Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.11.2018, 19:31   #1
mostry1988


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Łobez
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mostry1988 jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 24 min 18 s
Domyślnie Recenzja użytkownika kkbike po połowie sezonu

Cześć. Jako że jest spore zainteresowanie tematem zębatki kkbike to pozwolę sobie zrobić nowy temat (jak nie mogę, to wyrzućcie) i wkleić moją recenzję z forum TCP, bo nie chce mi się edytować teraz od nowa. Jak nie będą linki do zdjęć działać, to później lub jutro poprawię, a więc wklejam tak jak na TCP:

Tak jak obiecywałem – zdjąłem zębatkę kkbike, żeby zobaczyć skąd wziął się luz. Pierwszą niepokojącą rzeczą jaką zobaczyłem było to, że mimo użycia najlepszego na rynku smaru do tego połączenia w miejscach, gdzie były największe siły pojawiła się ruda:

https://drive.google.com/file/d/1MmN...ew?usp=sharing


Fimik prezentujący luz:

https://drive.google.com/file/d/1Ij_...ew?usp=sharing

Po oczyszczeniu i dokładnym obejrzeniu zębatki widać, że jej wielowypust w miejscu przed zabezpieczeniem - czyli tam gdzie zębatka jest szersza od normalnej (od czoła patrząc na motocykl z jego lewej strony) – wyrobił się bardzo szybko (ilość przejechanych kilometrów podam później wieczorem):

https://drive.google.com/open?id=1kT...dJ8mFFtJvzSi6V

Wielowypust na wałku zdawczym mam dość mocno już zużyty (niestety foto przed oczyszczeniem - jutro mogę cyknąć nowe):

https://drive.google.com/open?id=1uM...pK94L5bEeZy983

Po zamontowaniu kkbike pracowała ona przyjmując cały moment obrotowy w miejscu, gdzie normalna zębatka nie pracowała – przed zabezpieczeniem. Na moje szczęście nie wałek w tym miejscu, a kkbike się poddała i teraz praktycznie wszędzie na całej szerokości luz między wielowypustami jest prawdopodobnie identyczny. W miejscu normalnej zębatki są wyrobione wielowypusty na wałku, a w miejscu, gdzie pracuje kkbike wyrobiona jest zębatka. Postanawiam ją wkleić. Morał tego jest taki, że na wałek w stanie idealnym warto włożyć tę zębatkę profilaktycznie. Wałek w stanie takim jak mój najlepiej wymienić. Ja w tym tygodniu jeszcze wkleję, a za rok pewnie wymienię lub będę wklejał nadal. Kolejna rzecz, którą ja bym robił, gdybym miał wałek w stanie bardzo dobrym, to smarowanie tego połączenia wraz z każdym smarowaniem łańcucha tym bardziej, że smary MoS2 są dostępne w sprayu. Chociaż zdjęcie i ponowny montaż zębatki to tak naprawdę 20min roboty. Koła tylnego nie trzeba zdejmować. Ja luzuję oś, napinacze i przesuwam koło w przód na tyle, ile pozwala wahacz. Potem zsuwam łańcuch z tylnej zębatki w stronę felgi (wcześniej demontuję osłonę łańcucha) i można śmiało zdjąć łańcuch z zębatki przedniej. Łańcuch wieszam sobie na górnej śrubie od pokrywy zębatki i łapię go trytytką poniżej zębatki aby nie przeszkadzał. W ten sposób zębatka jest na wierzchu.

Poniżej pozwolę sobie wrzucić jeszcze kilka fotek ze względu na spore zainteresowanie tym patentem.

