Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.12.2016, 10:21   #151
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Pirania to jednak wybierasz sie pod globus?
ZZ44 a myslales by uwzglednic np. przejazd z Aurlandsvangen do LÌrdal stara droga? Jest tez zajebista szutrowka ponad 60km z Eresfjord do Sunndalsøra ktora moim skromnym zdaniem bije na Trolstigen i wielle innych popularnych miejsc. Sam ukladales trase?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 10:49   #152
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 13 min 43 s
Domyślnie

Kusi, natomiast obawiam się, że moja przygoda zakończy się na wysokości Trondheim..

Jak wspomniałem na samą Norwegię mam ok 8 dni bez dojazdu od siebie więc aby podgonić rozważam gonienie busem do Hirtshals.. ( Kraków-Berlin-Hamburg-Hirtshals - 1380km/13,5h autobanem! ) A jak jeszcze bym kogoś zgarnął to droga by jakoś zleciała.. Master średniak więc tak 3 duże moto wejdą, kabina na 3 osoby.

Jeszcze do Oslo z Frederikshavn promy latają..muszę to ogarnąć.
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..

Ostatnio edytowane przez Pirania : 08.12.2016 o 10:58
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 14:07   #153
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 13 min 43 s
Domyślnie

Przejrzałem trasę i.. ZZ44 dobra robota! Nie rób tracka szkoda czasu, jak nasze drogi się zjadą zapraszam do kuferka!

Zależy jak pójdzie z czasem, wstępnie po przejechaniu 17tki zawracam na S a jak czas pozwoli płynę za linię koła polarnego.
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 15:07   #154
darius
 
darius's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 460
Motocykl: NAT
Galeria: Zdjęcia
darius jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 11 godz 34 min 27 s
Domyślnie

W 2011 zrobiłem taką traskę po fiordach, może jakoś pomoże przy układaniu trasy.




Cała relacja dostępna u transalpowców http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=7692


Pozdrowienia,
D
darius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 18:32   #155
zz44
 
zz44's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 297
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zz44 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 42 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
A mieści się tam ca 3,2l Daniels'a..
O tak, na Norwegię trzeba zabrać spory zapas Jacka D.

Ja tę trasę zrobiłem w tym roku, z kumplem z Oslo. Oczywiście nie było 100% bo nigdy się nie uda 100%. Po to właśnie tyle kościółków czy wodospadów, aby w przypadku konieczności pominięcia jednego czy drugiego załapać się na trzeci.
Ta trasa to tylko luźny pomysł, który może wam posłużyć za swego rodzaju bazę, do której dodacie swoje checkpointy czy usuniecie istniejące. Starałem się ją ułożyć tak, aby załapać najlepsze rodzynki, za jednym przejazdem, bez zawracania po 200 km.

Jeśli macie na oku szutrówki - POLECAM. My machnęliśmy kilka górskich tras, szutrowych albo wąskich asfaltówek, gdzie z rzadka pojawiał się samochód. To według mnie kwintesencja podróży motocyklowej przez Norwegię.

I osobiście uważam, że sam Nordkapp jest przereklamowany. Owszem, można tam jechać, północna Norwegia zachwyca swoją surowością, ale pałowanie prosto na Północ tylko po to, aby stanąć na kawałku skały (najprawdopodobniej we mgle, deszczu i wietrze) mija się z celem, no chyba że ktoś jest łowcą przylądków.

Nam droga z Oslo do Oslo zajęła 2 tygodnie, co prawda ze wspinaczką na Kjerag, Preikestolen i Trolltunga, ale jeśli macie kilka dni to radzę odpuścić pogoń na Północ i delektować się górskimi drogami.
zz44 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 19:09   #156
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,420
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 20 godz 27 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zz44 Zobacz post
...
Jeśli macie na oku szutrówki - POLECAM. My machnęliśmy kilka górskich tras, szutrowych albo wąskich asfaltówek, gdzie z rzadka pojawiał się samochód. To według mnie kwintesencja podróży motocyklowej przez Norwegię.

