Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.01.2021, 19:51   #1
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 948
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 7 min 42 s
Domyślnie Kilka pytań o RD03 88r.

Witam. Wiem ze tematy wałkowane zapewne na forum, ale w gąszczu postów, nie znalazłem odpowiedzi na to co mnie konkretnie interesuje(...)

1.Wymieniłem rok temu wydech na przelot z oryginału i nie wiem czy od tego może to zależeć, ale zaczęła mi brać więcej oleju, niż zawsze. Slyszałem gdzieś teorię że może tak być. Pytanie dlaczego?

2.Moduły zapłonowe. Mam kilka niesprawnych a ostatnio padł mi jeden, juz po zabezpieczeniu kanapy przed wyłamywaniem wtyczek, wiec będzie to uszkodzenie elektroniczne. Pytanie czy da się ten plastik którym jest to zalane czymś usynąć? Jesli tak to czym i jak, jest to raczej taka guma twarda i nie mam pomysłu a wiem,że można wymienić jakis kondensator i działa to nadal. Mam jakiś zamiennik od transalpa,ale na ori miała więcej mocy.

3. Jaki termistor do baku od pomarańczowej kontrolki rezerwy?

4. Strzela mi w wydech, po puszczeniu gazu/ hamowaniu silnikiem. Membranki air-cut ok. Oski przepustnic wyglądają ok,króćce ssące wymienione,kolor świec brązowy, wiec jest bogato, oringi śrub składu mieszanki wymienione, więc jest szczelnie, wydech przelot. Nie mam pomysłów

5.Parowanie gaźników po dłuższym postoju- jest patent na to żeby to spowolnić, ale do rd03 nie spotkałem. ewentualnie przycisk na kierownicy do podpompowania recznego, przed rozrusznikiem. Jakis schemat czy jak to podłączyc - będę wdzięczny.

6.Odpalanie. Musi mi sie palić zielona kontrolka od neutralnego żeby rozrusznik kręcił, co troche jest upierdliwe, zwłaszcza że sprzęglo też muszę wcisnąć i tak.Pytanie- to normalne?
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 20:02   #2
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Widmo80 Zobacz post
Witam. Wiem ze tematy wałkowane zapewne na forum, ale w gąszczu postów, nie znalazłem odpowiedzi na to co mnie konkretnie interesuje(...)

1.Wymieniłem rok temu wydech na przelot z oryginału i nie wiem czy od tego może to zależeć, ale zaczęła mi brać więcej oleju, niż zawsze. Slyszałem gdzieś teorię że może tak być. Pytanie dlaczego?

2.Moduły zapłonowe. Mam kilka niesprawnych a ostatnio padł mi jeden, juz po zabezpieczeniu kanapy przed wyłamywaniem wtyczek, wiec będzie to uszkodzenie elektroniczne. Pytanie czy da się ten plastik którym jest to zalane czymś usynąć? Jesli tak to czym i jak, jest to raczej taka guma twarda i nie mam pomysłu a wiem,że można wymienić jakis kondensator i działa to nadal. Mam jakiś zamiennik od transalpa,ale na ori miała więcej mocy.

3. Jaki termistor do baku od pomarańczowej kontrolki rezerwy?

4. Strzela mi w wydech, po puszczeniu gazu/ hamowaniu silnikiem. Membranki air-cut ok. Oski przepustnic wyglądają ok,króćce ssące wymienione,kolor świec brązowy, wiec jest bogato, oringi śrub składu mieszanki wymienione, więc jest szczelnie, wydech przelot. Nie mam pomysłów

5.Parowanie gaźników po dłuższym postoju- jest patent na to żeby to spowolnić, ale do rd03 nie spotkałem. ewentualnie przycisk na kierownicy do podpompowania recznego, przed rozrusznikiem. Jakis schemat czy jak to podłączyc - będę wdzięczny.

6.Odpalanie. Musi mi sie palić zielona kontrolka od neutralnego żeby rozrusznik kręcił, co troche jest upierdliwe, zwłaszcza że sprzęglo też muszę wcisnąć i tak.Pytanie- to normalne?
Marcin z pamięci powiem co wiem.
1. Tak zaobserwowano na przelotowym tłumiku zwiększone pobieranie oleju - pamiętam to z kilku relacji osób, które to zrobiły. Pamiętam też test jakiegoś czasopisma niemieckiego sprzed lat różnych wydechów i tam wyszło, ż najlepiej jednak robi oryginał - stary bardzo artykuł, ale do znalezienia na FAT.

2. Firma od regeneracji modułów i regulatorów zalewa te moduły jakąś chemią i się moczą wiele dni, później usuwają tę żywicę i regenerują - informacja z pierwszej ręki, bo rozmawiałem kiedyś z jednym z nich na ten temat.


3. Termistor od Daewoo tico z tego co pamiętam.

4. Strzały w wydech - najtrudniej będzie to znaleźć wg. mnie... może być nieszczelność w układzie wydechowym, może przelot, może nawet rozrząd, może zawory, może nawet filtr powierza ... takie spotkałem powody w AT tego zjawiska.

5. Mi w ogóle to nie przeszkadza... i jakoś nie rozumiem problemu... po miesiącu stania też muszę pokręcić trochę zamian paliwo zaleje gaźniki, ale jakoś nie czuję się z tym źle... na afripedii jest schemat jak to poprawić - ja nie zamierzam, ale jest.