Pozdrawiam, Rekin (mostry1988)

https://drive.google.com/open?id=1PM...0E3-bgUQ8S2c27

Na poniższym widać, że niepotrzebnie włosi tak sporą fazę zrobili na wielowypustach od strony silnika - zębatka przez to niewiele się tam opiera na wałku a mogłaby tam też używać wieloklinu, którego zwykła zębatka nie sięga:
https://drive.google.com/open?id=133...oXocYv8SwEM15D
Na poniższym widać, że śruby nie przenoszą momentu, tylko trzymają blaszki zabezpieczające. Zębatka jest jednym elementem:
https://drive.google.com/open?id=1hR...oERzqWXXHeK8We

https://drive.google.com/open?id=1PJ...62FAvt-urfZ3Xf

Ostatnie zdjęcie aby pokazać zużycie zębów napędzających łańcuch:
https://drive.google.com/open?id=1s7...QRMajrbkMUKP4T

Datę montażu i przebieg podam trochę później, ale jeszcze dzisiaj się postaram.

Pozdrawiam, Rekin (mostry1988)
mostry1988 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 20:39   #2
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,482
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 21 min 26 s
Domyślnie

I to się nazywa porządne sprawozdanie.

Pytanie - bez żadnej złośliwości.
Czym smarujesz łańcuch?

Widziałem sporo zdjęć wałków i ich okolic i praktycznie wszystkie są suche (i często czyste) albo niestety zardzewiałe.

Ja smaruję Hipolem lub olejem dedykowanym do scotoilera i jest tam zawsze małe olejowe bagienko.
Skoro ruda zabija wałek, to może warto smarować olejem i przymknąć oko na upierdoloną felgę ale dzięki temu mieć wałek nasmarowany?
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 20:56   #3
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Ta zebatka na takim walku nie miała prawa pracować dłużej. Tam gdzie jest nacisk przez łańcuch
zembatka ma próżnie. Błąd, że od razu nie wkleiles.
Zozpieprzylo to cześć wałka gdzie była jeszcze dobra
U mnie łańcuch często smarowany. Komora walka i zebatka
Zawsze uje...w oleju. Nie ma miejsca na korozję
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 20.11.2018 o 21:20
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 21:33   #4
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Za miast pierdolic się z częstym zdejmowaniem i zakładaniem zebatki przy idealnym walku lepiej użyć odpowiedniego kleju, łatwo demotowalny, zabezpieczy przed korozją, woda oraz zużyciem wałka. Oczywiście nie będzie to ten sam klej co do naprawy wałka.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 21:49   #5
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,482
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 21 min 26 s
Domyślnie

Dubel, wklejenie zębatki to optymalne rozwiązanie i z tym nie dyskutuję (dla sceptyków wklejenie zębatki z tłumikiem drgań)

Chodziło mi raczej o rudą na wałku.
Z tego co pisze Franz to będzie kwestia sposobu smarowania (tak jak u mnie)
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 21:58   #6
mostry1988


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Łobez
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mostry1988 jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 24 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
I to się nazywa porządne sprawozdanie.

Pytanie - bez żadnej złośliwości.
Czym smarujesz łańcuch?

Widziałem sporo zdjęć wałków i ich okolic i praktycznie wszystkie są suche (i często czyste) albo niestety zardzewiałe.


Ja smaruję Hipolem lub olejem dedykowanym do scotoilera i jest tam zawsze małe olejowe bagienko.
Skoro ruda zabija wałek, to może warto smarować olejem i przymknąć oko na upierdoloną felgę ale dzięki temu mieć wałek nasmarowany?

Łańcuch smaruję smarem do łańcuchów w sprayu. Obecnie był chyba motula off-road. Na zdjęciach łańcuch jest brudny po jeździe w terenie, ale nie jest suchy. Tam wokół wszędzie na zdjęciach też nieciekawie to wygląda wokoł wałka, ale jest dobrze... Mówi to mechanik okrętowy ze zboczeniem na punkcie smarowania ;-) połączenie wałek - zębatka smarowałem przy montażu smarem molycote gn-plus. Nie ma lepszego do tego połączenia. Jednakże przez to, że zębatka opierała się całą siłą na tej części wieloklinów a reszta była w powietrzu to ten smar wydmuchało/wycisnęło z tego miejsca. Tylko tam, gdzie był kontakt zębatki z wałkiem ruda się pojawiła
mostry1988 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 22:00   #7
mostry1988


