Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.09.2013, 20:54   #21
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Kolega w niemczech, nie mogąc wytrzymać zapłacił już kilkanaście tysięcy złotych kar za zjazd poza asfalt. Zajebana komuna, socjalizm i polityczna poprawność... takich rzeczy w stanach chyba nie ma... z tego co widać po filmikach albo mają też to w dupie.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2013, 21:04   #22
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

w USA po prostu jest gdzie jeździć.
niedawno byłem w Alpach w rodziną i naszło mnie takie porównanie tego ofroadowania biednego w PL z biednym narciarstwem i tym, że TPN ma na sztorc, że jakikolwiek wyciąg nowy możnaby zrobić.
w Alpach na terenie TRZECH sąsiadujących ze sobą miejscowości jest sieć wyciągów w sezonie zimowym przewożących 85tys ludzi w ciągu godziny.
dodam, że mimo rozmachu w budowaniu tej infrastruktury nie odczuwa się jakoś, że zabija ona góry... po prostu są tak zajebiście wielkie, że chyba nic ich nie zabije.
po drugiej stronie doliny nie ma ANI JEDNEGO wyciągu - jest park... takich dolin i enklaw narciarskich jest w okolicy w jasnepizdu. bilans w gospodarce drzewnej mają dodatni w każdym razie - nie tylko ten bilans na pewno jak się tylko człowiek rozejrzy.

to samo w USA pewnie... mają tej gleby tyle, że co im szkodzi w jakimś Yosemite czy innym Yellowstone czy na południu przy meksykach popuścić ludziom i niech jeżdżą... nikt tego nie odczuje jako płoszenie ślimaków.

w DE zieleni mniej a ludzi niemało - każdy chce jednak aby ta przyroda była maksymalnie nienaruszona i pewnie stąd gonienie offroadowców nawet i helikopterem no i drakońskie kary nawet z przepadkiem motocykla...
nie wiem czy w zamian można się tam za Odrą bezpiecznie wyszaleć jakimś dzikiem na zamknietych torach ale nie zdziwiłbym się gdyby tak było.
jeśli sie nie mylę to jednak jest COŚ co można robic poza asfaltem. a jak komuś mało i zarabia niemieckie pieniądze to w jeden dzień motocyklem może być na Ukrainie czy Rumunii i tam, póki co ograniczeń ani kar za zjazd z czarnego nie ma.
póki co.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 02.09.2013 o 21:07
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2013, 21:33   #23
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Misza,jakie sa kary za taka jazde w Niemczech?Ja wczoraj prawie 200km zrobilem po takich lasach,ze w Polsce dlugo by szukac.Nikt tam sie nie zapedza,jakis kamieniolom tylko w okolicy byl i tyle.Nawet nie bylo zadnych zakazow.Jak bardzo sie zdziwilem,jak nagle jechalem kolo galopujacych koni i starych rencistow wysiadajacych z aut.Okazalo sie,ze znalazlem sie mimo woli w Naturschutzgebiet .Musze sie dowiedziec jak to jest z tymi zakazami i wjezdzaniem w takie miejsca
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2013, 21:36   #24
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Stormi mi mówił, że jak Cię ktoś podpieprzy, że jeździsz to puszczają heli i już nie uciekniesz. Wspominał o karach rzędu paru dobrych tysi Euro no i o konfiskacie motóra jako narzędzia terroru.
Nie wiem jak jest naprawdę ale mniemam, że by nie konfabulował, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt jak chętnie rzeźbi offa w PL.

matjas

p.s. a Ty Myku jeździj po obszarach chronionych jeździj. Pies ci cebuli do paki nie wyśle a na mnie nie licz
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2013, 21:42   #25
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Mysle,ze co innego jak sie jezdzi po winnicach i polach,a terenach chronionych.Wiadomo,ze zakazy sa by je przestrzegac.O ich sensownosci i powodach stawiania nie dyskutuje.Gosc robiacy mi przeglady,wiec jakby nie patrzec urzedas,podpowiedzial mi,ze na terenach mniej zaludnionych,policja jest bardziej na luzieSpinaja sie tylko tam gdzie nawal niedzielnych i popoludniowych turystow.A jest ich naprawde mrowie.Tak wiec pozostaje wyszukiwac odludne rejony w Niemczech np Landy wschodnie,Niedersachsen.U mnie to Meksyk,z psem strach wyjsc bo sie krzywo patrza
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2013, 21:44   #26
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

no kurcze dziwisz się... jak Ty z takim brytanem łazisz ...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2013, 21:45   #27
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

3 tys euro za potwierdzony udowodniony przypadek dostał, kilka razy była u niego policja bo sąsiedzi go podpierniczyli ale bez dowodów się wywinął.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2013, 21:45   #28
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

To byl zupelny przypadek,hehe..Najpierw byl kamieniolom,potem jakis wyrab lasu,a potem orly przelatywaly mi przed kaskiem-doslownie,musialem zwalniac.Juz to bylo troche podejrzane dla mnie,ale przeciez zakazu nie bylo.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2013, 21:46   #29
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

No ja tez go raz spotkalem u mnie na winnicach,malo mnie i psa nie przejechal 3tys....?Eee..to luzuje z tym hobby
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2013, 21:48   #30
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

bo tam sami życzliwi Germanie mieszkają- denuncjacja w imieniu dobra innych albo jak kto woli donosicielstwo, a przepadek moto tak to też było u pepików tak na marginesie
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podsumowanie sezonu 2013 Carlos Inne tematy 19 18.02.2014 20:31
IZI kalendarz 2013 - podsumowanie jochen Imprezy forum AT i zloty ogólne 1 08.02.2013 13:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.