Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.05.2011, 20:23   #1
Jaca GDA


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 60
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50,000
Jaca GDA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 50 min 43 s
Domyślnie Zakarpacie Ukrainskie / północna Rumunia 13-19 Czerwca 2011

Chciałbym zaprosić wszystkich chętnych na taki mały wypad, z nastawieniem na jak nawiększą ilością offu po górskich pustkowiach i nocowania pod namiotami. Wyszło dosyć spontanicznie , tak wypadło ze akurat w tych dniach mam wolne w pracy i wielką ochotę na taka przygodę. W górach Ukrainy nie byłem niegdy, natomiast w Rumunii wielokrotnie, ale nie na . Najbardziej chyba interesowałby mnie
Maramuresz.

Czekam na odzew bo samemu to jeszcze trochę za zielony jestem zeby sie wybierać .

Pozdrawiam!!!!!
Jaca GDA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2011, 18:25   #2
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Przyznaje ze tez z wielkim zaciekawieniem obserwuje przygotowania Hipolita do wyjazdu i mam nadzieje ze mu sie uda.
Sam bylem tym zainteresowany, ale sierpien to troche pozno jak dla mnie.
Do tego nie daj boze zostanie odwolany i zostajesz z urlopem do wykorzystania na pazdziernik;(

Dlatego Twoja propozycja wydaje sie atrakcyjna.

Co prawda na 100% nie jestem w stanie potwierdzic w tej chwili czy jade, ale jestem na tak!

Odezwe sie na PW.
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2011, 16:39   #3
Jaca GDA


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 60
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50,000
Jaca GDA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 50 min 43 s
Domyślnie

Chciałbym odświeżyć temat, data wyjazdu się zbliża a odzew jest narazie niewielki . Chciałem też dodać że najprawdopodobniej (tak 80%) bede mieć możliwość wcześniejszego wyjazdu, w piątek 10 czerwca, powrót analogicznie 19. Pozdrawiam wszystkich i ponownie zapraszam na ten mały adwenczer!! Banditos czekam na PW!
Jaca GDA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 00:02   #4
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaca GDA Zobacz post
Chciałbym odświeżyć temat, data wyjazdu się zbliża a odzew jest narazie niewielki . Chciałem też dodać że najprawdopodobniej (tak 80%) bede mieć możliwość wcześniejszego wyjazdu, w piątek 10 czerwca, powrót analogicznie 19. Pozdrawiam wszystkich i ponownie zapraszam na ten mały adwenczer!! Banditos czekam na PW!
Podobna lokalizacja,ale termin 22-26 czerwiec.Polonina pikuja,rowna,krasna,borzawa,przelecz L.
Jacys chetni?
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 18:55   #5
hans
 
hans's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Krk-NH
Posty: 381
Motocykl: XT 600E stage 2
hans jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 10 godz 32 min 11 s
Domyślnie

co to jest przełęcz L.?
__________________
Każdy dobry uczynek zostanie ukarany.
Przykładnie.
------------------------------------------------------------------

chroń mnie Boże przed przyjaciółmi,
z wrogami poradzę sobie sam...
------------------------------------------------------
Mój ból głowy, moja skrucha,
Moje kiszki, moja franca,
Moja wreszcie groza ducha,
Gdy Kostucha rwie do tańca!
hans jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 21:04   #6
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,329
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 13 godz 33 min 31 s
Domyślnie

Witam

Legionów.
Chyba tak.

Pozdr
rr
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 03:35   #7
wator


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kraków
Posty: 39
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 143000
wator jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 59 min 0
Domyślnie

