Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.01.2019, 20:36   #1
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie TET 2019-Nadbaltyckie

W miesiacu maju szykuje sie na zrobienie czesci nadbaltyckiej TET.Chce wystartowac w okolicach Bialegostoku i ominac czesc polska TET,odrazu wjezdzajac na TET litewski.Czy ktos robil wszystkie trzy kraje na raz?Ile czasu zajelo wam to i czy sa jakies miejsca ktore moga sprawic jakis problem jesli jedzie sie samemu?Czy ktos jeszcze planuje w tym miesiacu krecic sie po tamtejszej okolicy?
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2019, 21:10   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie

Robiłem w zeszłym roku. Zrobiliśmy to nieszablonowo bo zaczęliśmy od Łotwy potem Estonia a kumpel jeszcze pyknął Litwę i Polskę na powrocie, która ja ominąłem bo nie miałem tyle czasu.
Na Litwie było trochę błota, na Łotwie jedno , dwa miejsca takie że ciężkim samemu jak mokro może być ciężko. Jeden błotnisty zjazd i od razu podjazd wyryty przez motki. Jak masz dużo pary i kawał chłopa z Ciebie to pewnie dałbyś sam radę.
To je tutaj.

Foto od strony wyjazdu. Wygląda niewinnie ale grząsko i poryte na wyjeździe.

Da się to objechać ale nam na 9 dni to 6 czy 7 lało więc było mokro i grząsko.
Drugie miejsce to błotnisty fragment ok kilometra, dość grząski. Reszta totalny lajt. Na Litwie Michał zeznał że podobnie, błotniste fragmenty, reszta szutry i gruntówki.Estonia na tyle co się udało zrobić to totalny lajt, nie spotkaliśmy żadnych nawet średnio trudnych fragmentów.
Najdłuższa jest Estonia i mimo ciekawego klimatu nudna jak flaki z olejem, Łotwa ciekawsza , szczególnie dojazd do Kolki gdzie można plażą napierać (TET leci lasem wzdłuż morza ale odbiliśmy na plażę).
W sumie to ok 2500 km. Mieliśmy 9 dni na cały wyjazd a tyle to trzeba w mojej ocenie na wszystkie te kraje jak się nie napinasz + dojazdówka. Bardzo duża część trasy leci drogami publicznymi, w Estonii całość jest po drogach publicznych. Fajna lajtowa wycieczka. Jak nie szukasz mocnych wrażeń to polecam ale na ciężkim. Trasa na dużego Kata czy NAT. DRką się nudziłem. Z pewnością nie jest to trasa dla hadrkorowców nastawionych na rycie i krzaczory choć i takie fragmenty znajdziesz ale większość to szybkie lub bardzo szybkie szutry i gruntówki.

Ostatnio edytowane przez Emek : 09.01.2019 o 21:17
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2019, 21:58   #3
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Myku, miałem podobny dylemat w czerwcu 2018. Miałem 9 dni (tydzień + 2 graniczne weekendy). Musiałem liczyć 1 dzień na przejazd Wrocław --> granica i kolejny na powrót. Zatem zostało 7 dni. Wydawało mi się to za mało, więc odpuściłem część Litwy podganiając asfaltem.
Trafiłem na suchy okres, bez opadów i błota i zrobiłem kawałek Litwy + Łotwę + Estonię w 6 dni. Dzienne przeloty bezproblemowo robiłem po ok 300km, gdyż był to okres najdłuższych dni w roku - ciemność zapada o 1 w nocy, a jasno robi się o 3 rano. Czy tego chcesz, czy nie o 6 jesteś już w siodle.
Ja mam odczucia nieco odmienne niż Emek. Początek Estonii mi się mega podobał, zwłaszcza pierwsze kilometry przez las wąską ścieżką, na której przeszarżowałem i mogłem stracić życie.
Wybrzeże Łotwy rzeczywiście ciekawe, choć jak ja byłem to mega zmęczyły mnie piachy, które z powodu suszy były mega-sypkie.
Jechałem sam i tylko raz trafiłem na miejsce, w które się nie wepchałem, gdyż tak podpowiedział mi rozsądek. Był to bród przez strumyk pośrodku lasu z dala od cywilizacji. Bród miał dość strome brzegi wyjeżdżone przez 4x4 i balem się, że utknę. Byłem na ciężkim i rozsądek zwyciężył. Objazd bajecznie prosty.
Załóż Sobie, że w 7-9 dni wyrobisz całość bez żadnej napinki nawet jak trafisz na miejsca, które będą nieprzejezdne. Objazdy tam są bajecznie proste do wytyczenia. Większość trasy to długie szerokie szutrówki przez lasy. Tam takich szutrówek jest cala sieć. Przecinaja się pod kątem prostym, więc nawet jak ominiesz skręt, to lecisz następną równoległą/prostopadłą czy którą Ci tam bardziej pasuje.
Jedź i ciesz się dziką przyrodą, brakiem ludzi i samotnością, a nie przejmuj się trudnością off'a, bo off tam jest mega-light'owy.

