Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2020, 21:17   #71
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Na szczęście odblaski można zrewitalizować.
W każdym razie z suszarką dajcie sobie spokój , a przy praniu 1x na sezon o dwr pomyśle za 5 lat

radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 22:21   #72
Rafał Rs7


Zarejestrowany: May 2020
Miasto: Pomorskie
Posty: 69
Motocykl: CRF1000L
Rafał Rs7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 23 godz 4 min 30 s
Domyślnie

A tak z innej beczki czy warto kupić taki zestaw i jak daje radę w lato.Czy ta membrana jest wszyta czy jak to piszą laminowana bo czytam i już głupi jestem .
Polecacie ten komplet czy kupilibyscie inny.
Rafał Rs7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 22:57   #73
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Latem jezdzisz w letnich ciuchach, no chyba ze wyprawa na koniec swiata i nie do afryki lub na sahare. W tych ciuchach bedzie ci goraco jak wjedziesz w off w ktorym trzeba pracowac cialem. Jak przelot to rozpinasz ekspressy i jedziesz. W upalne lato w kazdym gore sie upocisz i bedziesz gotowac.

Ja zamierzam taki zestaw zakupic ale w szarym kolorze. Na jazde wokol komina mam inne ciuchy.
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 23:01   #74
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek_MTB Zobacz post
Latem jezdzisz w letnich ciuchach, no chyba ze wyprawa na koniec swiata i nie do afryki lub na sahare. W tych ciuchach bedzie ci goraco jak wjedziesz w off w ktorym trzeba pracowac cialem. Jak przelot to rozpinasz ekspressy i jedziesz. W upalne lato w kazdym gore sie upocisz i bedziesz gotowac.

Ja zamierzam taki zestaw zakupic ale w szarym kolorze. Na jazde wokol komina mam inne ciuchy.

W przypadku klima nie jest to prawda co piszesz , jest na tyle rozpinana ze się nie ugotujesz nawet przy 35 stopniach
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 23:14   #75
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 10 min 51 s
Domyślnie

Sorki ale powyższe opinie są jak dupa, czyli każdy ma swoja :
Według mnie wszystko zależy od osobistej tolerancji organizmu na ciepło / zimno.

Ja na ten przykład jestem zmarzluch, bo i lichej budowy ciała jestem (relatywnie wysoki ale chudy) i nie najmłodszy już też. Więc mnie jest nominalnie zimno już poniżej 10 stopni (mowa o normalnym życiu, a nie jeździe na moto). Moja temperatura normalnego komfortu cieplnego też więc będzie wyższa. Więc po mojemu górna granica przegrzania u mnie też jest wyżej.

Słowem nadaję się bardziej do ciepłych krajów niż na wyprawę na Nordkapp
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 23:30   #76
Lakrua
 
Lakrua's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Zakopane
Posty: 384
Motocykl: NAT
Lakrua jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 22 godz 53 min 6 s
Domyślnie

Kilka lat temu stałem przed wyborem jaki komplet. Przewaliłem wszystkie możliwe marki dainese, klimy , rukki itd itd. Ostatecznie wybór padł na Revit defender pro. Wszystkie topowe marki są na jedno kopyto, trzeba sobie powiedzieć szczerze są świetne i zostaje tylko wybór co dobrze leży, i wybór między gore z laminatem czy bez. Wybór jest indywidualny można się przyczepić do wszystkiego, a czasem mały szczegół skreśli kurtkę w twoich oczach. Natomiast jest jeden zestaw który został mi w pamięci w czasie tych wszystkich wycieczek po sklepach, Touratech Companero chyba już po lifcie, świetnie leżał. Rozmarzyłem się chyba napisze list do Mikołaja...
__________________
Taniej kupię, drożej sprzedam
Lakrua jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 23:52   #77
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie Kurtka Klim Badlands Pro opinie?

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Sorki ale powyższe opinie są jak dupa, czyli każdy ma swoja :
Według mnie wszystko zależy od osobistej tolerancji organizmu na ciepło / zimno.

Ja na ten przykład jestem zmarzluch, bo i lichej budowy ciała jestem (relatywnie wysoki ale chudy) i nie najmłodszy już też. Więc mnie jest nominalnie zimno już poniżej 10 stopni (mowa o normalnym życiu, a nie jeździe na moto). Moja temperatura normalnego komfortu cieplnego też więc będzie wyższa. Więc po mojemu górna granica przegrzania u mnie też jest wyżej.

