Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.12.2014, 12:33   #11
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 5 godz 42 min 18 s
Domyślnie

betu, jeśli nie chcesz automatyki, podskocz do hurtowni elektrycznej i zapytaj się o zwykły ręczny przełącznik sieć agregat. Uniemożliwia on podanie napięcia z agregatu na sieć. Montuje się go za licznikiem oczywiście.
Mimo chęci/niechęci, radziłbym się zapytać w zakładzie energetycznym czy nie powinieneś im zgłosić wykonania zasilania rezerwowego. Zazwyczaj potrzebny jest do tego prosty schemat, instrukcja. Jeśli ludzki zakład energetyczny to tylko groźnie to brzmi. Będziesz potrzebował pomocy, daj znać.

Co do doboru mocy, pamiętaj o prądach rozruchowych.

Agregat benzyna/diesel? w pomieszczeniu/na zewnątrz?

Pozdrawiam
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 15:46   #12
agl123
 
agl123's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Posty: 133
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: .......
agl123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 15 godz 59 min 0
Domyślnie

Na rynku są specjalne zasilacze UPS dla potrzymania pracy sterownika pieca i aparatury z nim związanej.
Chyba DeltaPower coś takiego oferuje.
APC chyba też posiada takie urządzenie w swojej ofercie.
agl123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 16:12   #13
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 46 min 10 s
Domyślnie

Widziałeś ten watek
http://africatwin.com.pl/showthread....hlight=agregat
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 17:56   #14
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lortprodisz Zobacz post
do samego pieca powinien wystarczyc mały UPS 400W, w srodku ma aku 7Ah troche to mało , mozna do tego dołozyc np 17Ah co na jakis czas da rade , do tego prosty progowy przełacznik napiecia (kiedy nap na aku spadnie ) a którego sygnał posłuzy do automatycznego odpalenia agregatu rozrusznikiem ,zeby nie bawic sie w przełacznie fazy z generatora z faza sieciowa przed UPSem za generatorem dałbym trafo z mostkiem greatza i zasilił tym akumulatory . cały algorytm sterowania mozna by wykonac na LOGO siemensa - minimum skomplikowania ,
Ja to czytałem na wprost,wstecz i z góry na dol-za każdym razem zrozumiałem prawie nic a w dodatku piszesz ze to minimum skomplikowane - muszę się nie zgodzić- dla mnie czarna magia. Tak czy inaczej dzięki za chęci

Podoba mi sie ta odpowiedz.
:

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
betu, jeśli nie chcesz automatyki, podskocz do hurtowni elektrycznej i zapytaj się o zwykły ręczny przełącznik sieć agregat. Uniemożliwia on podanie napięcia z agregatu na sieć. Montuje się go za licznikiem oczywiście.
Mimo chęci/niechęci, radziłbym się zapytać w zakładzie energetycznym czy nie powinieneś im zgłosić wykonania zasilania rezerwowego. Zazwyczaj potrzebny jest do tego prosty schemat, instrukcja. Jeśli ludzki zakład energetyczny to tylko groźnie to brzmi. Będziesz potrzebował pomocy, daj znać.

Co do doboru mocy, pamiętaj o prądach rozruchowych.
Agregat benzyna/diesel? w pomieszczeniu/na zewnątrz?
Pozdrawiam
Agregat mialby byc jak ten :http://www.leroymerlin.pl/warsztat/u...3657,l874.html

Benzynka i chce go umieścić na zewnątrz,a jednocześnie pod jakimś specjalnym dla niego zadaszeniem.


Dodam jeszcze ze chodzi mi nie tylko o zasilenie awaryjne pompy przy piecu, ale także o to żebyśmy w tym czasie mieli w domu prad.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 21:54   #15
lortprodisz
LOŻA SZYDERCÓW
 
lortprodisz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: LEGNICA
Posty: 359
Motocykl: RD07a
Przebieg: 9999999
Galeria: Zdjęcia
lortprodisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 5 min 18 s
Domyślnie

minimum skomplikowania kazdy tlumaczy sobie tak jak to rozumie , zakładajac wspomniany przełacznik agregat-siec :
bedziesz biegał po domu i wyłaczał wsio co zbedne jak odpalisz agregat zeby go nie upalic zbyt duzym obciazeniem no i pozostaje zwłoka w czasie mim go odpalisz , przełaczysz zasilanie domu .
z praktyki wiem ze rózne układu elektroniczne np wspomniany sterownik pieca moze po zaniku napiecia nie uruchomic sie w trybie pracy -czasami minimum prymitywnej automatyki ułatwia znaczaco zycie

