Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2014, 14:38   #621
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Myślisz że ludzie te linki dla zabawy wieszają? Robią to z powodu motocyklistów - tyle negatywnych emocji jest w ludziach.
Wiem, że gdy zabraknie motocyklistów w lesie, to znikną linki.
Pisałem tez że nie pochwalam takich rozwiązań - ale to nie dociera.
Ale Ci ludzi się bronią. A jak to mają robić. Straż leśna nie ściga, Policji tez nie widać w lesie. A zawsze całą sobotę i niedzielę słychać ryk silników głównie quadów i crossów. A jak już SL kogoś łapie, to tylko tych którzy dają się złapać. Nawet nie muszą być surowi, ale kalkulator mandatowy swoje ma napisane. Znajdź sposób na sprawiedliwość dla wszystkich, takze tych chcących w spokoju spacerować po lesie, dla posiadających łąki i pola.

A wysnuwasz odwrotnie żądania. Znieście linki, bo nielegalne. Ale nic nie mówicie że równocześnie przestaniecie jeździć po lesie, polach i łąkach.
Nie potraficie? Oni tez nie potrafią inaczej. Bronią się jak mogą, bo Państwo w tym przypadku słabe.
Ziarko jest offline  
Stary 10.06.2014, 14:48   #622
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Niestety Ziarko, to co piszesz, to akceptowanie ciemnoty. Nie mogę się z tym zgodzić. Jedyne co pozostaje, to obrócenie tego tematu w żart, bo nie widzę tu pola do dyskusji.
Zdrowia.
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline  
Stary 10.06.2014, 15:00   #623
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 5 godz 46 min 2 s
Domyślnie

Ziarko.... życzę Ci abyś nigdy nie wpadł na linkę rozwieszoną przez Twojego najlepszego kumpla na przykład....
graphia jest offline  
Stary 10.06.2014, 15:00   #624
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Akceptowaniem byłoby puszczanie tego płazem. Ale wiem z praktyki, że żadne kary tu nie pomagają.
Podobnie jak z jazdą po lesie. Mimo ryzyka mandatu, przecież i tak jeździmy, prawda?
Ziarko jest offline  
Stary 10.06.2014, 15:04   #625
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

no nie wiem... naprawdę nie rozumiecie, co Ziarko chce powiedzieć?
że to zło skończone ale rozumie jego przyczynę?
ja tez rozumiem skąd się biorą linki. z bezsilności.

teraz pożyczcie mi również, bym na nią nie wpadł bo popieram głupotę
z góry dziękuję
tupek jest offline  
Stary 10.06.2014, 15:15   #626
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Akceptowaniem byłoby puszczanie tego płazem. Ale wiem z praktyki, że żadne kary tu nie pomagają.
Ok. Skoro kary nie pomagają, to tym bardziej nie może być mowy o "zrozumieniu" takich sytuacji. Może się mylę, ale wydaje mi się, że każdy ma jakiś, choćby minimalny wpływ na swoje otoczenie. Może więc sąsiedzka rozmowa w stylu: słuchaj bracie nie rób tego, bo ukrzywdzisz kogoś bardziej niż byś chciał.
Ja rozumiem Twój szeroki punkt widzenia, ale nie zgadzam się z wnioskami: wieszają linki, bo nie ma innego wyjścia. Zawsze jest inne wyjście. Osobiście wolałbym zebrać łomot ot kilku krewkich tubylców, niż zaznać dekapitacji. Uff...
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline  
Stary 10.06.2014, 15:29   #627
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

W tym sęk. W większości przypadków takie rozwiązania stosują ludzie słabi. Taki często tez ma już rodziną na utrzymaniu. Nie będzie się rzucał, bo pewnie pobity już nie raz. Dać się pobić, zostać kaleką nikt nie chce. A to że dasz się pobić nie gwarantuje w żaden sposób że przestaną Ci jeździć

Uwzględnić należy charakter ludzi jeżdżących - często młodzi, silni, sprawni i agresywni - wszak motor, quad ma swój charakter. I że nie jeżdżą sami.

