Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.08.2020, 19:41   #271
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

problem bilansowania istnieje, nawet bez OZE. Nasze sieci nie nadazają za dostarczeniem odpowiedniej ilości prądu do poszczególnych domów!

Fotovoltaika w przeciwieństwie do wiatrowej - produkuje prąd akurat wtedy kiedy jest jego najwieksze zużycie. Duże rozdrobnienie to pewne problemy ale też duże zyski dla instalacji.

Problem pojawia się tylko wtedy gdy są szczyty i zaczynamy produkować więcej niż się zużywa. W tym ukłądzie to nie problem zwolnić nawet przepływy w wodnej.. Po co zrzucać tyle wody, gdy naprawdę gorąco? Elektrownie wodne też martwią się skutkami suszy.....

Atom i węgiel - dają najpewniejsze źródła ciepła w perspektywie czasu ale są kosztowne. A tu patrz pan, ludzie budują za własne.... tylko utrzymywać sieć, tworzyć bramki i żyjemy jak te pany......
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 21:31   #272
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 31 min 36 s
Domyślnie

Jak będziecie chcieli to wam powiem jak działa elktrownia od a.do. z tylko po co skoro wy wiecie wszytko zorganiujecie tablice i krede i mogę w białym brzegu opowiedziec

Ostatnio edytowane przez pałeł : 26.08.2020 o 21:49
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 21:57   #273
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,797
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 14 godz 24 min 9 s
Domyślnie

Nikomu nic nie wmawiam ani namawiam. Niech każdy sobie zakłada co chce na dach, ale najlepiej za swoje pieniądze. Dopłaciłem Ci do Twoich paneli więc sobie myślę za co zapłaciłem. CO2 do produkcji liczysz ale też policz utylizację. Chyba że zakopiesz je w ogródku. Jakby te panele były takie hiperduper to po co do nich dotacje? To by szło jak ciepłe bułki.

Napiszę krótko o co mi chodzi. Każdy panel na dachu wymaga rozbudowy elektrowni. Ja tego nie wymyśliłem, to jest fizyka. Tak więc panel do panela i trzeba budować elektrownie która Cię ogrzeje na zimę, bo zamarzniesz. Jak to jest że mamy wszystko energooszczędne a żremy coraz więcej prądu?

Ps. Ziarko, zima potrzebujemy najwięcej prądu gdy jest ciemno. W germanii prąd od kilku lat jest reglementowany w dużych zakładach od listopada do marca. Jak? Jeśli nie przekroczą zalozonoego przez państwo szczytu mocy to dostaną zwrot podatku duży (dotacje) . Tak więc socjalizm energetyczny jest. Ale najważniejsze że ekologiczny. !

Zresztą, jak kto w niemieckim dobry to posłucha ostatniego szefa atomowej elektrowni w NRD. Fizyk atomowy i energetyk z zawodu. Mówi do czego doprowadziła polityka wpychania na siłę "ekologicznego" prądu. I ostrzega inne kraje aby nie szły ta droga

__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 26.08.2020 o 22:05
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 22:10   #274
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Fazik, ja się poddaje. Z chłopską logiką nikt jeszcze nie wygrał. Masz rację. Mogę Ci oddać za te panele, które podobno mam, a do których podobno doplaciles. Przyznaje, nie uwzględniłem 10 ton co2 niezbędnego do ich utylizacji, przecież jak zacznę nimi palić w piecu, jak na suwerena przystało, to i dioksyn I benzopirenu trochę wypuszczę!
Sprzedaje tez nowe volvo i szukam starego golfa, w sumie i tak nie jeżdżę szybciej niz 130 na godzinę. A to przecież to samo, przecież ludzkość żadnego postepu nie dokonała od czasów wypuszczenia golfa mk2 1.9 tdi po lifcie.
Przestaje też czytać książki, przerzucam się na filmiki z YouTube. Rocznie wychodzi mi trzydzieści, w tym czasie mógłbym poznać wszystkie teorie spiskowe, zrozumieć głębie myśli Krula i doktoryzowac się we wszystkich dziedzinach, na których się nie znam. Przecież jak jest na jutubie, to musi być prawda. Tak,. tak.

Ostatnio edytowane przez bukowski : 26.08.2020 o 22:18
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 22:14   #275
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

TO że zimą potrzebujemy więcej... mimo energooszczędności zużywamy więcej. Mamy tego po prostu dużo więcej. Energooszcxzędność pozwala na wiele. OZE też. U tych szkopów prąd w okresie letnim osiąga ceny ujemne...

W przypadku eletrkowni wiatrowych - turbiny muszą chodzić na min 30% to wiatr jest najmniej pewnym zasilaniem. i Moc elektrowni musi to równoważyć. To jest problem dla elektrowni, bo wreszcie muszą ruszyć tyłkiem by utrzymać napiecie.

TO nie jest jak w PRL (za alternatywy 4 ): 50% mocy tracimy już na wyjsciu, 50 % na przysyle, a tam połowa to pustostany, Razem tracimy 150% mocy, tak nie może być!!! Heniek, wyłączaj 4 stopień !!!

