Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 10.07.2008, 14:36   #1
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie Racing, street legal, road approved

Wałkuję temat tłumików bo zastanawiam się co kupić. Grzebię i grzebię po internecie i odkryłem że są trzy rodzaje tłumików:

1. Racing - poza normą
2. Street legal - spełniające europejskie normy hałasu ale nie posiadające homologacji
3. Road approved - posiadające homologację

I tak np

Arrow Dakar jest typu racing mimo że ma db-killer (tak go przynajmniej określa producent)

Laser Produro - jest w trzech wersjach Racing oraz dla RD04 - homologowany a dla RD07 - street legal (tzn Polski dystrybutor twierdzi że jest homologowany a w danych technicznych na stronie producenta nie ma o tym informacji)

Leo Vince SBK - homologowany.

Zastanawiam się jak się mają te kategorie do obowiązującego prawa. Rozumiem że w Polsce nikt nie będzie ode mnie wymagał homologacji ale Policja może się przywalić do poziomu dźwięku i wysłać mnie na badanie techniczne W Niemczech z tego co słyszałem jest już gorzej bo tam wydech musi być homologowany, zgadza się

Jak to jest w innych krajach ? Zastanawiam się szczególnie w kontekście podróży zagranicznych żeby nie zaliczyć gdzieś niezłej wtopy

Ostatnio edytowane przez hubert : 10.07.2008 o 14:45
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
GPS Garmin STREET PILOT III herni Hardware 7 20.01.2014 18:41
Tarcze sprzegła Ferrodo w opcji Racing hero Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 28.12.2010 20:07
Street Fighter Festival 2009/ 30,31 maj Bielawa Sławekk Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 18.05.2009 15:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.