jak chcesz aby ten chinski agregacik troche lat podziałał zaopatrz sie w jakis dobry olej silnikowy = to co silnik fabrycznie ma wlane nie nadaje sie nawet do smarowania zawiasów przy bramie
__________________
Beton Stal Gruz i Rdza
Станция тропосферной радиорелейной связи


lortprodisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 23:01   #16
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Temat zostal wyczerpany ale dodam 2 grosze.

Wszystko zalezy jak dlugie masz te przerwy dostaw energii.

A - krotkie
Wtedy jakis maly UPS na niezbedne odbiorniki

B - dlugie
SZR z automatyczna funkcja obslugi agregatu + agregat (polecam lepszy uzwany niz jakis Jin-dong z LirojMerlina.

W zadnym wypadku nie polecam rozwiazan menualnych. Tego juz nawet w Afryce nie stosuja.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2014, 10:49   #17
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Lortprodisz: wbrew pozorom-nie mam w domu dużo odbiorników prądu , i jestem pewien ze jest to poniżej 2000 W.(tych włączonych)
Co do pieca-nic mu się nie stanie jeżeli przez kilka min nie będzie chodzić pompa.
Wyczytałem ze klienci którzy kupują ten agregat-zmieniają fabryczny olej na lepszy zaraz po zakupie-wiec i ja pewnie tez bym to zrobił.
Qrczaq: Jeżeli mam przerwy w dostawach prądu-to są one albo kilkuminutowe albo kilkugodzinne.
Zsumuje może co miałem na myśli:
Chce ocalić zawartość lodówko-zamrażarki i zachować ciągłość w pracy pompy w piecu kiedy nie będzie prądu.Ewentualnie komputer lub TV
Takie przerwy zdążają się rzadko,ale jednak.
Nie przeszkadza mi to ze miałbym to zrobić ręcznie gdyż i tak co jakiś czas chodzę dokładać drewno do pieca.
Skomplikowane instalacje i drogi generator nie było by tu zbyt opłacalne ("skórka nie warta wyprawki")
Chciałem coś prostego a jednoczenie coś co działa.
Moja myśl była take żeby podłączyć się pod istniejącą siec i mieć prąd we wszystkich gniazdkach zamiast pojedynczo ciągnąc kable z agregatora do odbiorników
Wiec myślę ze zainstalowanie ręcznego przełącznika było by tu najlepszym rozwiązaniem. trzeba tylko zadzwonić do "Enea" i zapytać o pozwolenie jaśniepaństwa
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2014, 11:16   #18
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 6 min 52 s
Domyślnie

Ja bym jednak piec podłączył pod ups. Może tak być, że nie będziesz w pobliżu. Brak pracy pompy przy załadowanym piecu może mieć konsekwencje.

A telewizor możesz sobie przełączyć ręcznie lub przy latarce poczytać książkę
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2014, 11:32   #19
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

betu - to nie jest aż tak skomplikowane jak sobie myślisz ani też mega drogie żeby zrobić tą automatykę. A na pewno oszczędzi ci to przeklinania jak będziesz musiał chodzić i przełączać. Będziesz wstawał w nocy?
Jeżeli faktycznie masz tak mały pobór mocy na poziomie 2 kW to może warto podłączyć całą instalację faktycznie. O ile więcej to już bym się pobawił w wydzielenie obwodów gwarantowanych i niegwarantowanych.
Generator na pewno weź z zapasem mocy (20-30%) i taki co ma regulację obrotów w zależności od poboru.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2014, 15:33   #20
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Parys macie racje-ty i Lepi.
Automatyka załatwiła by sprawę kiedy mnie akurat nie będzie.A na kobiecej głowie tego nie chce zostawiać.
Tu kolego Parys nie chodzi tyle o koszty a o przeinwestowanie w ten "interes".
Takie braki prądu zdarzają się sporadycznie, ale kto wie-wole być przygotowany.
Zacznę się rozglądać za tym UPS-em.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pytanie: czy jest jakis zamiennik tripmastera.. JareG Wszystko dla Afryki 2 22.04.2008 16:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.