Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.11.2023, 07:10   #1861
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

No idziemy w tym kierunku, może nie taką szufla, tylko coś jak ściągacz do wody, powinno się nadać.

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Zasadniczo dzięki lekkim zimom i brakom wydatków na paliwo plus wakacje kredytowe udało się nadpłacić sporą część kredytu. Niestety raz popełniłem błąd podczas nadpłaty i zamiast skrócić okres kredytowania, zmniejszyłem zobowiązanie, co jest mniej korzystne. Do końca roku myślę że skrócimy czas zobowiązania do 24 miesięcy.
Do końca roku chyba skończymy z tym zobowiązaniem i można będzie zrobić ponownie parapetówkę


O co w tym wszystkim chodzi? Finalizujemy zakup ekspresu i chciałbym 30 rat zero procent. Dlaczego, bo jeszcze dwie raty są darowane a to przekłada się na 400 PLN. Niestety nie wiem czy otrzymam te raty bo obciążenia mimo nadpłaconej hipoteki wiszą, ale wybraliśmy się do sklepu bez mojego dowodu. Mobywatel okazał się porażką, no to może żona, ale właśnie przeszła na emeryturę i dopiero miesiąc jest zatrudniona. Wniosek odpadł, no to proponuję że kupię ten ekspres ale chcę zniżkę te 400 PLN, no i tak się nie da. Dlaczego się nie da, pan nie był w stanie odpowiedzieć. Spróbuję podjechać ze swoim dowodem i zobaczymy czy mój wniosek przejdzie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 24.11.2023 o 05:56
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2023, 17:58   #1862
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,174
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 6 min 25 s
Talking

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
O co w tym wszystkim chodzi? Finalizujemy zakup ekspresu i chciałbym 30 rat zero procent. Dlaczego, bo jeszcze dwie raty są darowane a to przekłada się na 400 PLN. Niestety nie wiem czy otrzymam te raty bo obciążenia mimo nadpłaconej hipoteki wiszą, ale wybraliśmy się do sklepu bez mojego dowodu. Mobywatel okazał się porażką, no to może żona, ale właśnie przeszła na emeryturę i dopiero miesiąc jest zatrudniona. Wniosek odpadł, no to proponuję że kupię ten ekspres ale chcę zniżkę te 400 PLN, no i tak się nie da. Dlaczego się nie da, pan nie był w stanie odpowiedzieć. Spróbuję podjechać ze swoim dowodem i zobaczymy czy mój wniosek przejdzie.
Nie da się, bo sieci mają tak ustalone w umowach z dostawcami, że nie mogą sprzedawać poniżej pewnej ceny. Natomiast to, że cenę obniżają poprzez umorzenie rat(y) nie jest umownie zabronione. Sprawdziłem w tym roku z telefonem dla córki. Działa telefon naprawdę był tańszy o równowartość 2 rat.

I gratuluję zbliżającej spłaty hipoteki - fajne uczucie
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2023, 14:15   #1863
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Odebrałem telefon z kawoserwisu i ekspres jest uruchomiony. Teraz zdecydowaliśmy się na opcję spa, wymiana uszczelek czyszczenie komór bloków itp. Ekspres ma 11 lat i jeszcze pochodzi za 400 PLN ale nie rezygnujemy z nowego. Co, do uczucia to pewnie że fajne i praktycznie codziennie wrzucam jakąś nadwyżkę aby skrócić okres, myślę że po dniu dzisiejszym termin zakończenia będzie w kwietniu 2023, a kredyt wzięliśmy 28 kwietnia 2020 i przez pierwsze miesiące nie pozwalali spłacać kapitału, bo produkt nazywał się budowlano hipoteczny. Dopiero odbiór budynku uruchomił część kapitałową. Zaoszczędzimy nie tylko na odsetkach ale i na ubezpieczeniu na życie które było w pakiecie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2023, 19:54   #1864
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Próbowałem kupić ten ekspres, ten z dwoma ratami gratis i podejrzewam że te raty to jakiś spisek. Wiem że mam chyba jakąś specjalną kartotekę w BIK, bo często dostaję odmowy na raty zero procent, z tym często to może nadinterpretuje, ale odmowę się pamięta. Ekspresu nie kupiliśmy ale wieczorem wypełniłem sobie wniosek na nawet ciut większą kwotę aby kupić aparat fotograficzny i dostałem kredyt.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2023, 11:59   #1865
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Można się zadłużać ponownie Taki prezent
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg IMG_0883.jpeg (135.9 KB, 41 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2023, 15:47   #1866
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 12 godz 8 min 14 s
Domyślnie

Gratulacje Marku
Ja (i pewnie inni na Forum ) tak dobrze nie mamy... Ale jak to mówią: 'Każdy orze jak może. Jedni lepiej, drudzy gorzej'
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2023, 18:58   #1867
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,369
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 42 min 19 s
Domyślnie

Oby dożyć takiego prezentu fajnie
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2023, 20:15   #1868
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,174
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 6 min 25 s
Domyślnie

Gratulacje!!!
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2023, 09:35   #1869
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 33
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 4 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Można się zadłużać ponownie Taki prezent
Zadłużyć ponownie?Nie rozumiem.
Zadłużałem się co roku przy budowie domu, krótkie kredyty w ROR, by przed zimą coś podciągnąć. Uznawałem, że ma to sens, bo coś więcej zrobię ale kosztem było spłata kwoty powiększonej o odsetki, czyli generalnie na przyszły sezon mniej kasy do włożenia w dom.
By wejść do domu wziąłem hipoteczny, po jego spłacie nie mam zamiaru więcej żyć na kredyt, bo to jest bez sensu - lepiej odczekać, odłożyć niż dawać zarobić bankom na odsetkach.
Tak więc dziwi mnie Twoje podejście, consigliero...?
Dlugi_TA jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2023, 09:48   #1870
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,324
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 20 godz 10 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
lepiej odczekać, odłożyć niż dawać zarobić bankom na odsetkach.
Tak więc dziwi mnie Twoje podejście, consigliero...?
Bardziej się spłycić tematu nie dało?
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.