Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.04.2008, 20:30   #1
e200g_
 
e200g_'s Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bartoszyce
Posty: 366
Motocykl: RD07a, WSK 125, SH 125i ABS
e200g_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 13 min 16 s
Domyślnie Spiwor, a wlasciwie to nawet dwa!

Nie wiedziałem w jakim dziale mam zadać pytanie i pomyślałem ze chyba w "Wszystko dla Afrykańczyka" będzie działem odpowiednim. Sprawdzałem wcześniej na forum i nic bardziej usystematyzowanego i konkretnego nie znalazłem. A zatem: potrzebuje kupić śpiwory oraz namiot i tak sobie ostatnio przeglądam oferty i jest tego tyle, ze aż mnie głowa rozbolała . Nie chce kupować używanych, preferuje nowe. Technologia nie musi być kosmiczna, ma sie sprawdzać i tyle.
__________________
...to jest wprost niezbyt mądre, ale w samym założeniu mądre.
e200g_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2008, 21:04   #2
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 52 min 42 s
Domyślnie

No, coż. Bardzo szeroko podszedłeś do tematu. Żadnych obostrzeń.

Ja mam namiot Hannah o taki http://www.hannah.cz/pl/produkty/pro...troll-iii.html

Do środka wchodzi bez problemu materac 2osobowy a po bokach jest sporo miejsca na kaski, kufry itp.

Mam go parę lat i wytrzymał już i wiatry i ulewy.

Co do śpiwora to mam takie malutkie (po złożeniu jak bochenek chleba) i w miarę ciepłe. Temperatury od 5 stopni w górę. Kupowanie śpiwora na moto od -30 do +30 jest bez sensu. Duży i drogi.

Ważna rzecz. Moje śpiwory sa prawe i lewe. Mogę je połączyć zamkiem w jeden duży a wtedy z panną jest cieplej i milej
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2008, 21:54   #3
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,477
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 7 godz 20 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał e200g_ Zobacz post
W końcu 2 osobowy od 3 osobowego aż tak strasznie wagowo sie nie rożni, a komfort to jednak sprawa istotna.
Sam sobie opowiadasz.... pewnie, że lepiej 3 osoby, zwłaszcza poruszając się motocyklem, bo jest gdzie zrzucić graty inaczej pozostaje przepychać się w nocy z kaskami itp no i kufry zawsze wiszą przy moto....
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2008, 22:13   #4
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Przypomniałem sobie jak dzień, a właściwie kilka godzin przed wyjazdem na Chorwacje kupiłem namiot w Tesco za chyba 78zł. Pierwsza nocka nad Balatonem w deszczu, pierwsze krople obciążyły namiot i strzelały pokolei rozpórki z UWAGA! włókna węglowego (tak pisał producent). Ja byłem już po paru piwkach uspakajających więc myślałem że dzieci patykami we mnie rzucają...
Rano obudziłem się mokry i przyduszony tą szmatą. W Chorwacji pierwsze noce jeszcze bardziej deszczowe.... to była tragedia, wszystko mokre, dokumenty, pieniądze , śpiwory, ciuchy..... obiecałem sobie że nie kupie nic w Tesco, cały camp miał ze mnie ubaw jak workami na śmieci próbowałem uszczelnić namiocik.
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2008, 22:28   #5
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,477
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 7 godz 20 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vooytas Zobacz post
to była tragedia, wszystko mokre, dokumenty, pieniądze , śpiwory, ciuchy..... obiecałem sobie że nie kupie nic w Tesco, cały camp miał ze mnie ubaw jak workami na śmieci próbowałem uszczelnić namiocik.
Ja w Tesco wydałem 145 zł i przejechał ze mną i Chorwację i Hiszpanie... i jeszcze żyje....także pewnie to jak trafisz ale fakt lepiej tego nie testować w podróży...
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2008, 23:02   #6
smigacz
 
smigacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Przemyśl
Posty: 707
Motocykl: RD07a
Przebieg: średni
smigacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 8 min 40 s
Domyślnie

Wal w syntetyki lepiej schną i nie łapią wilgoci..Ten duński za 189 p(poz 3 0wydaje sie ok.
I tak nie będziesz pewnie nocował poniżej 0 oC a wago OK Namiot też jak najlżejszy ale alu rurkami (3 osobówka)koniecznie , Komfort i jest gdzie bagaż pakować podłoga min.10000 mm sł.wody na przeciekanie (nie zacienie Ci od gleby) Tropik od 3000 w górę.Spróbuj znaleźć coś w tych parametrach.
I pamiętaj "Tanie mięso psy jedzą " po kilku wyprawach będziesz , pluł sobie w brodę jak nie kupisz czegoś lepszego
smigacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2008, 23:29   #7
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał e200g_ Zobacz post
I jeszcze sie zastanawiam odnośnie namiotu, czy lepiej kupić coś mniejszego i jakoś sie tam cisnąc w środku i dawać sobie rade, czy może jednak lepiej jakiś większy metraż? W końcu 2 osobowy od 3 osobowego aż tak strasznie wagowo sie nie rożni, a komfort to jednak sprawa istotna.
Klanol na Agro DIsco powiedział bardzo fajną rzecz - w miejscach gdzie jest na prawde zimno twoim wrogiem jest .... ciepło. Leżąc w namiocie ważne jest żebyś był zdala od scianek namiotu, żebys nie dotykal sie psiworem, poza tym lepiej trzyma graty przy sobie niż w przedsionku...
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2008, 07:25   #8
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

tylko, że ja miałem na myśli nocowanie w wymiocie poniżej 0 stopni, gdy wszystko masz zamarznięte dookoła wtedy dotykając psiworem do namiotu moczysz go (lub się). ale na motorze raczej nie jeździ się na wyprawy polarne :P co do psiwora to ja stosuje puchowy, lekki. jego wadą jest to, że nie może zamoknąć. producent yeti, polska.
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2008, 07:58   #9
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,084
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 godz 43 min 45 s
Domyślnie

namiot MARABUT GWINEA... maty Thermarest....spiworki Małachwoski !!!!
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2008, 09:19   #10
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vooytas Zobacz post
pierwsze krople obciążyły namiot i strzelały pokolei rozpórki z UWAGA! włókna węglowego (tak pisał producent). Ja byłem już po paru piwkach uspakajających więc myślałem że dzieci patykami we mnie rzucają...
Bo weglowe kołki mają to do siebie że są niesamowicie wytrzymałe na zginanie, lekkie i bardzo sztywne. ALE byle mocniejsze uderzenie powoduje że pękają gdy sie je wygnie.

Dlatego tez kupiłem namiot z alu rurkami (ale cieniutkimi), całkiem duży (3os) w decathlonie z ich brandu (quechua chyba). Cena oki, przed deszczem chroni. Rożnica w wielkości pakunku pomiędzy 2os i 3os była pomijalna, tak jak i waga (chyba ponizej 0,5kg).

Psiworki też z tego sklepu, ale niestety w gorach we wrześniu jest chłodno (komfort chyba do +10). Z drugiej strony kupowałem z założeniem że pod namiotem i tak przeważnie się sypia w lecie.


Pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Śpiwór i mata ex1 Szpej turystyczny - Produkty i Porady 187 02.03.2018 21:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.