Ogólne zuzycie nam rośnie. Energetyka mogłaby nam zapewnić prąd, gdyby wybbudowali jeszcze jedną atomówkę. Ale niemcy oddali już najwiekszą w Europie elektrownie węglową własnie do użytku ("sukces" GREENPEACE bo przecież zmusili rząd federalny do likwidacji części elektrowni atomowych ).

NIe wiem jak w Niemczech, ale w Polsce linie przesyłowe są niewydolne by to elektrownie dostarczyły należytej ilości pradu do posesji. W Polsce problem nr 1 nie jest zasilanie (jak się ogolnie wydsaje) a katastrofalny stan linii przesyłowych.




0
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 23:04   #276
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
TO że zimą potrzebujemy więcej... mimo energooszczędności zużywamy więcej. Mamy tego po prostu dużo więcej.
Wystarczy wziąć do ręki rocznik statystyczny.
Zużycie prądu rośnie wraz z rozwojem cywilizacyjnym, jak mialem statystykę na uczelni 30 lat temu, to współczynnik korelacji z PKB był w okolicach 0,9, jesli dobrze pamiętam. Bogaty kraj produkuje dużo i na trzy zmiany, oświetla/ogrzewa/chłodzi co się da, używa prądu na więcej sposobów. To postepuje szybciej, niż zwiekszanie energooszczędności urządzeń.
(przy okazji uprasza się o nie zamieszczanie komentarzy na temat kłamstwa jakim jest statystyka, bo to skrajny debilizm jest).

Ziarko, zgoda co do linii przesyłowych, ale brak urządzeń i mechanizmów bilansowania jest problemem niemniejszym. No i brak choćby jednej mocnej atomówki, do bilansowania OZE i do zmniejszania zużycia, wydobycia i importu węgla.



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 23:11   #277
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,797
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 14 godz 24 min 9 s
Domyślnie

Bukowski, prędzej sie poddasz niż przyznasz że OZE musi mieć rezerwę w postaci atomu albo węgla albo gazu. Fw dla CIEBIE jest super i się opłaca. Ale dla bezpieczeństwa sieci dorzuca kamyczek do lawiny.

Rozumiem jak fizyk energetyczny gada na jutubie to się nie liczy ?

Bronisz swej religii zaciekle, ale ja nie będę przepraszać że zwykla fizyka obrażam Twego boga.

Ps. Żeby nie było że jestem antyfotowoltaiczny. Bukowski, mam pomysla dla Ciebie . Masz tyle energii na podwórku to ja wykorzystaj. Przerób Volvo na etanol i w lecie możesz napędzić etanolu i cały rok jezdzic. Rób wodór na elektrolizie. Kup elektryka i go ładuj nadwyżkami mocy. Oświetlają nocami szklarnie ogródkowa i hoduj warzywa aby było bez CO2. Rób wszystko aby nie wysyłać Twojej energii w sieć bo tego nikt nie potrzebuje. Niech elektrownia nie wysyła Tobie prądu i tym sposobem uratujesz planetę od CO2. To jest dla mnie oszczędność, ekologia i 21 wiek. Załozenie fw na dach i wysłanie prądu gdzieś tam to nie jest dla mnie żaden cud technologiczny, tym bardziej ze destabilizacja sieci jest za rogiem
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 26.08.2020 o 23:50
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2020, 00:01   #278
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Fassi, Ty ciągle o tym grzaniu prądem...może tak jest w Waszych zacofanych Niemcowniach. U nas w Polszcze, nowoczesnej i miodem płynącej, zimą grzejemy doopy głównie gazem
Potrzebuję tylko ciut prądu do sterowania piecem, a to mam ze zwrotów z magazynu.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

P.S.
Fassi, nie da się w nocy korzystać z fv, gdy nie produkujesz, bierzesz z magazynu. Swoją, wyprodukowaną zużywasz tylko w momencie produkowania. Gdy nie ma słoneczka, pobierasz zmagazynowaną.
Ale po ja to tłumaczę, Ty wiesz wszystko
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2020, 00:11   #279
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,797
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 14 godz 24 min 9 s
Domyślnie

No z tą szklarnia to pomyliłem silnik gazowy. Gazem napedzasz silnik z prądnica, ciepłem z silnika grzejesz dom a prądem oświetlasz szklarnie, ze zbiorów w szklarni płacisz za gaz. Problem w tym że nie dostaniesz dotacji na to.

W germanii jak się buduje nowy dom z fw to zaraz wciskają pompy ciepła. Bo kolejna dotacja, bo ciepło za darmo i hiper duper. A w lesie drewna leży po pachy bo nikt nie potrzebuje

Ja niewiem wszystkiego, ciągle uczę się a tym bardziej się uczę ile bardziej ktoś mi wciska więcej dotacji i mówi jakie to super dla mnie.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 27.08.2020 o 00:17
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2020, 08:06   #280
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post

Ja niewiem wszystkiego, ciągle uczę się a tym bardziej się uczę ile bardziej ktoś mi wciska więcej dotacji i mówi jakie to super dla mnie.
Tak jakos mi sie skojarzylo
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.