Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.05.2014, 16:25   #371
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 665
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 19 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko
Oczywiście. Chociażby przed podwyżką cen żywności.
aż odpowiem Twoim stwierdzeniem
Cytat:
Napisał Ziarko
nie siej tutaj demagogi
Dziękuję myśliwym, że dzięki ich strzelaniu w lasach do dzikiej zwierzyny, krowy i świnie z hodowli nie kosztują więcej. A te odstrzelone dziki i sarny zjadłyby wszystkie uprawy rolne przeznaczone dla ludzi.
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS
Kisiel jest offline  
Stary 28.05.2014, 16:43   #372
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
takie jeszcze porównanie:


z tego powodu? Przecież tu widać prostą analogie do motocyklistów
Motocykliści w Polsce nie mogą jeździć po lasach które są pod ochroną, to jeżdżą na masowe upalania na Ukrainę, Rumunię czy kraje bałkańskie.

Normalnie jak Polak i Węgier dwa bratanki
\

Bredzisz jak ksiadz z ambony, na siłe

Kto jeździ to jeździ, dla ludzi z głową przyroda to przyroda, niezależnie od kraju.

Kilkanaście osób juz mocno ziewa a Ty dalej swoje myśliwskie kawały opowiadasz..
rambo jest offline  
Stary 28.05.2014, 17:05   #373
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Kisielku. Ktoś musi bronić pola uprawne przed zniszczeniami. Albo zwierzyna wyginie albo uprawy rolne będą musiały być grodzone a za tym idzie wzrost kosztów. zaczynając od paszy dla zwierząt...

Puszku, daleki jesteś od realu. Zarzucasz mi brak celności? A może chcesz podnieść obłudnie koszty utylizacji? Bo będzie potrzebnych jak w mieście do złapania zająca ksiądz, weterynarz, 3 policjantów, zastęp straży pożarnej i kompania straży miejskiej ? A pozyskana zwierzyna będzie traktowana jako odpad a nie produkt przeznaczony do spożycia i pójdzie do spalarni.

Rambo, myśliwi jeżdżą z granicę, tam gdzie prawo pozwalać polować na zwierzęta, które nie występują w naszym kraju bądź są pod ochroną. Tak samo jako motocykliści którzy jeżdżą tam gdzie mogą sobie swobodnie pojeździć jak lubią. Tu różnicy nie ma. Każdy z nas pragnie po prostu móc korzystać z tego co jest. Nie każdemu jest to niestety dane.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 28.05.2014 o 17:09
Ziarko jest offline  
Stary 28.05.2014, 17:50   #374
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
nie siej tutaj demagogi.
Jakiej demagogii? To argumenty ,,leśne'' miotają się tu od sprzeczności do sprzeczności.
Np. auta i dubeltówki ,,mojsze'' nie robia szkody w polskim lesie, ale motorki ,,twojsze'' robią... i 100 innych,
na szczęście ograniczonych do tego Kraju tylko. Słowem z takiej postawy wynika jeden przekaz:
,,tego co mi prawem kaduka komuna przydzieliła będę bronił do ostatiej kropli krwi, w tym przemocą
i podstępem, a przede wszystkim dorabianiem ideolo''.

Normalnie jakbym księdza słuchał, tylko u niego zamiast ,,komuna'' mówi się ,,komunia''.
Różnica w pisowni niewielka, w myśleniu również. Raz juz mówiłem, że dyskutujemy z wyznawcami,
a nie z przedstawicielami urzędów państwowych. P.S. Spróbuj proszę to wrażenie w nas zmienić. Jakbądź.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 28.05.2014 o 18:01 Powód: P.S.
sowizdrzal jest offline  
Stary 28.05.2014, 18:02   #375
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Wiem że to o czym napiszę niewiele ma wspólnego z tematem, ale ten obraz który przedstawię narzuca mi się niejako. Generalnie w tej chwili jak kolega napisał wcześniej, nie widzę możliwości przeforsowania możliwości wjazdu motorków do lasu, można jedynie spróbować uzyskać dostęp do mapy dróg dostępnych.

