Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.04.2016, 17:56   #1
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie RD07A Regulatory - problemy

Jeździłem na starym regulatorze z woltomierzem, generalnie było ok, problemy występowały gdy było na dworze powyżej 30 stopni, to lubił przeładowywać i trzeba było odczekać trochę.
Założyłem mu wentylator i problem został zamaskowany.
Z racji, że takie rozwiązanie jest niezbyt pewne, i wpadło mi trochę czas to zacząłem przerabiać instalacje. Poprawiłem masy, część kabli uciąłem, dolutowałem nowe, wtyki, kostki, łączenia, grubsze przewody w pewnych miejscach, myślałem, że to pomoże staremu regulatorowi, ale nie pomogło, jak dostawał gorączki to i tak przeładowywał, do czasu zagrzania trzymał równo napięcia. Gdy było już poniżej 25 stopni na dworze to można było jeździć do woli i problem nie występował.

Skuszony forumowymi opiniami kupiłem regulator od p. Sławka.
Problem w nim taki był, że trzymał napięcia ale tylko do 6.5k RPM.
Powyżej tego przeładowywał jak wściekły, trochę tak pojeździłem, problem zobaczyłem dopiero po jakimś czasie w nocy, gdy mi światła rozbłyskały przy przyśpieszaniu. Gdy przekraczał pewną granicę (nie pamiętam czy 6.3,6.4 czy 6.5k RPM, ale to bez różnicy), zaczynał rzucać pod 20V, nie był to proporcjonalny wzrost do obrotów ale momentalny skok. Regulator odesłałem, dostałem zwrot pieniędzy, dzwoniłem dopytać co i jak z nim było, niby wszystko ok, inny szczęśliwy na nim jeździ.

Co teraz mogę zrobić? Co może być u mnie nie tak? Może pomierzyć napięcia międzyfazowe? Choć jak pytałem p. Sławka to raczej nie może powodować takiego zachowania i nie ma sensu bym to sprawdzał.
Nie bardzo wiem co mogę teraz zrobić.
Kable i masy mam bankowo poprawnie.
Przeładowanie na tym regulatorze ZAWSZE w tym samym progu obrotów występuje, dla mnie wygląda to jak na jakieś 'przebicie' wewnątrz regulatora, stąd odesłałem go na gwarancję, ale niby to zostało wykluczone.

adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2016, 18:28   #2
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Gdzieś coś nie łączy i przy tej prędkości obrotowej pod wpływem drgań nie ma dobrego kontaktu z akumulatorem. Sprawdz dokładnie klemy podłączenie aku i czy kable gdzieś nie są złamane. Dla mnie wygląda to na odłanczanie bateri przy obrotach co skutkuje świrowaniem regulatora od Sławka jak również ta sama usterka powodowała przegrzewanie się poprzedniego regulatora.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2016, 00:05   #3
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Jeździłem na starym regulatorze z woltomierzem, generalnie było ok, problemy występowały gdy było na dworze powyżej 30 stopni, to lubił przeładowywać i trzeba było odczekać trochę.
Przeładowywać co to znaczy? Ile było na woltomierzu i czy był sprawny?
Rezystancje uzwojeń sam możesz pomierzyć multimetrem, jak i tez zdiagnozować regulator. Parametry podane są w serwisówce.
Wracając do regulatora. Ja korzystam z fabrycznego z roku 1989. Mam go "posadzonego" na grubej płycie miedzianej i trzyma się świetnie
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2016, 16:18   #4
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Nie ma możliwości by zawsze równo przy tych obrotach, w wyniku drgań, coś się luzowało, tym bardziej, że jeszcze wszystko sprawdzałem. Przy 6.5k RPM są różne drgania w zależności od obciążenia, stopnia przyśpieszenia, nachylenia drogi, otwarcia przepustnicy etc. To jest nierealne by wibracje powodowały odcinanie zawsze przy tych samych obrotach, za KAŻDYM razem, w różnych warunkacj.
Według mnie wtedy jest na tyle wysokie napięcie między fazami, że zaczyna przeładowywać, czyli de facto zależy od napięcia między fazami, rosnącymi w wyniku obrotów.