6. Nie jest to normalne - jak zielone to musi palić ...
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 20:07   #3
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,546
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 9 min 11 s
Domyślnie

6. Nie musi być na luzie, żeby odpalić z wciśniętym sprzęgłem.

Daj adres to Ci wyślę termistor, bo mi zalega.
Jak chcesz adres do gościa, co mi robił kilka modułów to daj znaka. Tanio i dobrze.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 20:32   #4
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Hehe a ja pamietam że zlocie w Białym dostaleś odp. na temat tego przelotu i zwiększonego poboru oleju przez to, czemu tak jest i co zrobic zeby nie było

Termistor od Daewoo działa ale nie zerojedynkowo...tzn. potrafią sie czasem żarzyć kontrolki przy pełnym baku.


Niedługo mam w planie ogarnąć ten przycisk do pompowania paliwa po dłuższym postoju to się podziele schematem.

Strzelanie temat rzeka...zobacz czy guma wchodzaca do gaziorów nie ma nieszczelności....jest gdzies na forum jak to sprawdzić psikając propano-butanem w okolice gaziorów i patrzeć czy obroty wtedy się zmieniają...
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 22:53   #5
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 948
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 7 min 42 s
Domyślnie

Jeszcze zapomniałem o punkcie 7.
Zawory ssące. Drugi raz mam tak, po przejechaniu jakiś 6000 regulacja, i zawory ssące są podparte, czytaj nie ma żadnej szczeliny. Te 8tysięcy temu były ustawione na 0,15 mm. I jestem tego pewny ponad wszelką wątpliwość, o sam to ustawiałem. Pytanie – dlaczego to się zaciesnia? Wydechowe okej a to właśnie po tych by się spodziewał ciasnot..
Artek na PW napiszę. A i butelka dobra będzie przy okazji ��

Arti - na zlocie był ogrom tematów poruszonych, do tego wypita procenty No i skleroza jest, przypomnij mi proszę co za sposób.
Mallory przyjedźcie kiedyś z ekipą z Poznańskiego, do Kotliny Kłodzkiej to obgadamy wszystkie tematy.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 23:30   #6
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Z odpalaniem sprawdź styk na sprzęgle, czujnik bocznej podstawki może tez?
Ze sprzęgłem powinieneś moc odpalić na biegu.

W wydech zapakuj dB kiler i powinno pomoc na branie oleju. Tylko taki skuteczny dB killer.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 23:45   #7
michoo
 
michoo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wydra
Posty: 787
Motocykl: RD03
Przebieg: 69tys
michoo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 17 godz 34 min 27 s
Domyślnie

Widmo pomijając wszystko rd03 jest najfajniejsza
__________________
pozdrawiam
michoo

michoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 23:51   #8
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Temat poboru oleju przy przelocie był wyjaśniony tak, że jest za duża różnica ciśnień i pomoże wspawanie blaszki z dziurkami na wejsciu do przelotu
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2021, 14:50   #9
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Co do walenia w wydech to moja RD04 na przelocie Microna waliła jak szalona (z biegiem czasu się to nasilało)
Podczas dużego serwisu Motomax wymienił łańcuchy rozrządu i teraz nawet nie puknie.
Sprawdź w jakim stanie są u Ciebie, bo może to ten problem.

Co do modółów, to R2D2 i Zimny się bawili w regenerację, może uderz do któregoś z nich.

Termistor mam taki:

https://allegro.pl/oferta/czujnik-re...woo-5412956632

Działa prawidłowo, bez skutków ubocznych.

Co do pobierania oliwy, to jest teoria, że mniejsze ciśnienie w układzie wydechowym powoduje pobieranie oleju przez uszczelniacze zaworów wydechowych (tak słyszałem)

Jeżeli chodzi o przycisk do napełniania to daj znaka jakbyś jakiś fajny monostabilny znalazł bo na allegro nie ma nic ciekawego. A to jest chyba najlepsze i najprostsze rozwiązanie tego tematu.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2021, 18:43   #10
Tezla
 
Tezla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Kraków
Posty: 247
Motocykl: RD03
Przebieg: 80000
Tezla jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Termistor od Daewoo działa ale nie zerojedynkowo...tzn. potrafią sie czasem żarzyć kontrolki przy pełnym baku.
Bo w Afryce żaróweczka ma 3W trzeba dać 1,7W to będzie działać.

Czujnik sprzęgła zmienić

U mnie strzelanie zażegnane po wymianie air-cutów na nowy komplet Tourmaxa dają dwa komplety sprężynek założyłem te miększe ale wydech zmieniłem wcześniej na oryginalny.
__________________
Honda XL 600 RM 86'
Honda XL 600 LM 86'
Honda XRV650 Africa Twin 88'
Honda XLV 750 R 83'
BMW R1100GS ABS 95'
Tezla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kazachstan - kilka pytań... chemik Kwestie różne, ale podróżne. 5 13.09.2016 12:36
kilka pytań o słowackim raju arturro2622 Przygotowania do wyjazdów 2 03.02.2013 17:12
Praga we dwoje pytan kilka Wojak Przygotowania do wyjazdów 21 25.04.2012 18:44
Kilka pytań - Maroko Pawel_z_Jasla Przygotowania do wyjazdów 9 24.12.2011 09:21
Gaźniki RD 03 - kilka pytań Babel Uklad paliwowy i wydechowy 7 09.09.2010 05:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.