Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.03.2020, 09:59   #1251
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 40 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
No zdecydowanie brak doswiadczenia w wywrotkach, ale szybko podjalem cwiczenia pratyczne ! Pierwszy paciak byl juz 2 dni po odbiorze nowej afryki :P
No to słabo. Ja wyebauem jak tylko z fury zdjęli i na kołach postawili po dostawie .
Mało gramotna ta Afra. Potem już było lepiej.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2020, 13:55   #1252
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 39 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Ugięcie jest kilka mm, nawet nie zbliżają się do plastików.
Miałem na myśli odkształcenie trwałe. Na krzywej Hooka ten poziomy zygzaczek... Dlatego gmol winien być ciut słabszy wytrzymałościowo od ramy.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2020, 19:35   #1253
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Miałem na myśli odkształcenie trwałe. Na krzywej Hooka ten poziomy zygzaczek... Dlatego gmol winien być ciut słabszy wytrzymałościowo od ramy.
No ja piszę o trwałym odkształceniu o parę mm, w stosunku do tego co bylo nowe
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2020, 22:52   #1254
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Ciutkę nowej CRF1100 w Honda Adventure Centre:

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2020, 10:42   #1255
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 478
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 19 godz 14 min 27 s
Domyślnie

Co do Apple Carplay to trafiłem na takie badanie, co prawda pod kątem samochodów nie motocykli. Wychodzi na to że lepiej jechać upalonym niż macać podczas jazdy ekranik dotykowy. Nie jeździjcie pod wpływem i nie bawcie się bajerami!
https://www.imore.com/study-says-usi...-more-cannabis

Czy Africa w jakiś sposób ogranicza funkcje tabletu podczas jazdy? Albo wymusza sterowanie tylko przełącznikami?
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2020, 16:31   #1256
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Wymusza sterowanie przyciskami
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2020, 21:16   #1257
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 292
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 58 min 49 s
Domyślnie

Koledzy przetłumaczcie w kilku zdaniach to porównanie:
https://www.youtube.com/watch?v=XkJdri84-n0

...może ciśnienie zejdzie jak zmienimy temat na motocykle.
Africa Tigg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2020, 01:17   #1258
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 311
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 17 godz 45 min 55 s
Domyślnie

O Afryce nic nowego nie powiedział, wszystko jest na forum. Tiger poprawiony względem poprzedniego modelu. Bardzo dobry tablet i intuicyjna obsługa. Poprawki wpłynęły na plus jeśli chcesz uprawiać offroad - ciut lepiej się sprawdzi niż Honda. Podsumowując, trzeba mieć oba w garażu

Prywatnie uważam, że Tiger jest świetny i biorąc pod uwagę cenę to barszo uczciwa oferta. Powinien się sprzedawać fest... tylko ten wirus teraz.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2020, 03:01   #1259
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Offroad w Europie za pare lat to będzie jak czarny śnieg. Całe to parcie na off i motocykle WYPRAWOWE to nic innego jak dojenie jeleni.
Jak wirusowi pójdzie zgodnie z założeniami to segment endoru i adwenture zajmie honda z crf250 i inne duperelki na które do tej pory patrzono co najmniej z pobłażliwością.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2020, 07:02   #1260
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Offroad w Europie za pare lat to będzie jak czarny śnieg. Całe to parcie na off i motocykle WYPRAWOWE to nic innego jak dojenie jeleni.

M
Oczywiście, że tak. Ja patrzę na ten segment adv dokładnie tak samo jak na SUV-y w kontekście aut. Jest na to moda. Wygodne to, przyjemnie, wysoko się jedzie. Można zapakować trochę gratów. Społeczeństwo się starzeje, coraz nas więcej w wieku 40+ a wtedy już dzieci na głowie, zobowiązania itp nie wspominając o formie fizycznej, która wyklucza jeżdżenie na sportach (ten segment całkowicie wymiera). Przesiadamy sie na Adv. Niektórzy nawet z planem bliższych lub dalszych podróży. W praktyce, większość tych ciężkich enduro albo gania po asfalcie, albo wokół komina tak samo jak SUV-y, które nigdy nie zapuszczają się w teren.

Ale czy coś w tym złego? Krzywda się komuś od tego dzieje? Niech każdy robi na co ma ochotę dopóki innym nie przeszkadza. Że niby gość kupuje sobie GS-a na pełnym wypasie za 110 tysięcy, zakłada kufry i gania tym po mieście od kawiarni do kawiarni popijając grzanki z humusem na chlebie bezglutenowym latte na mleku bez laktozy? No i co z tego, że nigdy nie pojedzie 'w Pamir'?

Myślę, że to nie jest wielkie 'parcie na off' w sensie praktycznym a po prostu moda. Ludzie dorośli i nie chcą być utożsamiani z bracią pędzącą po mieście na kole na swoich przeszlifowanych z każdej strony, połamanych sportach. A z drugiej strony chcą realizować jakieś tam swoje marzenie związane z motocyklem. Kupują adv, bo może ładniej wyglądają Cafe Racer-y ale na Mazury kijowo się nimi jedzie bez szyby i możliwości zapakowania czegokolwiek. Nawet jeśli jedynym ich celem jest szpanowanie pod kawiarniami to i tak nikomu od tego krzywda się nie dzieje.

Sam w pełni świadomie uległem tej modzie. Od lat myślałem o takim motocyklu, gdyż mam bliskich znajomych, którzy jeżdżą w dalekie podróże. Zawsze podobały mi się te opowieści i 'grały' z tym co bym chciał zrobić. Mam wciąż plan podróżowania bliżej i dalej z pełną świadomością gdzie takim klocem można się pchać a gdzie nie bardzo, a co z tego wyjdzie - zobaczymy.

I właśnie ze względu na powyższą modę i sposób używania motocykli adv (w większości bynajmniej nie do celów dalekich podróży) u każdego producenta mamy 'dużego adv' z pojemnością >1000 napakowanego systemami i dość drogiego i 'małego adv' - mniejszą, prostszą wersję tego dużego dla chcących spełnić te same marzenia mniejszym budżetem. I najpewniej doczekamy się 'małej Afryki' dużo prędzej niż prawdziwego, lekkiego wyprawowca klasy 500... Po co opracowywać coś na nowo dla 10000 ludzi jeśli można podobnym kosztem opracować coś dla kilku milionów?

W kwestii koronawirusa nie wypowiadam się - wciąż uważam, że gówno wiemy jak będzie. A CRF250 chętnie bym kupił aby latać po krzakach

Ostatnio edytowane przez 44FG : 05.04.2020 o 07:33
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja w 2020 bez wizy zz44 Kwestie różne, ale podróżne. 1 16.12.2018 23:42
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 11:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.