Co do starego regulatora, Kazmir, to było widać, że rosło napięcie, jeżeli w porę zauważyłem podczas jazdy to 15-16V nie przekroczyło, czasami jak zgapiłem to miałem i 18. Ale to było jak się przegrzewał, podejrzewam, że był już walnięty jak kupiłem motocykl. Zresztą inne elementy instalacji była słabe, złączki etc, więc on mógł zostać uszkodzony.
Później wszystko poprawiłem.

Czy woltomierz był sprawny? Nie wiem, działał, zrobiłem na nim z 2 tkm i wydawał się wyświetlać poprawne cyferki Forumowy woltomierz,

Z kolei Sławka przeładowuje zawsze powyżej 6.5k RPM. Zimno, ciepło, na luzie, przy stałej prędkości, przy przyśpieszaniu. Za każdym razem przy przekroczeniu magicznej granicy. Nie ma wyjątków, nie zdarzyło się by nie przeładował. Tak jak pisałem wcześniej, nagle jest skok do prawie 20V, dosłownie przez 1-2 sekundy maksymalnie.
Stary jak przeładowywał to normalnie rosło napięcie na voltomierzu powoli, tu jest skok, wygląda na to, że napięcie, które wtedy daje jest nieporównywalnie większe niż na starym.

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 15.04.2016 o 16:28
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2016, 23:50   #5
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Spróbuj pomierzyć napięcie między fazami bez regulatora. Sprawdź, czy coś się nie dzieje "dziwnego" przy tej krytycznych obrotach?
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2017, 19:00   #6
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Dobra, wracam do tematu, w tym lub przyszłym tygodniu zabieram się za pomiary.
Plan jest taki by odłączyć wszystko poza akumulatorem, czyli:

3 żółte z silnika -> regulator -> akumulator.
Wezmę miernik z pomiarem szczytowego napięcia i popatrzę jak to jest między fazami, jednocześnie mierząc na akumulatorze.
Czy to ma sens? Wydaje mi się, że tak, bo tak unikniemy dodatkowych 'zaburzeń' wprowadzanych przez kolejne elementy za akumulatorem.
Tak jak wcześniej pisałem, WYDAJE mi się, że wszystkie masy zrobiłem na nowo, poprawiłem łączenia, zalutowałem nowe złączki - nic to nie dało. Także moim laickim okiem wygląda, że coś musi być z samym statorem -stąd pomysł odłączenia reszty 'za' akumulatorem.

Kazmir, bez regulatora mogę 'bez obaw' odpalić (pomijam ryzyko zwarcia i pogazowywać ?
Jak wygląda kwestia z odpaleniem z regulatorem, ale bez obciążenia regulatora? W tym przypadku mówię nawet bez akumulatora. Bezpieczne to?
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2017, 20:39   #7
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

Nie nalezy palic bez aku.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2017, 20:43   #8
ural2


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Dubiecko
Posty: 321
Motocykl: Ktm620sx, RD07a
Przebieg: 67
ural2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 49 min 8 s
Domyślnie

Polecam pod oscyloskop. Wszystko ładnie widać.
ural2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2017, 21:05   #9
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Kazmir, bez regulatora mogę 'bez obaw' odpalić (pomijam ryzyko zwarcia i pogazowywać ?
Możesz, ale z podłączanym regulatorem już musi być obciążenie!!! - czyli aku
Podejrzewam, że to zupełnie coś innego. Już jedna taką uratowałem! Też koledze skończyły się pomysły! Doszło do tego że przewijał stojan zupełnie niepotrzebnie wywalając w h...kasy. Przyczyna była zupełnie inna. Niestety to wymaga pewnych zabiegów na moto to nie działa przez leczenie na odległość.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2017, 21:26   #10
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Jak to nic nie będę po tym widział to ściągnę znajomka z oscyloskopem, ja nie mam.
Kwestie bezpieczeństwa - wyjaśnione.

Kazmir, trochę lakonicznie się wypowiedziałeś - może nie chodzi tu o leczenie na odległość, ale jak już się pochwaliłeś uratowaniem to może skrobniesz co nieco więcej na ten temat?
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problemy z ssaniem myku Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 20 26.07.2013 22:08
Regulatory napięcia łańcucha Marcin-BB Hamulce, kola, opony 24 01.07.2010 21:47
Info - regulatory napięcia ramires Układ elektryczny i zapłonowy 12 18.05.2008 11:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.