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Łobez
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mostry1988 jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 24 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Ta zebatka na takim walku nie miała prawa pracować dłużej. Tam gdzie jest nacisk przez łańcuch
zembatka ma próżnie. Błąd, że od razu nie wkleiles.
Zozpieprzylo to cześć wałka gdzie była jeszcze dobra
U mnie łańcuch często smarowany. Komora walka i zebatka
Zawsze uje...w oleju. Nie ma miejsca na korozję
Myślałem o tym, żeby od razu wkleić, ale lubię eksperymenty. Dzięki mnie inni teraz mogą wiedzieć co robić.

Czytaj ze zrozumieniem. Nie uszkodziło mi to bardziej wałka. Uszkodziła się zębatka wewnątrz tam, gdzie wałek nie był zużyty
mostry1988 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 22:07   #8
mostry1988


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Łobez
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mostry1988 jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 24 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Za miast pierdolic się z częstym zdejmowaniem i zakładaniem zebatki przy idealnym walku lepiej użyć odpowiedniego kleju, łatwo demotowalny, zabezpieczy przed korozją, woda oraz zużyciem wałka. Oczywiście nie będzie to ten sam klej co do naprawy wałka.
Dubel... To jest i zawsze będzie kwestia dyskusyjna na pewno. Myślę, że lepiej używać zębatek dobrej jakości i zmieniać częściej niż łańcuch. Ta zębatka to nawet przy użyciu super materiałów jest najsłabszym, bo najbardziej obciążonym elementem układu napędowego
mostry1988 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 22:24   #9
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mostry1988 Zobacz post
Dubel... To jest i zawsze będzie kwestia dyskusyjna na pewno. Myślę, że lepiej używać zębatek dobrej jakości i zmieniać częściej niż łańcuch. Ta zębatka to nawet przy użyciu super materiałów jest najsłabszym, bo najbardziej obciążonym elementem układu napędowego
I tak ma być bo gdyby zebatka była twardsza od walka to nic dobrego z tego by nie wynikło.
Sprawa dyskusyjna mówisz ale dlaczego? Trzeba użyć zebatki dobrej jakości i odpowiedniego środka montażowego, a zębatka będzie mogła być zuzyta w pełni oraz wałek pozostanie w stanie nie naruszonym. Tak samo jak się używa klejów do gwintu, środków przeciw zacieraniu czy uszczelniacz tak i tu wystarczy odpowiednią chemia. Nie widzę ani jednego negatywy przy użyciu kleju, pozytywów całe mnóstwo. Znasz minusy to przedstaw je. Jedynym utrudnieniem ale nie minusem jest konieczność użycia narzędzia czyli ściągacz.

Edit:
Cytat:
Napisał mostry1988 Zobacz post
Ta zębatka to nawet przy użyciu super materiałów jest najsłabszym, bo najbardziej obciążonym elementem układu napędowego
Najbardziej obciążonym punktem jest miejsce styku walka i zebatki.

Ostatnio edytowane przez Dubel : 20.11.2018 o 22:30
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 22:38   #10
mostry1988


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Łobez
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mostry1988 jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 24 min 18 s
Domyślnie

Z najbardziej obciążonym miejscem to o to mi właśnie chodziło że wieloklin. Co do tego, że sprawa dyskusyjna to najbardziej chodzi mi o to, że ludzie nie eksperymentując, nie mając wiedzy lubią swoje zawsze dodać. "Nie znam się, więc się wypowiem" ;-)
mostry1988 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Recenzja namiotu Naturehike Cloud Up 3 wojtekk Inne 9 11.02.2019 08:25
Kilka pytań nowego użytkownika Afryki. Tomas_XRV Inne tematy 82 20.07.2013 20:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.