A że linka nie jest wybiórcza? Prosty umysł nie wszystko to ogarnia, nienawiść zaślepia. SL i Policja nie ma zwyczajnie sił i środków by skutecznie przeciwdziałać. A i sądy nie mogą psuć - a sądy chcą twardych dowodów a nie działać na poszlakach na zasadzie - że cala wioska wie kto zacz, ale nikt nie mówi. Stąd obławy są robione okazjonalnie.
Dla wielu młodych, bez szans na pracę legalną - z czego chcesz zabrać grzywnę?
Kara w zawieszeniu? Co to za kara? To nie jest odczuwalna kara. Życie na zasiłku(jest czas na kombinowanie) często na lepszym poziomie, niż na śmieciowej umowie za 1200zł - jest lepsze. W więzieniach tez nie jest teraz źle. On poczeka, On wie kto doniósł. Społecznie też jest akcpetowanie takich szczeniackich zachowań, bo przecież każdy ma prawo "siebie wyrażać". Nikt nie ma odwagi zwracać uwagi. To jest dobrze w tym kraju? Że złodziej ma czelność skarżyć sklepikarza którego okradł na 399 zł, że ten zawyżył na kasie ceny, gdy podawał Policji wartość towaru na kwotę 420 zł? bo z tego powodu zmieniła się mu kategoria czynu z wykroczenia na przestępstwo (kradzież powyżej 400 zł). Napastnik skarży z powództwa cywilnego, bo gdy napadł na dziadka z nożem, to krewki dziadek obronił się laską tak skutecznie, że ten stracił kilka zębów i przytomność. Sąd nie uniewinnił dziadka. Sąd wychodzi z założenia, że dziadek dokonał czynu zabronionego i przy pomocy laski z metalową końcówką pobił człowieka co jest zabronione. Z uwagi na okoliczność odstępuje od wymierzenia kary, bo działał w ramach obrony koniecznej i ją przekroczył, bo "wystarczyłoby pierwsze uderzenie", a nie że dziadek jeszcze leżącemu przyłożył dwa razy tak, że ten stracił przytomność. Jednakże odstąpienie od wymierzania kary to nie to samo co uniewinnienie. To otwiera pole popisu z powództwa cywilnego o uszkodzenie ciała.....
Z punktu widzenia "wieszającego linki" to żądanie przez motocyklistów zaprzestania takiego procederu to jest bezczelność do kwadratu. Bo On już nie widzi innej metody obrony.
Jestem tez motocyklistą i wstyd mi cholernie za bandę durni którzy robią mi tak doskonale czarny PR.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 10.06.2014 o 15:42
Ziarko jest offline  
Stary 10.06.2014, 16:03   #628
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Ale w PL jest przyzwolenie urzedniczne na takie szkody.

Przecie jak można kupić krossa albo quada w wersji nie na drogę, tylko jako zabawka, to jest OK. Rząd się cieszy bo vat 23% już leci do budżetu. Przecie jakby takie maszyny robiły problem to by to było zakazane w handlu...

Dwa razy spotkałem na wiosce stado pomarańczowych KTMów bez tablic rejestracyjnych. Na bank niemiejscowi. Musieli mieć gdzieś lawetę, wyjeżdzali z lasu. Z tej części lasu do której ja na motocyklu się nie zapuszczam. Bo tam są same ścieżki grzybiarzy bez uywardzonych dróg...
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline  
Stary 10.06.2014, 16:08   #629
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Linka to narzędzie do zabijania, tak jak wnyki, jeśli komuś nie starcza wyobraźni by to pojąć, to pewnie także nie pojmie że walenie ludzi po łbie młotkiem też jest próbą zabójstwa z premedytacją. To mordercy i tak będą traktowani, jak stanie się coś strasznego. Sam coś takiego przeżyłem za młodu, więc wiem jak to działa. Później na sali sądowej można się zastanawiać nad motywami. To że ktoś jest idiotą wcale nie chroni go od potępienia i pierdla. Sprawą karania zakłócających powinna zająć się policja nie pan Lynch i ferajna. Jeśli tego nie robi, to inna sprawa - ktoś tu mówił o prawie?
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline  
Stary 10.06.2014, 16:22   #630
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Eh, temat rzeka... Może kiedyś przy ognisku damy sobie wszyscy "w ryj". I ta rzeka nas zaleje...
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.