Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.02.2021, 22:56   #691
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 14 godz 3 min 59 s
Domyślnie

Faziku, no widzisz a ty znowu swoje.
Ja tu nikogo na panele czy pompę ciepła nie namawiam. Każdy ma swój rozum i wybiera co dla niego wydaje mu się właściwe.
Od 10 lat mieszkam w domach bez gazu i wszystkim na prąd i jakoś żyje i do prezydenta RP ani królowej Elżbiety po pomoc nie musiałem dzwonić.

Co do pokazów FV przy -20 to proszę bardzo: kraj ałtajski:

https://renewablesnow.com/news/hevel...iberia-684434/
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2021, 23:15   #692
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,801
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 52 min 53 s
Domyślnie

Nabru, jak to nie zmuszają? Wyciągają kasę odemnie i dają na fv i wiatraki (dotacje) , domagają się wygaszenia elektrowni węglowych, a jak przyjdzie mróz to wszystko Stoi.

Na biegunie południowym też mają fv no i co z tego jak w zimie palą paliwem?

Jak pisałem, założenie do najmocniejszego łańcucha najsłabszej spinki i wiara w to że nie będzie stromego podjazdu, tak dziala religią fotowoltaiczna .

W Szwecji nie działa, w Texasie nie działa ( w obu krajach dowaliła zima) dlaczego w Polsce ma działać? (Na Anglii się nie znam,.mają fajne puby)
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2021, 23:18   #693
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,796
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 34 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Czy dobrze zrozumiałem? Jak mi w lato gorąco to mam żaluzje zamknąć i jest ok. A jak jest w zimie zimno to mam żaluzje otworzyć i też jest ok.
No a co w tym jest złego? U mnie ten sposób się sprawdził i uzyskałem realne obniżenie temperatury bez użycia klimatyzacji. W zimie otwarcie rolet też jak najbardziej działa.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2021, 23:32   #694
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 14 godz 3 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Nabru, jak to nie zmuszają? Wyciągają kasę odemnie i dają na fv i wiatraki (dotacje) , domagają się wygaszenia elektrowni węglowych, a jak przyjdzie mróz to wszystko Stoi.
To się nazywa płacenie podatków. Jak się nie podoba to dawno Ci pisałem wracaj do PL albo wyprowadź się do innego kraju. Zapewne będzie tam lepiej i podatków płacić nie będziesz musiał.
Zachowujesz się jak gość który przychodzi do czyjegoś domu i napie@dala właściciela, że mu się kolor ścian nie podoba albo telewizor jest za mały, ale siedzieć w tym domu i jeść z tej samej lodówki chcesz..

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
W Szwecji nie działa, w Texasie nie działa ( w obu krajach dowaliła zima) dlaczego w Polsce ma działać? (Na Anglii się nie znam,.mają fajne puby)
W Szwecji nie działa bo nie mają prawie ogóle FV. Postawili głównie na hydroelektrownie, atomówki i wiatraki. Mają za cel miec 100% energii elektrycznej z OZE do 2040. Też mi powiesz że @cipieli?
Trochę szczegółów o szwedzkiej energii tutaj:

https://www.google.co.uk/url?sa=t&rc...183rU5Nz7Q8ipQ

A puby mamy pozamykane od jakiegoś czasu i tu się wyjątkowo z Toba zgodzę, że to wielka strata...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 00:47   #695
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie wiem,. co tam Fazik wypisuje, ale:

1. Szwecja, jak każdy inny kraj, importuje i eksportuje prąd. Tak się składa, że więcej eksportuje niż importuje. Oczywiście suweren łyka jak pelikany PR branży węglowej, że gdyby nie polski narodowy wungiel, to by Ikeę i Sztokholm zamkli wpizdu.

2. Problem Teksasu jest dużo bardziej złożony i bynajmniej nie wynika z OZE. Mrozy zbiegły się z awaria w dużej elektrowni atomowej oraz błędy w projektowaniu elektrowni gazowych. Tak, wiatraki zamarzły i polewali je z helikoptera zasilanego ropa (choć prawda jest taka, że to zdjęcie pochodzi ze Szwecji i zostało zrobione przy testach technologii odmrazania). USA ogólnie mają problem z bilansowaniem, ale to nie jest wina OZE, tylko ujemne skutki wolności gospodarczej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 00:55   #696
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Ciężko się czyta Fazika...strasznie nieszczęśliwy człowiek 😁

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 03:44   #697
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Obejrzałem oficjalne wiadomości z Texasu. Ron Paul institut sie zowie. mówi jak jest, a nie jak ma być.
I co wyczytałeś w Ron Paul Institute? Że jak jest?

fassi - przypadek Teksasu, że to przez wiatraki, fotowoltaikę, a wungiel by nas uratował (dobrze Cię rozumiem? Jak nie to sprostuj proszę). Czyli w lato, w naszym wolnym od ekoterrorystów kraju i wolnym od zalążków tej religii, w lato jak będzie plus 38 przy wilgotności 100% i masa ludzi kupi sobie (paskudnie dotowane przez unię na którą Ty płacisz) klimatyzatory, podłączy je do prądu i u nas padnie nasza węglowa sieć (nie wytrzyma obciążenia) to jak to wytłumaczysz?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 06:40   #698
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 6 min 15 s
Domyślnie

Zima dawała popalić więc dopiero wczoraj skończyli to co na przełomie roku zaczęli - na dachu jest 14 paneli po 375W. Teraz czekam na PGE i zobaczymy co i ile to warte, śledząc bieżące rachunki będę ewentualnie dokładał/zastępował to co zasilane było do tej pory z innych nośników - na pierwszy ogień pewnie pójdzie grzałka do zasobnika CWU, który dotychczas hulał cały rok na gazie. A czy to aż takie ekologiczne cóż nie będę się wypowiadał bo nie mam o tym pojęcia.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 07:41   #699
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,801
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 52 min 53 s
Domyślnie

Nie no, nie wytrzymaam. Wy naprawdę wierzycie że damy radę uciągnąć na słońcu wodzie, wodorze i wietrze? Wstawicie w końcu mi rozwiązanie na czym pojedziemy w zimowy bezwietrzny dzień. Jakiś obliczenie ile balonów wodoru trzeba na dom? Ile litrów wody w zbiorniku w morskim oku. Niewiem, cokolwiek co mi pozwoli uwierzyć, tak jak wam. Ten fotowotaliczny Bóg coś słaby jeszcze dla mnie.

