Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.03.2016, 01:08   #221
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,240
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 12 min 35 s
Domyślnie

Również się nad nim zastanawiam.

wytapatalkowano
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 08:23   #222
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 31 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał qbaRD07 Zobacz post
Hej, mam taki kast bliźniaczy produkcji acerbis (być może to jest to samo).
http://intermotors.pl/product-pol-12...lor-bialy.html
Jestem zadowolony, latam w nim w ofie i po czarnym, zrobione jakieś 3 tkk, wszystko działa i generalnie jest ok.

Do czego można sie przyczepić.
- nieco skrzypi szybka na zawiasach przy większych prędkościach jak jest otwarta
- jest duży

Plusy
- blenda
- zapięcie automat
- wygodny


Pozdro Qba

to są identyczne kaski tyle ,ze Acerbis droższy jest o 150 zł
A zapięcie "automat" to jak dla mnie wielki minus !!
Blenda również jest zbędna w kasku z daszkiem ...
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 19:12   #223
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,240
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 12 min 35 s
Domyślnie

Oglądałam dziś Ls2 Mx436 Pioneer.
Niestety nie mieli mojego rozmiaru, przymierzylam większy.
Cena 399 zł, waga 1350, daszek, szyba, blenda,dużo otworów wentylacyjnych, fajny kształt, wygodna wyściółka. Mimo za dużego rozmiaru kask całkiem fajnie i przyjemnie przylegał do głowy. Wykonanie całkiem dobre, wszystko dość podobne do Ls2 Mx433. Lepiej wyprofilowana szyba, blenda sprawnie się otwiera i zamyka, szyba to samo.
Stosunek cena-jakosc na plus.
Nie zwróciłam uwagi na mocowanie daszku, na pewno zamocowany jest w czterech punktach.

wytapatalkowano
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 20:48   #224
jakubu85
 
jakubu85's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: S-rz
Posty: 156
Motocykl: Suzuki DR650SE SWM RS500R
jakubu85 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 18 godz 45 min 42 s
Domyślnie

Dzięki Asia.
Powiedz mi jeszcze czy przedni nawiew można zamknąć, czy blenda chowa się cała czy zostaje trochę jak zna zdjęciu, szybka otwiera się skokowo/płynnie i jaki jest rodzaj zapięcia? Różnie piszą DD i szybki mechanizm.
Najważniejsze, jesteś zdecydowana na zakup?
jakubu85 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2016, 21:53   #225
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,240
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 12 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakubu85 Zobacz post
Dzięki Asia.
Powiedz mi jeszcze czy przedni nawiew można zamknąć, czy blenda chowa się cała czy zostaje trochę jak zna zdjęciu, szybka otwiera się skokowo/płynnie i jaki jest rodzaj zapięcia? Różnie piszą DD i szybki mechanizm.
Najważniejsze, jesteś zdecydowana na zakup?
Przedni nawiew można zamknąć, w środku był suwak. Blenda chowa się całkiem, nie wiem dlaczego w białym tak jest.(co na zdjęciu) macalam czarny a przymierzyłam biały i w tym blendy nie ruszałam. Blenda otwierala się płynnie, dość lekko. Szyba również otwiera się płynnie, ale dość ciężko, sama na pewno nie opadnie. W kasku było szybkie zapięcie.
Ja na razie czekam na swój rozmiar, wtedy przymierze i będę decydować. Może w międzyczasie pojawi się z powrotem Nishua w promocji bo ten spodobał mi się najbardziej.

wytapatalkowano
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2016, 18:23   #226
Paweł - K


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 149
Motocykl: RD07a
Paweł - K jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 14 godz 14 min 40 s
Domyślnie

Za 399 zł to on chyba do bezpiecznie chroniących głowę nie należy. Wie ktoś coś o jego jakości w kwestii bezpieczeństwa?
Paweł - K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2016, 17:04   #227
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

