Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.02.2009, 21:58   #21
suchy
 
suchy's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lbn/Miasteczko Śl.
Posty: 1,530
Motocykl: TT600E, DR650
Galeria: Zdjęcia
suchy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 10 godz 56 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał cichylublin Zobacz post
Lublin Moto GP ul. Witosa na terenie bazy PTHW. Chłopaki znają się na rzeczy. Poza mechniką jeżdżą na rajdach od ładnych paru lat. Wyposażenie warsztatu zacne i profesjonalne. A ponieważ są dobrzy kolejki co najmniej 2 tygodnie. Widziałem ostatnio, że przy wjeździe na teren bazy otworzyli sklep z częściami i akcesoriami moto. Nie mam nr tel. ale myślę, że ogłaszają się na necie. Skoro napisałem o dobrym warsztacie to napiszę o złym warsztacie - nie polecam warsztatu znajdującego się na trasie Lublin Świdnik (po prawej stronie jadąc do Świdnika) Łatwo go znaleźć - jest tam też komis motocykli - raczej omijajcie to miejsce. Nie mają sprzętu, zatrudniają małolatów bez doświadczenia itp.
No,a ja niestety nie mogę nic miłego na temat tych Panow napisać,gdyz w ciagu ostatniego miesiaca dwukrotnie zetknalem sie z ,,,,no wlasnie,,,,,jak mozna nazwac nie dokrecenie przednich zaciskow hamulcowych w CBF600 i nie dokrecenie zawiechy w Husqvarnie?
suchy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2010, 16:30   #22
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Angry Nie polecam

NIE POLECAM warsztatu Maćka w Nowym Porcie w Gdańsku

Z umówionych 3 dni na przegląd całości, czyszczenie i regulację gaźników, wymianę oleji, łożysk w kołach, tarcz sprzęgłowych, napędu i montaż scottoilera, zrobiło sie dni 10 To jakoś przebolałem, choć to połowa mojego urlopu

I tak na poczatek (to co sam znalazłem):
- zębatka zdawcza założona odwrotnie
- sprzęgło nie wysprzęgla do końca, żeby znaleźć luz muszę gasić silnik. Żeby zwiększyć skok klamki mistrz wsadził ją w imadło i odgiął
- wolne obroty wahają się w zależności od okoliczności przyrody od 1300 do 2500 obr.
- płynu chłodzącego zdecydowanie za mało, zbiornik wyrównawczy był prawie pusty
- poziom oleju gość sprawdzał w motocyklu stojącym na centralce

Załamka.

Jadę ze sprzętem do Iziego na serwis poserwisowy. Obym tylko dojechał do Wrocka z tym sprzęgłem, bo cuda się dzieją.

I urlop w dupie, a miało być tak pięknie
__________________
openSUSE.org

Ostatnio edytowane przez Zoltan : 30.04.2010 o 16:32
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2010, 16:50   #23
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zoltan Zobacz post
NIE POLECAM warsztatu Maćka w Nowym Porcie w Gdańsku

Z umówionych 3 dni na przegląd całości, czyszczenie i regulację gaźników, wymianę oleji, łożysk w kołach, tarcz sprzęgłowych, napędu i montaż scottoilera, zrobiło sie dni 10 To jakoś przebolałem, choć to połowa mojego urlopu

I tak na poczatek (to co sam znalazłem):
- zębatka zdawcza założona odwrotnie
- sprzęgło nie wysprzęgla do końca, żeby znaleźć luz muszę gasić silnik. Żeby zwiększyć skok klamki mistrz wsadził ją w imadło i odgiął
- wolne obroty wahają się w zależności od okoliczności przyrody od 1300 do 2500 obr.
- płynu chłodzącego zdecydowanie za mało, zbiornik wyrównawczy był prawie pusty
- poziom oleju gość sprawdzał w motocyklu stojącym na centralce

Załamka.

Jadę ze sprzętem do Iziego na serwis poserwisowy. Obym tylko dojechał do Wrocka z tym sprzęgłem, bo cuda się dzieją.

I urlop w dupie, a miało być tak pięknie
Możesz spróbować poprawić w GD u Banana. Kilka osób z forum robiło u niego sprzęty i nie słyszałem narzekań. (sam korzystam z jego usług)
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2010, 18:24   #24
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A ja moge polecić Tomka z Poznania ul. stokrotkowa (chyba 15) Poznań Junikowo
Gość solidny, fachowy, dokładny i wie co robi warsztat może skromny ale wiedze ma nie przecientną. Chomik chyba może potwierdzić
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2010, 16:17   #25
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
Możesz spróbować poprawić w GD u Banana. Kilka osób z forum robiło u niego sprzęty i nie słyszałem narzekań. (sam korzystam z jego usług)
Jak możesz, daj namiary..
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2010, 20:29   #26
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Polecam:

http://www.dandymotocykle.pl/

To co mogę powiedzieć publicznie:

- terminowo
- czysto
- innowacjyjnie

U mnie 50% gratów wymienionych profilaktycznie (jak łożysko główki ramy, uszczelniacze lag), ale uprzedził, że nie ma jeszcze musu. Na części przywiezione nie daje gwarancji . Na zakupione u niego - owszem.