Słowem nadaję się bardziej do ciepłych krajów niż na wyprawę na Nordkapp

Wiadomo że opinia jest swoja, dlatego nawet worek pątniczy dla niektórych może być zajebistym strojem na moto, natomiast cześć opinii wyrażają użytkownicy badlands pro i nie wierze ze zachwalają go tylko dlatego żeby na sile sobie udowodnić ze jednak dobrze wydali ta grubą kasę


A odnośnie companiero to fajny strój , tyle ze ciagle trzeba wozić kurtkę i spodnie jak przeciwdeszczowki, a małe nie są.
No plusem jest ze kurtka może być jako cywilny goretex, bo ochraniacze są w tym przewiewnym wdzianku
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2020, 16:13   #78
Borkow
 
Borkow's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Moje miasto to Trójmiasto
Posty: 237
Motocykl: Jawa 350TS/DR125/XR400R/KTM EXC 525/SD06a
Borkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 11 min 45 s
Domyślnie

Jeszcze raz w temacie prania Badlandsa.
Rozmawiałem z przedstawicielem KLIMa. Mówił, że wygląd kurtki nie zachwyca, ale pocieszył, że warstwa zewnętrzna kurtki jest z Kodury, Gore-Tex jest w środku, między Kodurą a podszewką. Doradził, żeby spróbować kurtkę bardzo dobrze wypłukać w 40 stopniach i dobrze wyprać w zwykłym detergencie, ale w płynie nie w proszku, bo proszek włazi w ciasne miejsca i się nie rozpuszcza. Co do aktywowania DWR, to podpowiedział, że warto przed tym sprawdzić czy kurtka utraciła właściwości hydrofobizacyjne poprzez zroszenie jej wodą, jak kurtka wchłania wodę to traktujemy ja DWR z aktywacją, jak nie to nie ma potrzeby. Generalnie był zdziwiony, że w praniu odchodzą odblaski, ale jak mi się uda ją zreanimować to coś wymyśli. Ja w sumie już trochę zrezygnowałem, ale sprawdzę to jeszcze i może będzie lepiej. Dam znać. I prośba do moderatora o przypisanie odrębnego wątku do kwestii czyszczenia tej odzieży. Dzięki.
Borkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2021, 23:10   #79
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 2 s
Domyślnie

Kurtka badlands pro zakup wiosna 2020, jeden wyjazd do Chrowacji oraz parę km po kraju 2 prania w najpopularniejszym środku NIKWAX minimalna temperatura, pękają i odklejają się naklejki (odblaski) !!!.

Spodnie latitude, zakup wiosna 2020 przejechane ok 15.000km, przeciera się podszewka w okolicy butów.

K..wa co to jest za taki hajs.




i spodnie

Spodnie reklamacja odrzucona!!! Spodnie na ustawowej gwarancji do 2022r., dożywotnią gwarancję firmy wiecie gdzie można sobie wsadzić.

30lat na motocyklu nigdy nie miałem podobnej tandety a było trochę tego, nawet takie niskobudżetowe marki jak Buse, Adrealine wypadały pod względem usterek materiału czy elementów dodatkowych o niebo lepiej. Oddzież HELD użytkowałem przez 9lat i nic się nie przetarło rozpadło, odklejało ....
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2021, 08:13   #80
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Dożywotnia gwarancja obejmuje szczelność membrany, a nie przetarcia i to jeszcze w miejscu styku i tarcia z cholewka buta, na przetarte jeansy w kroku tez dostaniesz odmowę gwarancyjna , nawet w okresie 2-letnim.
Jak się wyłożysz nawet lekko na asfalcie przetarcia tez będą.
Fakt odblaski w badlands pro są wyjątkowo słabe , zwłaszcza jak się odpala suszarkę do aktywowania membrany, ale to tez tylko wizualny defekt, a nie funkcjonalny.
Mnie tez odeszły , ale kropelka działa cuda.

Ja piorę kurtkę i spodnie 1x w sezonie i starczy.

Nie przejmuj się , tylko jeździj
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
..RST Adv. 3 vs Klim Badlands yeuop Ciuch Afrykańczyka 41 06.01.2018 14:08
Oxford Ankara -kurtka,opinie jacoo Ciuch Afrykańczyka 5 01.01.2018 21:15
Kurtka Halvarsson Quattra- opinie lolo Ciuch Afrykańczyka 3 09.03.2012 21:25
Kurtka Pharao Adventure - opinie? zimny Ciuch Afrykańczyka 7 09.03.2012 19:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.