PS
To mi przypomniało, że mam niedokończoną relację, a zima w pełni.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2019, 22:37   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie

Chemiku chyba leciałeś Triumphem a ja płakałem pół drogi że nie wziąłem Afry bo miał być off a offu tam jak na lekarstwo (w moim pojmowaniu oczywiście). Afryką to można tam poszaleć na tych szuterkach a DRką to było dość męczące (oprócz plażingu na Łotwie, tam bajkowo ale krótko, do Kolki się nie dojedzie bo rzeka wpada do morza).
Zgadzam się co do początku Estońskiego TET ale to "fajne" nastąpiło po dość monotonnej końcówce odcinka łotewskiego i może stąd takie odczucia choć faktycznie ta trasa przez las na starcie bajkowa.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2019, 22:57   #5
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Fajnie dzieki chlopaki! Czelendz zostaje w domu i bede DCT sie tam pchac.To bedzie pierwszy wyjazd w sezonie wiec spokojnie i bez napinki.Wiadomo,pogoda rzadzi i odroznia wyjazd od wyjazdu.Ale wlasnie o to chodzi zeby sie wyluzowac z dala od wszystkiego a ja uwielbiam te kraje.W czerwcu bedzie ostrzej bo Albania ,Czarnogora i moze Bosnia,wszystko TET i tez samemu,ale to w innym watku.Robiliscie ,lub moze wiecie jak wyglada odcinek od Bialegostoku do granicy z Litwa?
ps.Chemik,a ja tak w ogole to z Wroclawia bede startowac,wiec odezwe sie do ciebie
Aha i jeszcze jedno.Brac tam namiot czy szkoda zachodu?

Ostatnio edytowane przez myku : 09.01.2019 o 23:03
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2019, 23:03   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie

Korbol leciał i zeznał że podlaski odcinek bardzo fajny. Myku, ściągnij sobie apkę co pokazuje te ich domki co można w nich kimać i ogrzać się za free. Są w fajnych miejscówkach i z reguły mają wszystko co ci trzeba. Domki mają płatne i bezpłatne, trzeba obczaić które są free. My akurat w Estonii korzystaliśmy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2019, 23:05   #7
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Emek,nie wiem o co kaman,mozesz mi podpowiedziec co to za apka?
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2019, 23:19   #8
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie

Apka lasów państwowych Estonii dla turystów. Musisz znaleźć aplikację lasów państwowych. U nich nazywa się to RMK. Nie mam 100% pewności ale to chyba to.
https://play.google.com/store/apps/d...com.protor.rmk
Pokazuje miejsca biwakowania, ciekawe miejscówki, chatki , leśne parkingi i takie tam.
Podobną aplikację mają lasy łotewskie ale po powrocie wszystko pokasowałem i nie potrafię już do tego wrócić. Znajdziesz.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2019, 23:26   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie



W takim spaliśmy
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2019, 23:29   #10
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Fajna appka,moze faktycznie namiot odpuscic i najwyzej jakas agro w razie W
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
IZI Meeting 2019 Mallory Imprezy forum AT i zloty ogólne 133 08.10.2019 09:42
Dakar 2019 Emek Inne tematy 79 28.02.2019 07:54
2019 RAVkopytko Wszystko dla Afrykańczyka 15 03.01.2019 23:28
RPA i okolice 2019 Piast Umawianie i propozycje wyjazdów 11 07.11.2018 00:30
Mongolia 2019 Elvis Umawianie i propozycje wyjazdów 9 06.11.2018 12:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.