Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.03.2024, 21:22   #1591
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Kto tam wie, ja przy Mii tutaj miałem tylko jedną wartość ile jest Wh w baterii, więc łatwo było SOH wyliczyć.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2024, 21:40   #1592
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 23 s
Domyślnie

Obstawiam że prawidłowy SOH to te 91%, przy tym przebiegu co ma Consi to Leaf'y z mniejszą baterią 40 mają średnią na poziomie 86% i to by się zgadzało. Im większa pojemność tym wolniej degraduje. Do tego ID ma chłodzenie cieczą więc w 85% nie uwierzę.
Ronin78 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2024, 11:28   #1593
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wstawiałem tutaj taki szybki test za 250’PLN z serwisu gdzie wyszło 89 % ale drobnym drukiem napisano że dokładność to plus minus 10%. Mogłem im to wywróżyć za mniejszą opłatą
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg IMG_0013.jpeg (236.5 KB, 5 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2024, 11:55   #1594
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Widzę źe mogę się stać trochę fachowcem od baterii w swoim aucie. Bazując na tym wyniku z serwisu mogę wyciągnąć więcej informacji z tego co podłączam do auta. tronity też kolekcjonuje pewne dane i podaje wynik w jakiejś formie. Niestety w moim przypadku dopiero od czerwca 2023. Dzięki tej wróżbie z VW wiem co oznacza total accumulated charge
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1368.jpg (111.9 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1364.jpg (118.9 KB, 4 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1365.jpg (113.3 KB, 4 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2024, 13:20   #1595
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 23 s
Domyślnie

Wiesz też że te niedawne aktualizacje niekoniecznie odpowiadają za mniejszy zasięg, masz 9% mniej baterii niż w nowym aucie. Mimo wszystko wynik fajny bo degradacja na tym poziomie powinna do 80% mocno zwolnić więc ciekawe jak to będzie za kilka lat ile takie baterie faktycznie wytrzymają. Hiroshi z Japonii upala Leaf'a 40 i w tej chwili ma 300kkm + z przewidywaniami w miarę sensownej jazdy do 0.5 mln km. iD powinno z racji większej baterii/wolniejszej degradacji zajechać dalej. Kolega NabrU to wogóle może spać spokojnie przy jego pojemności w Tesli. Jest to głowy powód dla którego warto moim zdaniem dopłacać za pojemność baterii.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Screenshot_20240302-131530.png (383.5 KB, 6 wyświetleń)
Ronin78 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2024, 13:31   #1596
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Kolega NabrU to wogóle może spać spokojnie przy jego pojemności w Tesli. Jest to głowy powód dla którego warto moim zdaniem dopłacać za pojemność baterii.
Tesla niestety nigdzie oficjalnie nie podaje pojemności baterii swoich samochodów więc to co jest w necie jest głównie z pomiarów lub świadectw homologacji.

Producenci mają też możliwość kombinowania z buforem. Nie za wiele wykombinują z Markowym ID.3 bo ten ma 2kWh na dole i 2kWh na górze, aby chronić baterię (tak więc w praktyce ładowanie do 100% nigdy nie jest 100% ). Ale taki Mercedes w niektórych EV podobno ma ponad 10kWh górnego bufora, więc w razie sporej utraty pojemności zawsze mogą zmniejszyć bufor i już jakieś baterie HV uchronią od gwarancyjnej wymiany
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2024, 17:17   #1597
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Co do kombinowania wartościami to poprawcie mnie jeżeli źle kombinuję. Jeżeli wartość total akumulated charge oznacza to co mi się wydaje, czyli ilość energii jaką pobrał akumulator, ciekawi mnie też ta różnica w wartości discharge, ale to zostawmy na później. To biorąc tą wartość i dzieląc przez przebyte kilometry otrzymamy wartość 0,2181 kWh/km czyli 21,81 kWh/100km. Oczywiście zawiera to każdą akcję związaną z używaniem baterii HV, obsługa akumulatora, podgrzewanie kabiny i nie wiadomo co jeszcze. Producent kroi tak aby wyglądało ładnie na wyświetlaczu.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2024, 17:49   #1598
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Pisałem już o tym 'u mnie' przy okazji półrocznego podsumowania: Tesla na ekranie 'Trip' pokazuje też zużycie energii tylko w trybie jazdy (od momentu włączenia D do momentu wciśnięcia P). Dopiero apka (plus menu 'Energia' na ekranie) pokazuje pełne dane z 'wszystkiego'.

Z jednej strony to jest fair bo pokazuje, ile tak naprawdę idzie na jazdę, tyle że z drugiej strony przesiadający się z ICE na EV kierowca nie jest świadom ile energii idzie na postoju na np. podgrzanie baterii, podgrzanie / schłodzenie wnętrza, strażnika (w wypadku Tesli) itp. No bo przecież większość ICE nic na postoju nie zrobi z wyłączonym silnikiem, a EV wciąż na postoju 'działa'.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2024, 11:07   #1599
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Chyba zaczyna mi się podobać to urządzenie do zaglądania do środka samochodu. Interesującą jest wartość poziomu baterii podawana przez BMS i wyświetlana przy tym poziomie baterii

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2024, 13:16   #1600
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 23 s
Domyślnie

Wciąga i pożyteczne, mam zamiar co 1kkm odczytywać SOH i porównywać to danymi uśrednionymi pozostałych właścicieli. Dzięki takim danym wiadomo jak się ma to co najdroższe w naszych autach. Szkoda że nie robiłem takich odczytów od samego początku. Wiedziałbym od jakiego SOH startowałem bo 100% w nowym nie jest nigdy pewne. Nic to, ważne że na ten moment jestem wyżej średniej i może nie ładowałem auta szybko, ale potrafiłem wyciskać i Vmax (licznikowe 150km/h) i przyspieszenie kiedy tylko chciałem. Jakbym miał bardziej lekką nogę mogłoby być lepiej.
Ronin78 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.