Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.04.2021, 20:30   #111
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Patrząc z boku nikt nikogo atakuje. U jednego elektry się sprawdzi u innego nie i w tym wątku każdy może sobie przymierzyć elektryka do swojego trybu życia/jazdy.
Dla mnie dwa tematy byłyby istotne:
1. przyspieszenie 0-100, 100-160 czy jest lepiej niż w spalinowym?
2. Czy baterie wybuchają- nie przekonam żony która ma zaufanie do kogoś z branży motoryzacyjnej i do czasu aż on nie weźmie elektryka (ma za darmo) to my też nie :-)
Koszty i ekologia to drugorzedny akcent.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 20:40   #112
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,788
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 20 min 49 s
Domyślnie

1. Nie
2. Jak je uszkodzisz tak. W praktyce trudne ale nie niemożliwe. Tu bym nie miał zarzutów.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 21:04   #113
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,835
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 5 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
1. Nie
A coś bardziej merytorycznie. Bo ja tak też moge i odpowiem:

1. TAK
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 21:14   #114
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,788
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 20 min 49 s
Domyślnie

Golf gti porównywalny gabarytem i ceną. Chyba nawet tańszy.
Do setki szybszy. Do 160 szybszy o prawie 10 sekund od id3.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 21:34   #115
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Golf gti porównywalny gabarytem i ceną. Chyba nawet tańszy.
Do setki szybszy. Do 160 szybszy o prawie 10 sekund od id3.
z procedury startu GTI, ze zwykłego ok 8s czyli to samo.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 21:40   #116
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,788
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 20 min 49 s
Domyślnie

Nie mądrując się. Dane producenta.
W testach id3 do setki 7 z hakiem , do 160 22 z hakiem. GTI do setki poniżej 7 , do 160 14 z hakiem.





Dane sa z wersji 150 km. 204 km to to co podałem z testów.

Ostatnio edytowane przez Novy : 21.04.2021 o 21:47 Powód: Poprawiłem widoczność zdjęć
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 21:43   #117
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Porównujesz najsłabsze ID.3 , mój ma 7,3 a w praktyce ktoś zmierzył 6,9. Znowu dałem się wciągnąć, jakie to ma znaczenie, dla mnie żadne. Dziś nawet pozwoliłem się wyprzedzić Renault Traffic, bo widać było że jedzie do porodu. W miejscowości przy 50 chciał na podwójnej wyprzedać ale mu z przeciwka wyjechali, zrobił to na moście też na podwójnej. Odnoszę wrażenie że zielone tablice prowokują
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 21:52   #118
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,788
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 21 godz 20 min 49 s
Domyślnie

https://youtu.be/WAJUJ776UjM
Ok. Ja wysiadam z tego sporu bo to sensu nie ma.


Ostatnio edytowane przez Novy : 21.04.2021 o 22:04 Powód: Film yt w oknie
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 21:58   #119
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,835
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 5 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Golf gti porównywalny gabarytem i ceną. Chyba nawet tańszy.
Do setki szybszy. Do 160 szybszy o prawie 10 sekund od id3.
OK, z jednym się zgodzę. Model samochodu wzięty do porównania.
Ale już jego wersja nie za bardzo. GTI to raczej hot hatch z 245KM i 370Nm momentu. A ID.3 to zwykły nie sportowy samochód, który ma 205KM (w mocniejszej wersji) i 310Nm. Ale niech będzie: Golf GTI 6,3 sek, ID.3 - 7,1.

160 to maks co poleci ID.3 więc sportowy GTI przy ponad 100km/h będzie miał przewagę.

Jednakże teoretykom sugeruję nie patrzeć na suche 0-100, tylko np. start spod świateł, przyspieszenie w jeździe miejskiej itp i tu dzięki max momentowi dostępnemu od zera km/h wygrywa każdy nawet mały elektryk. Usilnie zalecam jazdę próbną takim ID.3 czy Ioniq-iem czy Leafem. Gwarantuję, że to będzie "eye opener" no chyba, że ktoś na co dzień jeździ GTI Performance czy innym sportem.

Ale znowu podkreślam: jak ktoś spędza prawie 100% czasu na autobahnach, standardowy EV nie jest dla niego/niej. Ale przy limicie prędkości 70 mph (czyli 113 km/h) na angielskich autostradach i drogach dwupasmowych jest to jednak rozwiązanie OK, a przyspieszenia do 160 km/h mnie nie kręcą bo wole mieć prawo jazdy niż chodzić wszędzie piechotą.