A to nie jest tak, że kaski posiadające homologację europejską, a więc dopuszczone do legalnej sprzedaży, spełniają warunki bezpieczeństwa?
Tak, widziałem filmik porównujący traktowanie ciężkim młotkiem taniego chińskiego kasku i kasku markowego.
LS2 jest firmą europejską, ich wyroby są względnie tanie ale wcale nie skrajnie tandetne, przynajmniej jak dotychczas. Można się czepiać jakości wykonania poszczególnych elementów ich wyrobów (mnie na przykład nie pasowała bardzo twarda, uwierająca uszy wyściółka i krzywa blenda w kasku, który przymierzałem), ale trudno by mi było zarzucić, że ich kaski będą niebezpieczne.
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2016, 18:34   #228
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,787
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 8 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał borys609 Zobacz post
A to nie jest tak, że kaski posiadające homologację europejską, a więc dopuszczone do legalnej sprzedaży, spełniają warunki bezpieczeństwa?
Tak, widziałem filmik porównujący traktowanie ciężkim młotkiem taniego chińskiego kasku i kasku markowego.
LS2 jest firmą europejską, ich wyroby są względnie tanie ale wcale nie skrajnie tandetne, przynajmniej jak dotychczas. Można się czepiać jakości wykonania poszczególnych elementów ich wyrobów (mnie na przykład nie pasowała bardzo twarda, uwierająca uszy wyściółka i krzywa blenda w kasku, który przymierzałem), ale trudno by mi było zarzucić, że ich kaski będą niebezpieczne.
To jest tak że LS2 nie jest firmą europejską tylko chińską założoną przez Pana Artura Liao wystarczy trochę poczytać.
Kaski posiadające homologację spełniają warunki bezpieczeństwa - hmmm. Akurat zawodowo zajmuję się trochę certyfikacją i powiem tak jak coś nie przejdzie certyfikacji w PL, to przejdzie w Czechach a jak nie to w Chinach na bank przejdzie i tak odpowiedzialność spada na producenta a nie na jednostkę notyfikowaną wydającą dany certyfikat. Reasumując model testowy przeszedł badania wymagane homologacją i to tyle. Czy reszta jest produkowana zgodnie z egzemplarzem wzorcowym tego nie wiem ale znając mentalność i podejście do interesów większości chińskich producentów - szczerze wątpię. Każdy 1$ zaoszczędzony przy produkcji na czymkolwiek w skali daje miliony dodatkowego zysku.
Ile kosztuje ten LS2? 399-vat-marża sklepu-marża dystrybutora-cło-transport-marża producenta = koszt średniej jakości kasku rowerowego markowego producenta.
Jeśli ktoś ma ochotę wkładać swój najcenniejszy organ do czegoś takiego to pozostaje życzyć zdrowia i nie upadać na głowę.
Czego oczywiście wszystkim jak i sobie życzę.
Wiadomo, że markowe produkty są faktycznie testowane przez wewnętrzne firmowe laboratoria, które poddają kaski zdecydowanie bardziej rygorystycznym badaniom niż wskazują wymagane prawem normy homologacyjne.
Na głowę kupujcie produkty markowe. Amen.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2016, 18:43   #229
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Możliwe, że jest tak jak mówisz... Z drugiej jednak strony czy fakt, że Mercedes S-klasse produkowany jest w Chinach stanowi o niebezpieczeństwie jego użytkowania?
Również jestem zdania, że co tanie i tandetne, to dziadowskie i niewarte uwagi. Choć bywają też przecież produkty drogie i tandetne, co by tu daleko nie szukać handbary i plastiki nowej CRF 1000... I to nie produkowane w Chinach tylko przez Japońców.
Czy wszystko co produkowane w Chinach, nie nadaje się do użytku?
W kaskach LS2 lecieli zdaje się Dakarowcy. Czy były to egzemplarze z tej lepszej, testowej serii?
Głowa boli od tych dywagacji .
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2016, 19:05   #230
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,349
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 18 godz 48 min 15 s
Domyślnie

Porównanie handbarów do kasków wg. mnie lekko nie trafione, handbary mają chronić chyba tylko przed krzaczorami, czy czymś takim tak?
Mercedes z Chin będzie kosztował dalej jak mercedes, a to co jeździ i jest używane w rajdach, nijak się ma do "cywilnych" produktów.
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask Uvex Enduro - opinie użytkownikow AnubisXRV Kaski 35 03.10.2012 12:27
Kask HJC CL-XS - opinie?! michoo Kaski 10 07.02.2010 19:07
Kask Kombat Massacre - opinie vinc18 Kaski 18 16.03.2009 19:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.