Nabru, nikomu kierea nie zabraniam mienia kolorowych ścian. To tu mnie atakuje Bóg fotowoltaiczny, jak założę ogrzewanie gazowe to twego Boga muszę dać na dach. To on mnie atakuje gdzie się da, nawet tutaj i jak widać ilu ten Bóg ma wyznawców .

Jakby było mało to przez zielone bóstwo energetyczne place złotówkę za kilowatogodzinę + opłaty ilcznikowe. W paliwie place na Boga dwutlekowego-weglowego bo się planeta gotuje. O nie wyjade stąd bo mam tu familie, poza tym Mama mnie nauczyła że problem się pokonuje a nie spierdala od nich

I ponawiam pytanie, czy wyznawcy Boga fotowoltaicznego zakładają aluminiowa spinkę w łańcuchu w swoich motocyklach i liczą że w podróży nie będzie podjazdu ?

Ps. Czy administracji ma oczy i widzi Bukowskiego jak ma mnie i innych forumowiczów głęboko dupie? Niewiem co tam Fazik pisze ale: -czy wy widzicie ta pogardę do drugiego? Ta nienawiść do innego zdania i przyjemność w zapełnianiu swojej listy zbanowanych? To pokazanie wyższości nad innym i zmieszanie dowalenie mu w piękny sposób , tak aby nikt się nie czepiał?

Nie? No dobra, to zostawcie. Będziemy sobie tu dalej "dyskutować".

PS2. Za to zdanie "tylko ujemne skutki wolności gospodarczej"- Bukowski zdobywa 1 miejsce na mojej liście zagorzałych komunistów.

PS3. Wojtek, niewiem co nas uratuje,ale to co jest nie działa. Dlaczego nowych atomówek nie budujemy? One produkują zawsze prąd, bez względu na zimę.

PS4. Widzicie jakie tu odpowiedzi padają? Węgiel winny, ujemne skutki kapitalizmu, w Szwecji to rowerzyści są winni bo jak wiadomo OZE jest tylko jedne jedyne rozwiązanie na głód energetyczny. Texas padł, Szwecja padła w tą zimę przez OZE. To fakt niezaprzeczalny. Dlaczego te kraje kiedyś nie miały problemu w zimie z prądem na tak wielka skalę? Bo nie było OZE. I Polska ma iść tą samą drogą...

Ps5- nikomu nie zabraniam zakładania fv na dach. Jestem wolnościowem i wolność Tomku w swoim domku. Nie potrafię czytać kocopolow jak to pięknie dekarrbonizujemy energię , a jak to zobaczylem że już za 10 lat Polska ma dać radę, to mi bezpieczniki poszły.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 27.02.2021 o 08:45
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2021, 09:11   #700
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 6 min 15 s
Domyślnie

Fassiku masz trudne dni Spuść bo masz z czego Jakbym miał się obrażać na każdego kto powie o mnie Uj albo nie daj Boże pomyśli to bym został zupełnym odludkiem a twoje teksty mimo, że czasem w opozycji do opozycji to jednak przeglądam. Niejako przy okazji w temacie eko to w czwartek świagier "wykasował" funkcję AdBlue bo mu się notorycznie dziadostwo jebało i w oczy komunikatem świeciło /auto z 2016 roku Ds5 w 2.0 BlueHDI i przebiegiem poniżej 150.000km./ - oczywiście możliwość naprawy była, cirka 4.000PLN za wymianę gumowego kondona z pompką w technologii tej z 30-letniego akwarium. Mój, też Ds5 z tym samym silnikiem i podobnym nalotem się zaraził i urea zapaliła się wczoraj, palpitacji dostałem z nerwa ale na szczęście okazało się, że to tylko wtyczka. Za to miesiąc wcześniej pojawił się ceglasty nalot na wydechu i oczywiście płukanka FAP-a bo się Cer nazbierał /opór podciśnienia na wylocie tylko 60% więc FAP niby OK ale 500PLN poszło w pizdu z ekologicznym dymem/. Nie wiem jak jest z fotowoltaiką i całą tą zielona propagandą ale eko w dieslu to jak kurwa w zakrystii - miałem pewnie z 30 samochodów ale odkąd uszczęśliwiono mnie eko rozwiązaniami coraz poważniej myślę o rowerze a to znaczy że słuszną linię ma nasza partia. Boję się tylko miażdżycy bo przy moich 120kg. nabiał mnie się na rowerowej kanapie mocno ugniata
Ps.
Panele założyłem z przyczyn czysto ekonomicznych mimo, że jak na dzisiaj bez dotacji /coś kaszlą o kolejnym naborze na te ich 5.000PLN ale czas pokaże czy się jako "zbyt zamożny" bo nie pobierający socjalu i innych socjaplusów załapię/ a jak przy okazji świat zbawię to płakał nie będę.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.