Jaca GDA - ja jestem tutaj nowy, opiszę może moją sytuację aby nie było niejasności, bo może się okazać iż myślimy o całkowicie czym innym, ale może nie. Prawdy o nas:
ja jadę na TA, znajomy na Suzuki Freewind,
nasz wiek +- 30 każdy z nas,
prędkości przelotowe 100 - może 120 ale raczej nie,
do tej pory jeździliśmy głównie po asfaltach ale ciągnie nas bardziej w teren,
nocujemy tylko pod namiotem czy gołym niebem na łąkach itp najlepiej wysoko i z dala od cywilizacji, mówiąc gdzie popadnie nie skłamię (byle bezpiecznie i ładnie),
nie korzystamy z kwater, hoteli, hosteli chyba że coś się rzeczywiście dzieje że musimy,
ja Rumunie jeździłem dość mocno (głównie asfaltami), więc wyjazd tylko asfaltowy do Rumunii mnie w ogóle nie interesuje, jeśli asfalty traktować jako dojazd to jasne że trzeba,
w zasadzie można powiedzieć że nigdy nie byłem na Ukrainie, bardzo chętnie bym ją zwiedził, szczególnie korzystając z dróg gorszej klasy i tym bardziej bez asfaltów,
znajomy ma takie parcie na wyjazd że chce jechać w zasadzie gdziekolwiek ,
oba nasze motocykle są na oponach heidenau k60,
nie nastawiamy się na to aby się zajechać na motocyklu trasami które trzeba zrobić np po 400-500km dziennie (szczególnie w terenie się po prostu nie da), chodzi nam o wyjazd do Rumunii lub lepiej Ukrainy (bądź to i to), gdzie wiadomo że trzeba szybko gdzieś dojechać a później zwiedzanie jakiegoś górskiego rejonu to samo wyjdzie, ale bez presji na nabijanie kilometrów, ale bez opierdzielania się nadmiernego,
termin 9 dni nam pasuje (2 weeknedy + 5 dni wolnego),
nie palimy papierosów, pijemy piwo wódkę - ale oczywiście nie prowadzimy pod wpływem %%, lubimy kiełbasę z ogniska i nie lubimy komercji,
doświadczenie w wyjazdach różnego typu mamy, całość sprzętu posiadamy.
Trasy ustalonej nie mamy, dopiero od dzisiaj zaczynamy coś konkretyzować, ale nie tworzymy harmonogramu dokładnego, głównie zależy nam na zebraniu tras wartych zobaczenia i możliwych do zobaczenia (nie wjedziemy w każdą dziurę gdzie 4x4 przejechało - i vice versa).
Ponieważ ja urlopu nie muszę planować ale jestem z nim umówiony iż jedziemy razem, jeśli on dostanie urlop (co jest wysoce prawdopodobne) to wyjazd wg założeń opisanych by nam pasował, jeśli Wojtek nie dostanie urlop to raczej czekamy na inny termin.
Może to takie luźne myśli co napisałem, ale zgodzę się z ludźmi którzy uważają iż szkielet wyjazdu trzeba ustalić aby nie było totalnego rozczarowania i było wiadomo gdzie można sobie pozwolić na jakie ustępstwa a gdzie naciągnąć nie można. Jeśli ktoś miał by przyjeżdżać z odległego miejsca w PL, to jest możliwość noclegu. Ja wyjechać mogę najwcześniej dziesiątego czerwca, ale nie jest to termin sztywny ( zależy od Wojtka - ale przed 10. nie dam rady). Co sądzisz ?
wator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 17:59   #8
Jaca GDA


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 60
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50,000
Jaca GDA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 50 min 43 s
Domyślnie

Sądzę za chodzi nam o właściwie dokładnie jedno i to samo. Ja mam dodatkowo następujące przemyślenia: tras w moim wyobrażeniu nie ustalam sztywno , ale silnie bazuje na miejscach i rejonach ktore mam na mapach 1:50 000 na chwile obecna mam w rumunii góry parang fagarasze, rezetat, czekam na mapy gór rodnianskich, oboczyn bukowinskich, gilau i paru innych, mam tez dokladny przewodnik po maramureszu. mając takie dokladne mapy wystarczy przemieścic się na wieczór w jakiś węzeł rejonu i przy ognisku zastanowić się gdzie się bedzie go zjezdzac.
Jaca GDA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 18:17   #9
Jaca GDA


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 60
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50,000
Jaca GDA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 50 min 43 s
Domyślnie

Druga sparwa to ze na początku planów nastawiałem się tez na zwiedzanie zakarpacia i gór ukrainy ale im bardziej się zastanawiam tym większe mam watpliwosci co do tej części wycieczki. Chodzi głównie o to ze te 9 dni to wcale niejest tak dużo , biorąc pod uwagę że muszę się dotoczyć do gdańska tam i z powrotem. NA ukranie po pierwsze: jest ryzyko straty czasu i nieprzyjemności na ukrainskiej granicy, tak samo straty kasy czasu i zbędnych nerwów na pertraktacje z ich milicja (spędziłem raz pół nocy z kolegami w ukrainskim areszcie we lwowie i nie polecam). Aw rumunii unia, ludzie bardziej przyjaźni no i więcej dużo gór i o większej różnorodności, więc jak ja na to patrze wolalbym spedzic takie 3 godziny co kiedyś spędziłem na ukrainskiej granicy smigajac po szuterkach w rumunii a 10 dolców ukrainskiego "mandatu" na dobrej rakii i owczym serze.
Jaca GDA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 18:20   #10
Jaca GDA


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 60
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50,000
Jaca GDA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 50 min 43 s
Domyślnie

Z drugiej strony na tych Ukrainskich poloninach to nigdy nie byłem, więc tez mnie toszkę tam ciągnie , ale tez skłamałbym gdybym powiedział że w rumunii wszystko widziałem. no nic czekam na PW
Jaca GDA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jagnię w sosie potrójnie afrykańskim, czyli Rumunia raz jeszcze [Wrzesień 2011] jagna Trochę dalej 55 03.03.2022 14:52
karpaty ukrainskie 2-5 wrzesien Mirmil Umawianie i propozycje wyjazdów 2 09.09.2012 11:58
Ukraina,rumunia 5.08-21.08.2011 joker Umawianie i propozycje wyjazdów 11 05.08.2011 16:39
2,5 tkm -Północna Italia: Dolomity, Apeniny,dolina Padu, Liguria, Toskania Jarek Trochę dalej 33 16.12.2008 21:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.