Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.01.2019, 11:48   #21
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Jak moto na gwarancji to lepiej niech zamontują w ASO wtedy ich odpowiedzialność, nie każdy jest ekektrykiem 8 zwinny mechanikiem.
Raz montowalem gmole na własną rękę, zaowocowało to tenodezą biceps 2 dni temu, bo byłem ciała i wpadłem do kanału.




To nie oryginały hehe, miałem do czynienia z oxford ami i w stosunku do oryginałów to 10 lat za murzynami

To nie tak prosto, że ich odpowiedzialność. Gdyż jeżeli montują coś, czego nie umieją montować, to ok - będą naprawiać. Ale jak zepsuli, sknocili, nie umieją naprawić to problem masz nadal. Co z tego, że usuną. A nie lepiej aby założył (za mniej) ktoś, to umie i też masz na gwarancji?

Prosty przykład. Firmowa instalacja LPG. Gówno nie firmowa. Zakładana w ASO. Zakładają ludzie, którzy czasem to robią i czasem idzie im to słabo. Bo za rzadko to robią, montują co muszą montować, a nie to, co powinni (jest najlepszym rozwiązaniem dla klienta). Przykłady można mnożyć. Złe gmole, słabe kufry itp.

Montaż akcesoriów typu gmole czy grzanetki nie powoduje utraty gwarancji. Filozofia też niespecjalna. EOT z mojej strony. Nie moja kasa - chciałem tylko poddać pod dyskusję zasadność przywiązania do ASO. Dla mnie ASO to samo zło. Ogromna rotacja ludzi co powoduje brak odpowiedzialności za usługę. Wolę w specjalistycznym miejscu, gdzie Pan Kazio zakładał i Pan Kazio odpowiada. Ważne są dla mnie i inne kwestie, że wolę kabzę nabijać lokalnemu Panu Kaziowi a nie korporacji. Wolę kupić rodzime/lokalne (np. w mojej dzielnicy) rozwiązanie lub usługę a nie gdzieś dalej nabijać kabzę. etc etc.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2019, 12:50   #22
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
A co robią ori poza grzaniem? Bo jeśli nic więcej, to ich cena x5 nie jest uzasadniona w szczególności, że nie słyną z niezawodości...
Te z którymi miałem do czynienia kręciły się na kleju, w pewnym momencie po offie nie miałem sprzęgła, przekrecily się i lewa kabelkiem zablokowała ruch klamki.
Poza tym oryginalne są bardziej filigranowe, co pasuje królowej
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2019, 12:55   #23
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post



Montaż akcesoriów typu gmole czy grzanetki nie powoduje utraty gwarancji. Ważne są dla mnie i inne kwestie, że wolę kabzę nabijać lokalnemu Panu Kaziowi a nie korporacji. Wolę kupić rodzime/lokalne (np. w mojej dzielnicy) rozwiązanie lub usługę a nie gdzieś dalej nabijać kabzę. etc etc.
Jak źle podłącza i wypieprzy jakiś moduł to utraci się na niego gwarancję.

No to lokalnemu nabijam, bo mechanicy mieszkają w mojej dzielnicy, czemu mam im nie dać, jak to oni korzystają z kasy,którą zostawię w aso
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2019, 15:48   #24
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,546
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 21 godz 5 min 11 s
Domyślnie

ASO nie raz mnie ratowało w sytuacji, gdzie pan Kazio rozłożyłby ręce.
ASO kilka razy mi spier...proste prace.
Czasem w ASO się kłóciłem i okazywało się, że mam rację.
Gdyby moje wykształcenie pozwalało to chciałbym pracować w ASO SCANIA.
Nie można wszystkich do worka wrzucać...tylko baby wszystkie złe "chwile" pamiętają
Wczoraj odwiedziłem dwóch panów Kaziów w celu wyciągnięcia segera z tylnego zacisku golf4. Jeden nie miał szczypiec a drugi mówi, że się nie podejmie bo to niewykonalne. Kupiłem szczypce i zrobiłem a ja mechanik amator jestem...
Dziś wiem dlaczego ASO "nie rzeźbi w g..e" jak Pan Kazio.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2019, 16:21   #25
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Pełna zgoda. Są świetni fachowcy w ASO.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2019, 18:11   #26
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
manetek (ciągle się sypią, Oxfordy kosztuję poniżej 200zł).
Ja wziąłem ori, karol (nasz forumowy kolega) obiecał, że honda poprawiła i już się nie sypią.
Poza tym wziąłem jeszcze centralkę i gniazdo zapalniczki.

