Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.05.2008, 14:42   #31
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Ja jeszcze dodam, że jak są mocno spalone tarcze sprzęgła (jak jam Ci onegdaj w weekend uczynił) to nie można tak łatwo tej 30 odkręcić, tedy bierze się małe podkładki i wkłada się przed pierwszą tarczką sprzęgła i dopiero skręca śruby ze sprężynami, wtedy tarcie jest i generalnie można odkręcić.... używając młotka, bo odkręcając z równą siła to nie teges bo będzie się mimo podkładek i tak ślizgać, staramy się nie mocno ale z równą siłą uderzać i wtedy puści....
do blokowania generalnie używamy impaktora kinetycznego owiniętego majtami oznaczonego na rysunku 2 czerwoną strzałką.

Jak widać także nie trzeba w warunkach polowych gdy nie ma się oleum go wylewać zlewać bo olej ładnie sobie siedzi po drugiej stronie silnika....
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC00991.JPG (113.0 KB, 179 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC00992.JPG (95.4 KB, 171 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez chomik : 27.05.2008 o 14:58 Powód: jedna myśl
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2008, 21:05   #32
daniel_87
 
daniel_87's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: łódź
Posty: 411
Motocykl: R 1100 GS
daniel_87 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Witam, gdzie można zanabyc dobre tarczki sprzęgłowe do rd07?
daniel_87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2008, 21:51   #33
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał daniel_87 Zobacz post
Witam, gdzie można zanabyc dobre tarczki sprzęgłowe do rd07?
www.larsson.pl/sklep.php
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2008, 13:25   #34
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,976
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 12 godz 15 min 39 s
Domyślnie

chomik jakie dałeś? w larssonie są firmy versah i ebc. podobno versah lepsiejszy jest. ja to wstawiłem i widze że to badziewie. przy dobrym pałowaniu rolniczo kaskaderskim ślizgają się w gorącym oleum. dodam że spręzyny też wymieniłem. radzę kupić coś lepszego tym bardziej na daleką wyprawę.
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce
wasilczuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2008, 13:30   #35
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
chomik jakie dałeś? w larssonie są firmy versah i ebc. podobno versah lepsiejszy jest. ja to wstawiłem i widze że to badziewie. przy dobrym pałowaniu rolniczo kaskaderskim ślizgają się w gorącym oleum. dodam że spręzyny też wymieniłem. radzę kupić coś lepszego tym bardziej na daleką wyprawę.
Na tą chwilę mam wsadzone hondy z zapasowego silnika.... Na wyprawę kupiłem Vesrah... kur... ale gdzie można znaleźć lepsze i jakie to lepsze ?
No i ja tam nie mam zamiaru pałować kaskadersko-rolniczo na wyprawie, wbrew pozorom będzie to jazda jak w niedziele po sumie....
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2008, 14:43   #36
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,976
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 12 godz 15 min 39 s
Domyślnie

no chomiku nie udawaj takiej cioty burżuazyjnej widział ja twoje zdjęcia i co ty wyprawiał na agro disco w błotku. może coś źle złożyłem albo cuś nie wiem. słyszałem że firma lucas robi dobre tarcze- może do afryki też mają.
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce
wasilczuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2008, 15:11   #37
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
no chomiku nie udawaj takiej cioty burżuazyjnej widział ja twoje zdjęcia i co ty wyprawiał na agro disco w błotku. może coś źle złożyłem albo cuś nie wiem. słyszałem że firma lucas robi dobre tarcze- może do afryki też mają.
O do mojej są Lucasy w larssonie ale na zamowienie 213 zł


Operacje Ilość do zamówienia


Opis towaru Kod towaru6550069Nazwakomplet tarcz sprzęgłowych Lucas MCC120-8 Honda NTV 650Cena brutto bez rabatu213,70 złCena netto bez rabatu175,16 zł
Więcej o cenie... Cechy LPNazwa cechyWartość1Producent2Średnica zew. A [mm]3Średnica wew. A [mm]4Grubość A [mm]5Ilość zębów A6Ilość w kpl. A7Średnica zew. B [mm]8Średnica wew. B [mm]9Grubość B [mm]10Ilość zębów B11Ilość w kpl. B

Dostępność
MagazynDostępneGdańsk0Gdynia0Kraków0Poznań0Warszaw a0Razem0
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2008, 16:04   #38
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
no chomiku nie udawaj takiej cioty burżuazyjnej widział ja twoje zdjęcia i co ty wyprawiał na agro disco w błotku. może coś źle złożyłem albo cuś nie wiem. słyszałem że firma lucas robi dobre tarcze- może do afryki też mają.
No dziwne, że nowe tarcze Ci się ślizgają... może źle złożyłeś, bo taki efekt może być jak się źle wpasuje w kosz....
Lucas podobno gorszy od vesrah...
A na Agro byłem sam a wyprawa dwie osoby, więc moim zdaniem będzie delikatniej ale kto to wie

Ostatnio edytowane przez chomik : 30.06.2008 o 18:51
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2008, 23:15   #39
tees


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Motocykl: RD03
tees jest na dystyngowanej drodze
Online: 31 min 44 s
Domyślnie

Na prośbę daniela_87 wracam do tematu sprzęgła w AT. Jak już wcześniej napisałem założyłem tarcze i sprężyny firmy Lucas TRW. Zrobiłem już grubo ponad 1000km i bez żadnych niespodzianek. Okres docierania (ułożenia sie tarcz), który producent zaleca (300km) przejeździłem spokojnie. Po tym przebiegu ustawiłem na nowo luz na dźwigni i taki pozostał do tej pory. Gdy motocykl postoi przez noc, sprzęgło sie skleja i to trzyma dość mocno, trzeba kilka razy poszarpać na drugim biegu żeby je rozkleić. Próba załączenia pierwszego biegu na pracującym silniku bez tej operacji kończy sie zgaszeniem silnika. Sklejanie to tylko dobrze świadczy o tym sprzęgle. Przed wymianą nie było tego efektu, i co faktycznie po wyjęciu tarcz się potwierdziło, były przypalone. Grubość miały nominalna jaką podaje producent. Druga sprawa to sprężyny które są wyraźnie twardsze i co ciekawe nie są dedykowane do AT Mimo twardszych sprężyn dźwignia nie jest specjalnie twardsza. Porównywałem z inna AT i w sumie nie mogłem się dopatrzeć różnicy.
Podsumowując jestem zadowolony z tego jak pracuje sprzęgło Lucus'a w mojej Trójce. Myślę że to sprzęgło długo posłuży. Śmiało mogę polecić ten zestaw pozostałym użytkownikom AT.
tees jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2008, 08:51   #40
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tees Zobacz post
Gdy motocykl postoi przez noc, sprzęgło sie skleja i to trzyma dość mocno, trzeba kilka razy poszarpać na drugim biegu żeby je rozkleić. Próba załączenia pierwszego biegu na pracującym silniku bez tej operacji kończy sie zgaszeniem silnika. Sklejanie to tylko dobrze świadczy o tym sprzęgle.
EEE ale to chu... ze tak sie robi.. w oryginalnym przecież nie ma takiego zjawiska....
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pytanie sprzęgłowe? michoo Silnik, sprzęgło, skrzynia 11 10.03.2011 11:46
Pożyczę moduły zapłonowe i tarcze sprzegłowe do xrv 650 majo Wszystko dla Afryki 13 26.03.2009 20:26
jakie tarcze sprzęgłowe do rd 04??? BartekBBI Silnik, sprzęgło, skrzynia 4 15.02.2009 23:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.