Do lasu wjeżdża mój kolega, zatrzymuje się przy polance na którą wychodzi koziołek. Szybko sięga po aparat żeby pięknemu zwierzakowi zrobić fotkę, i zachwyca się jego wdziękiem. W tym samym lesie, gdzieś niedaleko, myśliweczek też dostrzegł koziołka, i jako przyjaciel przyrody i dobry gospodarz (oczywiście zna prawo łowieckie i go przestrzega) z równą miłością do zwierzęcia pociąga za spust. Kula rozrywa koziołkowi płuca, lecz agonia nie trwa długo, parę minut najwyżej.
Parę setek lat temu, chłopcy dumnie zdawali egzamin z dojrzałości, pokazując jakimi wspaniałymi są wojownikami. Ci najlepsi przynosili do swoich domostw prócz upolowanej zwierzyny dowody swojego męstwa w postaci uszu, głowy, nosa czy innej części ciała przeciwnika. Byli czczeni na równi z bogami. W międzyczasie oczywiście zdarzały się rzeczy niegodne człowieka, a ich apogeum przypadło na 20 wiek. Szczęśliwie po ostatniej masakrze zaczęliśmy w Europie trochę inaczej patrzeć na życie, również zwierząt. Nikt mnie nie przekona że populacji nie można ogarnąć środkami antykoncepcyjnymi, czy w inny pokojowy sposób. Wiadomo też że możemy żyć bez mięsa, ratujemy ginące gatunki, w końcu zaczęliśmy zauważać naszych mniejszych braci. Ja to nazywam cywilizacją. Mam nadzieję że zabijanie zwierząt się skończy jeszcze w tym stuleciu, a przyszłe pokolenia bedą patrzeć na dzisiejszych myśliwych jak my na łowców skalpów.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline  
Stary 28.05.2014, 18:06   #376
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
a przyszłe pokolenia bedą patrzeć na dzisiejszych myśliwych jak my na łowców skalpów.
zajądając schabowego, z koszernego, klatkowego, wielkoprzemysłowego chowu zwierząt....


Tak, tyle w nas obłudy jest. Niektórzy po prostu nie widzą drugiej strony medalu. Sowizdrzał, wiesz tyle prawdy jakoby to myśliwy byli odpowiedzialni i tylko wyłacznie Oni za wyginięcie gatunków zwierząt, a cała reszta to niewinni i nawet rączek do tego nie przyłożyli. "Myśliwi" w afryce tłuką nosorożce i słonie. Po co i na co? Z chęci zabijania? Nie, to robią z chęci zysku. A kto płaci takie stawki za rogi, skórę i kości tych zwierząt?

Jesteśmy tak tolerancyjni, że zaraz w Europie nie będzie europejczyków. Jesteśmy tak poprawni politycznie, że jeszcze trochę, sami się zgładzimy, bo tak straszni jesteśmy. Oczywiście zgładzimy się humanitarnie, bo inaczej nie wypada

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 28.05.2014 o 18:13
Ziarko jest offline  
Stary 28.05.2014, 18:16   #377
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

Chyba lepiej zajmijmy się tą siecią dróg legalnych...Sowidrzał, jakbyś założył nowy temat to powoli by się mogło coś z ty zrobić...Powoli może się uda mapę Polski skompletować.
puszek jest offline  
Stary 28.05.2014, 18:25   #378
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Zgadzam sie z Toba Puszek, tylko wydaje mi sie ze sami tego tutaj nie zrobimy... musi to byc wydajny komercyjny system, za ktory ktos bedzie odpowiadac i ponosic odpowiedzialnosc, znow powtorze - tylko producenci map do nawigacji mi przychodza na mysl, bo ich mapy prowadza nas po lasach, niekoniecznie legalnymi sciezkami.
redrobo jest offline  
Stary 28.05.2014, 18:25   #379
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Sowizdrzał, do roboty

Nexus
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline  
Stary 28.05.2014, 18:55   #380
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Zgadzam sie z Toba Puszek, tylko wydaje mi sie ze sami tego tutaj nie zrobimy... musi to byc wydajny komercyjny system, za ktory ktos bedzie odpowiadac i ponosic odpowiedzialnosc, znow powtorze - tylko producenci map do nawigacji mi przychodza na mysl, bo ich mapy prowadza nas po lasach, niekoniecznie legalnymi sciezkami.
Zobaczmy najpierw czy to możliwe....Jeśli tak to pewnie znajdzie się wydawca..
puszek jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.