Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.09.2020, 09:41   #11
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Shimmy jeśli już to pojawi się przy prędkościach niższych niż te 200kmh sporo niższych, wystarczająco jednak wysokich, żeby się osrać po pachy.
Miałem RAZ w życiu gdzieś między 70-80kmh typowy 'tank-slap' od ogranicznika do ogranicznika na FT500, łącznie z popiskiwaniem opony kiedy się odbijała od asfaltu na pełnym skręcie - na szczęście nie wymiękłem i odkręciłem bo bym się spóźnił do pracy i być może wszędzie indziej. Powodem była tarka konkretna na asfalcie ALE obydwie ręce były na kierze itd. Nigdy później tego nie miałem. Coś tam mam techniczny łeb ale fizyka tego zjawiska w pełnej krasie wciąż mnie zadziwia.

Odnośnie odważników założyłem do GL i jest lepiej ale wciąż widać chęć do wchodzenia w rezonans przy puszczeniu kiery około 60-70kmh. Muszę jeszcze sprawdzić naciągnięcie łożyska główki ramy.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2020, 11:22   #12
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 311
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 17 godz 43 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Karoo Street to jeszcze z pierwszego montazu masz?
Tak, przód ma ponad 27k, tył zmieniłem przy 20k.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2020, 22:16   #13
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

Mnie karoo Street skończyła się z tyłu po 9 tysiącach.. Zazdraszczam więc, i dopytuje jak się to robi żeby przejechały 20k.
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 22:19   #14
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 311
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 17 godz 43 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ocet Zobacz post
Mnie karoo Street skończyła się z tyłu po 9 tysiącach.. Zazdraszczam więc, i dopytuje jak się to robi żeby przejechały 20k.
Bo z królową trzeba delikatnie Głównie trasy, spokojne tempo i tak wyszło.

Wracając do tematu, założyłem nową oponę na przód.
1. Jazda solo, brak shimmy, można puścić kierownicę.
2. Jazda solo z kuframi bocznymi i puszczeniu kierownicy to delikatne drgania zwiastujące chęć shimmy, głównie przy 70 km/h. Nie narasta i można jechać bez trzymania kierownicy.
3. Jazda solo z kufrem centralnym i puszczeniu kierownicy to także delikatne drgania zwiastujące shimmy, głównie przy 60-70 km/h. Nie narasta, można jechać bez trzymania kierownicy. Siadając na miejscu pasażera i opierając się o kufer centralny drgania ustępują. Według mnie strefa niskiego ciśnienia za kierowcą zasysa powietrze, które uderza w ścianę kufra wprowadzając motocykl w drgania.
4. Jazda solo z kuframi bocznymi i centralnym. Shimmy narastające w zakresie 55-80 km/h. Najsilniejsze przy 60-70 km/h. Nie da rady jechać bez trzymania kierownicy.

W każdym powyższym przypadku położenie dłoni na kierownicy wygasza drgania. Testy na równej drodze, zmiany nastaw zawieszenia bez wpływu na wynik. Ciśnienie 2.3 i 2.6

Tak samo miałem od wyjazdu z salonu. Wraz z postępem ząbkowania przedniej opony siła shimmy wzrastała. Tak jak wcześniej pisałem, rozmawiałem z innym właścicielem CRF1100 i też mocno narzekał, że jadąc solo z kuframi ma shimmy.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 23:02   #15
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Kufer odciaza przod.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 23:06   #16
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 311
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 17 godz 43 min 58 s
Domyślnie

Pusty kufer waży 5 kg i odciąża przód? Jak siadam na miejscu pasażera (90 kg) to odciążam przód a drgania wygasają.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2020, 07:27   #17
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 min 6 s
Domyślnie

Skoro łapy na kierze wygaszają drgania to może starczy jej nie puszczać a nie latać bez trzymanki i kombinować z amorem skrętu?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2020, 11:37   #18
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Siadajac na miejscu pasazera siedzisz "na osi" tylnego kola. Kufer wystaje daleko poza tylna os. To byl jeden z powodow dla ktorych honda od poczatku bardzo restrykcyjnie podchodzila do centralnego kufra w NAT. Cos mi sie kojarzy ze w 2016, po premierze, okazalo sie ze Honda wogole nie przewiduje mozliwosci montazu kufra centralnego. Podali powod wprost - zaburzenie rozkladu masy motocykla. Potem spuscili troche z tonu i dopuscili cale 10 kg obciazenia - wlaczajac w to wszystko lacznie z waga kufra i plyty. Te 10kg max mam wypisane na jebutnej naklejce ostrzegawczej naklejonej z tylu w NAT z 2019.
Sprawdz jak masz te kufry zamontowane, bo tez moze byc cos nie halo z punktami montazu. Nie sa umocowane za bardzo do tylu ?
Ja tam kufrow szczerze nie znosze. A do codziennych pajezdek no k..ica by mnie trafila. Wszystko co potrzebuje miesci mi sie w centralce.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2020, 11:48   #19
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Majster Zobacz post
Pusty kufer waży 5 kg i odciąża przód? Jak siadam na miejscu pasażera (90 kg) to odciążam przód a drgania wygasają.
Nie dość, że odciąża statycznie to jeszcze kiedy jedziesz działa jak żagiel i dodatkowo odciąża.
DO TEGO będąc aerodynamicznym klockiem wprowadza drgania w cały ten układ - i to już wystarczy, bo każde takie drgnięcie jest przenoszone na cały ten śmietnik, który tylko czeka aby przestać cudownie utrzymywać równowagę.

tak miałem w B12, FJ1200 i niestety GL1200 również - wszystkie motocykle były technicznie w idealnym stanie jeśli idzie o zawiechę, tuleje, łożyska, opony.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2020, 06:04   #20
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

No dobra, tylko jak to wytłumaczyć jeśli u mnie nic takiego się nie dzieje? Na codzień jeżdżę z centralnym aby móc włożyć tam kask i jakieś duperele. Jak lecę po czarnym i potrzebuję się zapakować dodaję dwa boczne. Żadnych niepokojących drgań nie mam bez względu na prędkość (do 150 na kostce) czy poziom załadowania kufrów. Jak założę sakwy tak samo, bez drgań. Kufry 'hondowskie' Givi zamontowane w salonie. Centralny jest na płycie tak bardo z tyłu jak tylko się da. Jest napisane max 10 kg i często się tego ograniczenia nie trzymam w szczególności dodając wagę samego kufra... Może to jednak nie tam u Ciebie jest problem?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Amortyzator skrętu do NAT HarryLey4x4 Gadżety / wyposażenie 212 04.07.2020 14:46
Amortyzator skrętu liniowy do BMW R1200GS 2007 rok przemo77390 Inne tematy 7 06.12.2017 19:25
Amortyzator skrętu Rychu72 Wszystko dla Afryki 62 08.06.2016 20:47
Amortyzator skrętu ramires Wszystko dla Afryki 52 22.10.2012 23:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.