.pl/Hybridgate,cz...cje,40081.html
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 13:41   #113
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
no widzisz, a moja 5 metrowa limuzyna z dieslem pali prawie o litr mniej niż ten lexus.

Szwagier ma od nowości rav4 z tym samym napędem, co lexus. Średnio pali mu 7,5 a jeździ głównie krótkie jazdy po mieście, w trasie spalanie spada do 6.5, ale to przy prędkości do 140. Potem gwałtownie rośnie.

Mamy w robocie parę pluginow - to się sprawdza tylko, jeśli pracowicie codziennie podlaczamy wieczorem do pradu, w praktyce ludziom nie chce się albo zapominają, potem jadąc bez prądu akumulatory ładują się i auto pali 10, w efekcie średnio wychodzi im powyżej 7 litrów. No a jeśli ktoś ma taką regularność, to sensowniej wziąć elektryka (bo plugin i elektryk to praktycznie te same pieniądze w zakupie), choćby ze względu na TCO, mniejsza upierdliwość w obsłudze i fun z ogromnego momentu.

Zwykla hybryda jeszcze obleci, bo kosztuje tyle co diesel, nie waży 300 kg więcej za te 50 km na prądzie i nie obciąża tak długo doładowywaniem w czasie jazdy (tak, wiem, ze można wyłączać...). W efekcie takie Camry za 120k pali realnie 6 litrów i to się jak najbardziej trzyma kupy.
Zwróć uwagę że piszę o realiach a nie o teoriach i wydumanych sytuacjach. Elektryk Consiego spokojnie może się obronić w ciągu kilku lat eksploatacji o ile będzie ładowany tanim prądem np. z FV. W innym przypadku będzie po prostu droga zabawka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
1) "no widzisz, a moja 5 metrowa limuzyna z dieslem pali prawie o litr mniej niż ten lexus." Tak ale nie w mieście w korkach (srednia predkosc na screenie z Twojego Volvo wskazuje na jazde w duzo przyjemniejszych okolicznosciach). Ja tym lexem tluklem sie po szczytujacej stolycy.

2) Czyli jednak hybryda ma sens, oczywiscie do miasta. Gdyby bylo inaczej to na taxi jezdzilyby nadal moje ulubione auta, w wiekszosci zastapiane przez hybrydowe toyoty (tylko nie wpominajmy o ich gazowaniu prosze)

3) tez trzymam sie wylacznie realiow i tez mamy w robocie sporo roznych aut
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 15:19   #114
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

nie ma co się kłócić - miałem przebiegi 100% po stolicy, wtedy spalanie rosło do 5.3. To 5,6 które podałeś w świetle długookresowych wyników w znanym mi RAV4 mocno optymistyczne, tyle palą taksiarzom priusy, które są jednak dużo lżejsze. W raportach spalania od użytkowników jest raczej 6.6 litra. Mi sześciu litrów nie udało się przekroczyć, długookresową średnią mam w okolicach 5, choć zdarzyło się raz i tak - po 143 km od tankowania miałem 1610 zasięgu, co przy baku 55 litrów daje spalanie 3,13/100.

volvo_s90.jpg

A ja miałem na myśli hybrydę plugin a nie zwykłą hybrydę - tam jest pies pogrzebany.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 16:17   #115
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
nie ma co się kłócić - miałem przebiegi 100% po stolicy, wtedy spalanie rosło do 5.3. To 5,6 które podałeś w świetle długookresowych wyników w znanym mi RAV4 mocno optymistyczne, tyle palą taksiarzom priusy, które są jednak dużo lżejsze. W raportach spalania od użytkowników jest raczej 6.6 litra. Mi sześciu litrów nie udało się przekroczyć, długookresową średnią mam w okolicach 5, choć zdarzyło się raz i tak - po 143 km od tankowania miałem 1610 zasięgu, co przy baku 55 litrów daje spalanie 3,13/100.

Załącznik 102170

A ja miałem na myśli hybrydę plugin a nie zwykłą hybrydę - tam jest pies pogrzebany.
Zgadza się - nie ma co lepiej

Z tymi nowymi hybrydami Toyoty to jest "magia" - takie sprzed 2 -3 lat "wyły niemiłosiernie" na trasie (ta CHRka co pisałem). Camry / Lex ES są super ciche, dynamiczne i mało żrą nawet po trasie - kumpel mówi że koło 6l... Co do RAVki, no to jak trzeba kiosk bardzo szybko przeciągnąć przez powietrze to musi jarać wiecej niż plaska Camry. U mnie ten sam silnik w GLC pali 1.5 - 2 l więcej niż poprzednie C kombi, pędzona na tylną oś.

Zobacze te diesle z wtyczka MB, albo się przekonam do japonczykow - gdzies czytałem że w niektorych Toyotach pojawia Apple / Android car - postep panie.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 16:49   #116
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Nasza toyota paliła minimum 11 litrów benzyny, Dacia pali około 8 litrów benzyny, żadne auto które mieliśmy nie paliło poniżej 6 litrów.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 17:24   #117
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 45 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Nasza toyota paliła minimum 11 litrów benzyny, Dacia pali około 8 litrów benzyny, żadne auto które mieliśmy nie paliło poniżej 6 litrów.
Punkt dla Maruti 800
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 18:55   #118
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Co do dużej benzyny, to myślałem o jakiejś V8 amerykańskiej (miałem 2 V6 ale to nie to samo). Koniec końców się wyleczyłem i padło na powrót do moto po 25 latach. Ale nadal coś mi w duszy gra jak słyszę bulgot V8mki.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 19:33   #119
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Fakt że v8 jest dużo lepszy dźwiękowo od v6, ale nie jest przyjemnie usłyszeć gdzieś na wycieczce w Maroko że chyba mamy własną rafinerię.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 19:55   #120
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

No cóż Afra pali dużo mniej
A zamiast V8 może kupię V2 na drugie moto.......kiedyś
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.