Uwaga jedynie czyszczenie i soczek nie jest w cenie - płatne.

Ino drogi w utrzymaniu .
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2010, 15:19   #27
Johnny


Zarejestrowany: May 2010
Posty: 2
Motocykl: RD03
Johnny jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 5 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zoltan Zobacz post
NIE POLECAM warsztatu Maćka w Nowym Porcie w Gdańsku

Z umówionych 3 dni na przegląd całości, czyszczenie i regulację gaźników, wymianę oleji, łożysk w kołach, tarcz sprzęgłowych, napędu i montaż scottoilera, zrobiło sie dni 10 To jakoś przebolałem, choć to połowa mojego urlopu

I tak na poczatek (to co sam znalazłem):
- zębatka zdawcza założona odwrotnie
- sprzęgło nie wysprzęgla do końca, żeby znaleźć luz muszę gasić silnik. Żeby zwiększyć skok klamki mistrz wsadził ją w imadło i odgiął
- wolne obroty wahają się w zależności od okoliczności przyrody od 1300 do 2500 obr.
- płynu chłodzącego zdecydowanie za mało, zbiornik wyrównawczy był prawie pusty
- poziom oleju gość sprawdzał w motocyklu stojącym na centralce

Załamka.

Jadę ze sprzętem do Iziego na serwis poserwisowy. Obym tylko dojechał do Wrocka z tym sprzęgłem, bo cuda się dzieją.

I urlop w dupie, a miało być tak pięknie
Witam

Nie będę się rozpisywał na temat wiarygodności tego posta bo nie o to tu chodzi.

Jeśli miałeś zastrzeżenia co do serwisu i naprawy mogłeś skorzystać z czegoś takiego jak reklamacja.

Nie dałeś nam takiej szansy więc :

- zębatka zdawcza została zamontowana prawidłowo(odsyłam do serwisówki, jeśli taką posiadasz)

-wymiana tarcz sprzęgłowych nie zawsze załatwia problem ze sprzęgłem. Wyrobiony kosz sprzęgłowy nadawał się do wymiany, o czym zostałeś poinformowany.

Ze względu na koszty odmówiłeś wymiany tak więc nowe tarcze zostały zamontowane w wyrobionym koszu zgodnie z życzeniem klienta. Rozumiem że sprzęgło nadal „ciągnie” więc zakładam że kosz nie spełnia swojego zadania. Nadmieniam kolejny raz że zostałeś o tym poinformowany ale zdecydowałeś inaczej . Najwyraźniej musiałeś się przekonać że mieliśmy rację, lecz nie potrafisz przyznać się do błędu i wołałeś napisać tego posta.

Tak jak ty masz prawo nas oczerniać, tak i my mamy prawo napisać cos od siebie.

Nie poczuwamy się do winy , rzetelnie poinformowaliśmy Cię co trzeba wymienić .

Ty zdecydowałeś co wymieniamy, a czego nie.

Pomijam informację o tym że zostałeś poinformowany o innych usterkach w motorze powiązanych z twoim zleceniem, lecz zdecydowałeś by ich nie naprawiać bądź nie wymieniać.

Tak więc, następnym razem zastanów się zanim będziesz miał zamiar kogokolwiek oczerniać, pomyśl czy nie w tym twojej winy, i daj szansę na poprawienie błędu serwisanta jeśli do takiego dojdzie. Wina czasem leży po obu stronach i nie warto, a czasem nawet nie wypada obwiniać za to adwersarza.

Pozdrawiam Maciek z Nowego Portu.

Ostatnio edytowane przez Johnny : 06.05.2010 o 15:37
Johnny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2010, 20:58   #28
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Johnny Zobacz post
Witam

Nie będę się rozpisywał na temat wiarygodności tego posta bo nie o to tu chodzi.

Jeśli miałeś zastrzeżenia co do serwisu i naprawy mogłeś skorzystać z czegoś takiego jak reklamacja.

Nie dałeś nam takiej szansy więc :

- zębatka zdawcza została zamontowana prawidłowo(odsyłam do serwisówki, jeśli taką posiadasz)

-wymiana tarcz sprzęgłowych nie zawsze załatwia problem ze sprzęgłem. Wyrobiony kosz sprzęgłowy nadawał się do wymiany, o czym zostałeś poinformowany.

Ze względu na koszty odmówiłeś wymiany tak więc nowe tarcze zostały zamontowane w wyrobionym koszu zgodnie z życzeniem klienta. Rozumiem że sprzęgło nadal „ciągnie” więc zakładam że kosz nie spełnia swojego zadania. Nadmieniam kolejny raz że zostałeś o tym poinformowany ale zdecydowałeś inaczej . Najwyraźniej musiałeś się przekonać że mieliśmy rację, lecz nie potrafisz przyznać się do błędu i wołałeś napisać tego posta.