Resztę będę dobierał jak będzie potrzeba (wysoka szyba, gmole).

"Halogenów" LEDowych raczej nie potrzebuję, bo nocą po krzakach się nie szlajam, ale pewnie brałbym oryginalne ze względu na homologację (Europa panie) - tutaj musiał bym poszukać/doczytać jak to jest z ta homologacją.
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2019, 18:58   #27
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szelas Zobacz post
Ja wziąłem ori, karol (nasz forumowy kolega) obiecał, że honda poprawiła i już się nie sypią.
Poza tym wziąłem jeszcze centralkę i gniazdo zapalniczki.

Resztę będę dobierał jak będzie potrzeba (wysoka szyba, gmole).

"Halogenów" LEDowych raczej nie potrzebuję, bo nocą po krzakach się nie szlajam, ale pewnie brałbym oryginalne ze względu na homologację (Europa panie) - tutaj musiał bym poszukać/doczytać jak to jest z ta homologacją.
Ostatnio jak robilem przeglad w Niemczech mialem ten temat.Mam 4XLED polskie i sa one podlaczone pod swiatla drogowe.Takie cos jest zabronione.Wszystko inne nie ingerujace w orginalne oswietlenie jest dozwolone gdyz jest oswietleniem dodatkowym.Na przegladzie powiedzialem,ze jak bedzie problem to montowalem wszystko po przegladzie .
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2019, 19:30   #28
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szelas Zobacz post
Ja wziąłem ori, karol (nasz forumowy kolega) obiecał, że honda poprawiła i już się nie sypią.
Jeżeli tak to wreszcie poprawili (po 3 latach... ). Mi Karol rok temu mówił, że dalej jest syf... Ale nadal wolę Oxforda za 190zł niż ori za ponad 1000...przewagi nie widzę poza łatwiejszym wpięciem w istniejącą instalację... A manetki i tak się wycierają od używania i po paru latach są do wywalenia...

Nie mam u siebie nic z ASO: płyta pod silnik Bumot + gmole OM (ok.1700zł), klamki i poszerzenie stopki z Chin (ok.100), dźwignia biegów Zeta (ok.150), tłumik Ixil (poniżej 1000), centralka Constands (ok.450), zamiast wysokiej szyby deflektor z forum, handbary plastikowe z KTMa (690/990 zostały mi po którymś - wymagały lekkiego dopasowania, nowe ok.200), osłony chłodnic Mady, nawi Lark 43AT (120zł), płyta pod bagaż od Lepiego (została mi po 690), manetki Oxford (ok.200), gniazdko noname (miałem takie samo w każdym moto i jest sprawdzone/szczelne - miałem 1 na zapas), kanapa podwyższona Zet...

Popytał bym w ASO co jeszcze mogą zaoferować poza oryginalnymi gratami...czasem mają dostęp do innych producentów i można fajną cenę wyrwać przy zakupie moto...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2019, 22:53   #29
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post



Nie mam u siebie nic z ASO: płyta pod silnik Bumot + gmole OM
Nie kłócą się, czy trzeba było coś docinać?
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2019, 02:10   #30
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Nic sobie nawzajem nie przeszkadza, zupełny luz jest. Wrzucałem fotki w temacie o płytach. Ale zaznaczam, że mam tylko centralne gmole, więcej nie potrzebuję żelastwa na moto, bo silnik ładnie osłania płyta.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zajebali mi Afrykę Zazigi Inne tematy 98 09.01.2010 22:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.