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
https://youtu.be/WAJUJ776UjM
Ok. Ja wysiadam z tego sporu bo to sensu nie ma.
Sporu chyba nie ma dopóki się błotem nie obrzucamy Każdy ma swoje zdanie na ten temat i nie ma uniwersalnego rozwiązania, bo i nasze samochody używamy różnie. Co tobie pasuje, nie musi mnie i na odwrót. Tylko niestety w wątkach o EV to Wy staracie się nam, właścicielom EV udowodnić co to za hoojnie żeśmy nabyli, jacy to pseudo ekologiczni jesteśmy itp a nie na odwrót.

EDYTA: Dla mnie Bjorn jest wyrocznią w sprawach EV więc proszę. Widać też składowe przyspieszenia przy wolniejszych (tych bardziej użytkowych) prędkościach

https://youtu.be/zbGMgjaHjCA


Ostatnio edytowane przez Novy : 22.04.2021 o 21:42 Powód: Film w oknie
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2021, 08:12   #120
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie A wszystko to przez consigliero ;-)

Ledwie 10 lat temu w UK i Norge też nie było infrastruktury do ładowania. Pamiętam nawet jak zacząłem się tematowi przyglądać dokładniej kilka lat temu, to wciąż posiadanie elektryka w tamtych czasach wymagało sporo wyrzeczeń. Fajnie wspomina to gość z Fully Charged na przykładzie swojego 10-letniego Leafa - link poniżej.
Przez tę dekadę ludzie pokroju naszych dwóch kolegów z FAT, kupowali stopniowo elektryki bo znajdowali uzasadnienie dla siebie. Każdy ma swój usecase. Były do tego z pewnością różne bodźce, między innymi pewnie inny poziom zamożności.
Skoro na ulicach pojawiało się coraz więcej elektryków, a firmy poszukujące (na ciasnych rynkach) nowego biznesu, zaczęły stawiać ładowarki.
I tak, po cichu, dzień po dniu, dzieje się rewolucja. No, nie w PL się dzieje oczywiście.

To co mnie mocno bawi regularnie to dyskusja o ekologii w kontekście samochodów elektrycznych. Nie słyszałem jeszcze by zwolennik i właściciel samochodu elektrycznego używał eko jako głównego czynnika decyzji o zakupie elektryka. O ile w ogóle. Za to argument o nieekologiczności elektryków pada najczęściej z ust posiadaczy diesli i generalnie „petrolheadów” (uproszczenie, wiem). Wychodzi na to, że Petrolhead to taki krypto-ekolog (żeby nie pisać krypto-eko-zbój &#128512 czyli człowiek co na ustach ma peany dla V8 w dieslu, a w sercu stokrotki. Hm...


A tymczasem w PL Wielki Naród Polacy wybrał odrębną ścieżkę do elektromobilności. Jak zwykle jest to ścieżka o charakterze martyrologicznym. Otóż WN Polacy:
1. Wybrali przywódcę, który ogłosił narodowy plan elektromobilności i, że za x lat będzie w PL milion samochodów elektrycznych.
2. Sami Polacy wzięli się ambitnie za torpedowanie tego planu i udowadnianie, że się nie da.

Nawet środowiska najbardziej świadome motoryzacyjnie jak i zamożne wzięły się za udowadnianie nielicznym wykolejeńcom jak bez sensu jest samochód elektryczny. (Mała dygresja, dlaczego uważam środowisko FAT za świadome motoryzacyjnie i zamożne: już pomijając wartość porad i doświadczeń tu dostępnych, to każdy kto tyle czasu ze swojego życia poświęca na dyskusje o motoryzacji i tyle pieniędzy wydaje na motoryzację hobbystycznie, dla przyjemności - to musi być bardzo świadomy i zamożny). Koniec dygresji. Tak więc kwiat Narodu argumentuje: Nie eko, nie przyspiesza, musisz płacić za zakupy spożywcze jak ładujesz, przecież nikt normalny nie zatrzymuje się w podróży co 2h, baterie są wybuchowe w przeciwieństwie do etyliny, wszyscy podatnicy się zrzucają na dopłaty do prądu w przeciwieństwie np. do kosztów społecznych leczenia chorób płuc czy raka. Itp. Itd.
No niesamowite jaka energia w tym jest i siła argumentów.
A wszystko po to by walczyć z celem jaki sobie postawiliśmy - czyli milion elektryków za ileśtam.
Jakbym był politykiem to w PL ogłaszałbym antycele. Realizowałyby się w mig. Albo wprowadziłbym zakaz używania elektryków... Ale to już było chyba?
😉
Przepraszam za uszczypliwości Wszystkich, a ku pokrzepieniu serc polecam rodzimą produkcję kabaretu z moich stron o WN Polacy - drugi link poniżej.

Zdrowia!

https://youtu.be/2qPF11PmP8k



https://youtu.be/z_p5_bLLkFU


Ostatnio edytowane przez Novy : 22.04.2021 o 21:43 Powód: Film w oknie
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.