Tak jak ty masz prawo nas oczerniać, tak i my mamy prawo napisać cos od siebie.

Nie poczuwamy się do winy , rzetelnie poinformowaliśmy Cię co trzeba wymienić .

Ty zdecydowałeś co wymieniamy, a czego nie.

Pomijam informację o tym że zostałeś poinformowany o innych usterkach w motorze powiązanych z twoim zleceniem, lecz zdecydowałeś by ich nie naprawiać bądź nie wymieniać.

Tak więc, następnym razem zastanów się zanim będziesz miał zamiar kogokolwiek oczerniać, pomyśl czy nie w tym twojej winy, i daj szansę na poprawienie błędu serwisanta jeśli do takiego dojdzie. Wina czasem leży po obu stronach i nie warto, a czasem nawet nie wypada obwiniać za to adwersarza.

Pozdrawiam Maciek z Nowego Portu.
Maćku

mógłbyś odnieść sie konkretnie do reszty zarzutów?

Cytat:
Żeby zwiększyć skok klamki mistrz wsadził ją w imadło i odgiął
- wolne obroty wahają się w zależności od okoliczności przyrody od 1300 do 2500 obr.
- płynu chłodzącego zdecydowanie za mało, zbiornik wyrównawczy był prawie pusty
- poziom oleju gość sprawdzał w motocyklu stojącym na centralce
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2010, 21:06   #29
afrykanin
Adam
 
afrykanin's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Długołęka,Wrocław
Posty: 147
Motocykl: xrv750 Rally , bmw r1250 gs Adventure, husqvarna 701 omega rally kit
afrykanin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 58 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Johnny Zobacz post
Witam

Nie będę się rozpisywał na temat wiarygodności tego posta bo nie o to tu chodzi.

Jeśli miałeś zastrzeżenia co do serwisu i naprawy mogłeś skorzystać z czegoś takiego jak reklamacja.

Nie dałeś nam takiej szansy więc :

- zębatka zdawcza została zamontowana prawidłowo(odsyłam do serwisówki, jeśli taką posiadasz)

-wymiana tarcz sprzęgłowych nie zawsze załatwia problem ze sprzęgłem. Wyrobiony kosz sprzęgłowy nadawał się do wymiany, o czym zostałeś poinformowany.

Ze względu na koszty odmówiłeś wymiany tak więc nowe tarcze zostały zamontowane w wyrobionym koszu zgodnie z życzeniem klienta. Rozumiem że sprzęgło nadal „ciągnie” więc zakładam że kosz nie spełnia swojego zadania. Nadmieniam kolejny raz że zostałeś o tym poinformowany ale zdecydowałeś inaczej . Najwyraźniej musiałeś się przekonać że mieliśmy rację, lecz nie potrafisz przyznać się do błędu i wołałeś napisać tego posta.

Tak jak ty masz prawo nas oczerniać, tak i my mamy prawo napisać cos od siebie.

Nie poczuwamy się do winy , rzetelnie poinformowaliśmy Cię co trzeba wymienić .

Ty zdecydowałeś co wymieniamy, a czego nie.

Pomijam informację o tym że zostałeś poinformowany o innych usterkach w motorze powiązanych z twoim zleceniem, lecz zdecydowałeś by ich nie naprawiać bądź nie wymieniać.

Tak więc, następnym razem zastanów się zanim będziesz miał zamiar kogokolwiek oczerniać, pomyśl czy nie w tym twojej winy, i daj szansę na poprawienie błędu serwisanta jeśli do takiego dojdzie. Wina czasem leży po obu stronach i nie warto, a czasem nawet nie wypada obwiniać za to adwersarza.

Pozdrawiam Maciek z Nowego Portu.

najlepiej niech kolega zacznie od powitalni
afrykanin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2010, 22:18   #30
Johnny


Zarejestrowany: May 2010
Posty: 2
Motocykl: RD03
Johnny jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 5 min 27 s
Domyślnie

Przepraszam Panowie.
Z przykrością informuje ze nie zawitałem na Wasze forum z przyjemnością.
O tym poście dowiedziałem sie od swoich klientów.Moim celem nie jest dyskusja czy było tak czy inaczej,z przykrością stwierdzam ze nie dano mi możliwości obrony.
Co do odniesienia sie do reszty zarzutów , hmmmm. Po co
Jeśli wiecie coś na temat napraw , to będziecie wiedzieć ze czyszczenie gaźników to nie wszystko.Przy pompie sparciałe wężyki podciśnieniowe mogą mieć również znaczenie i tak dalej i tak dalej.Wszelkie te informacje przekazałem Zoltanowi , decyzja zawsze należy do klienta czy wymieniamy czy zostawiamy.Dać warsztatowi czerwoną kartkę jest bardzo łatwo ale trzeba tez poznać co ma do powiedzenia druga strona.
Będę śledził dalszy rozwój sytuacji lecz nie widzę sensu rozwijania tematu.
Pozdrawiam
Maciek
Johnny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książka serwisowa BLOB Regularne czynności serwisowe 9 07.09.2009 23:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.