Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.10.2009, 11:22   #41
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Ja tam takich ładnych fotek nie mam a poza tym część z Was moto już nie raz widziało "in live" więc wie, że nic dobrego a tym bardziej ładnego z motania sprzeta nie wyszło. Ale żeby nie było, że żyła jestem to pokazuje:




kawałek kokpitu:


To z czego jestem najbardziej dumny czyli indywidualne malowanie "by Kijanek":


Motorek nie jest skończony ale tegoroczne intensywne testy przeszedł dzielnie, jedyną awarią było "zgilotynowanie" ogranicznika skrętu, który jest wkręcany w półkę i niestety nie wydolił - awaria już usunieta, śruba ogranicznika wymieniona na twardszą. Dodatkowo stwierdziłem, iż zawieszenie przednie z XR650R w przypadku przekładki do Afri wymaga dodatkowego usztywnienia w postaci trzeciej półki bezpośrednio nad kołem ewentualnie użycia szerokich, kutych półek /sztyca w Afri jest nieco krótsza od tej w XR a dodatkowo moto nieco cięższe przez co odległość jaka powstaje od dolnej półki do ośki generuje "pląsawice" - zawias przy dwóch półkach jest nieco zbyt wiotki/. Na tyle siedzi WP adoptowany z KTM-a w wersji z twardą, progresyna sprężyną - sprawdza się w przypadku mojej masy idealnie ale jak ktoś waży poniożej 100 kg. i ma mniej jak 180 cm. to ziemi nie sięga nawet koniuszkami palców jednej nogi . Oczywiście cały system tylnego pro-linku wymagał pewnych modyfikacji ale nie odbiło się to w jakikolwiek sposób na wytrzymałości czy też prowadzeniu motocykla /moim zdaniem korekta geometrii wyszła na korzyść, moto jest "krótsze" więc jakby bardziej poręczne i zwrotne, jedynie wysokość może sprawiać początkowo trudności. Rama jest niemal oryginałem RD03, wymagała jedynie niewielkiej korekty w miejscu mocowania górnego tylnego amora oraz pozbyłem się "ramy szczatkowej" czyli wszystkie tego na czym w normalnym moto siedzi pasażer. Felgi DiD z tym jednak, że tylna ma 18" i oponę 130/90 zaś tylna zębatka ma 52 "frezy". O kierownicy, hamulcach, owiewkach, wydechu i całej reszcie pisał nie będę. Co do kosztów budowy bliżej nieznane, pewnie kole 10.000-15.000 zł. + baza czyli w moim przypadku 20-letnia RD03 ale z oryginalnym w 100% przebiegiem niewiele ponad 30 tysięcy kilometrów.
Uprzedzając wszystkie pytania: NIE-NIE ŻAŁUJĘ i NIE CHCĘ BMW ani KTM-a /no może za jakiś czas pomarańczową alternatywę w wersji 690Rrrrrrrrr ale jak czas pokaże co to jest warte/
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2009, 01:36   #42
Henryk-Knox
 
Henryk-Knox's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Siemiatycze
Posty: 209
Motocykl: RD07
Przebieg: 40 000
Galeria: Zdjęcia
Henryk-Knox jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 8 s
Domyślnie

mi sie taka wersja podoba , tylko ze mały zbiornik , przypomina HP
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSCN0104-1.JPG (58.3 KB, 67 wyświetleń)
Henryk-Knox jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2009, 09:46   #43
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Taka wersja daje radę jak jedzie za tobą terenówka.
Gość nawet plecaka nie ma, nie mówiąc o kufrach i całym szpeju.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 30.10.2009 o 10:12
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2009, 14:43   #44
Henryk-Knox
 
Henryk-Knox's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Siemiatycze
Posty: 209
Motocykl: RD07
Przebieg: 40 000
Galeria: Zdjęcia
Henryk-Knox jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 8 s
Domyślnie

Wagowo prezentuje się nie zle
Henryk-Knox jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2009, 17:05   #45
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

http://www.africatwin.de/phpbb_x/ads_item.php?id=2315
180kg z paliwem.Możesz mieć supermoto lub enduro.Z wymiennymi kołami
Jeśli byłbyś zainteresowany to tel.Ci podam na
Sprzedaje główny wykonawca mojego FranzAlpa
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg ad2315_img4_large.jpg (49.1 KB, 726 wyświetleń)
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Topkejs wyprawowy combeck Izi Inne tematy 10 09.07.2008 11:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.