I osobiście uważam, że sam Nordkapp jest przereklamowany. Owszem, można tam jechać, północna Norwegia zachwyca swoją surowością, ale pałowanie prosto na Północ tylko po to, aby stanąć na kawałku skały (najprawdopodobniej we mgle, deszczu i wietrze) mija się z celem, no chyba że ktoś jest łowcą przylądków.
trochę dla żartu - wybacz Zz44:))

Jeśli lubicie szutrówki to nie ma co aż do Norwegii jechać. Ja nie machnąłem żadnej z norweskich górskich tras, czy to szutrowych czy wąskich asfaltówek, gdzie z rzadka pojawiał się samochód. To według mnie zaprzeczenie podróży motocyklowej przez Norwegię. Na takie coś to na mazury albo Ukrainę.

I osobiście uważam, że sam Nordkapp jest ciągle niedoceniany. Akurat, trzeba właśnie po to tam jechać, północna Norwegia zachwyca swoją surowością, sensem jest pałowanie prosto na Północ właśnie po to, aby stanąć na kawałku skały, koniecznie we mgle, bo nie po widok często się jedzie (no chyba że ktoś jest łowcą przylądków), najlepiej jeszcze lepiej w deszczu i wietrze. To jest cel. Chociaż plany na następne lata to baaaa...rdzo daleki wschód to na Nordkapp jeszcze wrócę i popałuję w tych okolicznościach dla niego idealnych.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 20:33   #157
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 13 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zz44 Zobacz post
O tak, na Norwegię trzeba zabrać spory zapas Jacka D. ..., jeśli macie kilka dni to radzę odpuścić pogoń na Północ i delektować się górskimi drogami.

Mając 2-3tyg. poleciłabym na Nordcapp przez Rosję i wrócił do domu przez Norwegie..jeszcze pojadę a przyszły rok jedynie Norwegia..

Plan Zz44 dla mnie jest ok. chociaż zmodyfikuje/ dodam jeszcze inne miejsca..ZZ dzięki! I kuferek jest dla Ciebie otwarty..

PS
Zostało jeszcze tylko 1 miejsce w busie..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 21:40   #158
trzykawki


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 508
Motocykl: Brak
trzykawki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 1 godz 13 min 13 s
Domyślnie

Jak to jedno Ja i moje cycki, własne i motka, to co najmniej dwa miejsca. Rafał ....jak mogłeś? Jak żyć!?
trzykawki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 22:42   #159
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 13 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał trzykawki Zobacz post
Jak to jedno Ja i moje cycki, własne i motka, to co najmniej dwa miejsca. Rafał ....jak mogłeś? Jak żyć!?
Objedziesz mnie w korkach i kupisz bilety na prom..

Dubel,
jakbyś rozglądal się za mną czy Tomkiem vel DUŻE CYCKI to wypatruj niebieskiego koloru..Wot i Tomek...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1_5d2d1a1c7a-1.jpg (302.5 KB, 17 wyświetleń)
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 23:55   #160
MG7


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: wszędzie mnie pełno
Posty: 5
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MG7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 59 min 33 s
Domyślnie

Ja ze swojej strony gorąco polecam lodowiec Jostedalsbreen, a dokładniej jego ramię Nigardsbreen. Miejsce jest super, nie ma tam dużo ludzi i dojazd jest dość sensowny (chociaż tym pewnie przejmujecie się najmniej). Tu trochę zdjęć z mojej wizyty tam http://roadtripbus.pl/roadtrip-5-dzien-18/ Tego dnia była bardzo dobra pogoda, jeden z kolegów zdecydował nawet wykąpać się w wodzie pod lodowcem
MG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alaska i Kanada 2017 - ktoś chętny? mirkoslawski Umawianie i propozycje wyjazdów 46 26.11.2017 21:05
Maroko 2016/2017 MajQ Umawianie i propozycje wyjazdów 30 07.11.2016 10:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.