Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.08.2011, 21:43   #71
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 21 godz 27 min 43 s
Domyślnie

w intermotors kupisz bez problemu dystrybutor na Polskę (jest w każdym większym miescie) http://sklep.intermotors.pl/product-...rozmiar-M.html
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2011, 22:10   #72
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Skoro teraz w sklepach robią obniżki, to ciekawe czy na najbliższym bajzlu Warszawskim nie wyrwie się go jeszcze taniej.

W zeszłym roku miałem tak z kurtką, kupiłem za połowę sklepowej ceny
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2011, 22:13   #73
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

Na poznańskim bazarku motocyklowym który zapowiada się na początek września pewnie nie kupisz nic z tych rzeczy powszechnie na forum opisywanych...w zeszłym roku stał gościu z tujami...a w tym z cukierkami...tak więc pozostaje necik i sklepik z full wypasem..no i forum
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2011, 07:39   #74
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

negocjuj, wybrzydzaj, przebieraj Koniec sezonu blisko, już to czuć w cenach (za kupionego na dniach hełmofona wyrwałem 400 pln rabatu, a za schu c3 miałem cenę 1700 pln ).
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2011, 20:13   #75
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

stałem się posiadaczem, wrażenia po pierwszej jeździe.

Bardzo leciutki , wygodnie leży na mojej bani, nic nie podwiewa ani nie świszcze, super widoczność (duże pole widzenia na boki oraz góra-dół), mieszczą się okulary przeciwsłoneczne i nie uciskają.
Mieszczą się gogle (progrip), da się założyć nie zdejmując szyby.
Jak już ktoś pisał po otwarciu szyby na pierwszy ząbek miły wiaterek na twarzy, bez konieczności mrużenia oczu że osa wpadnie
Rozmiarówka raczej normalna, wszystkie inne kaski mam M-ki i ten też jest M.

Z minusów, daszek powyżej 110 Km/h zaczyna drżeć , nie słyszałem aby wydawał jakiś hurgoczący dźwięk ale widać jak delikatnie wibruje co trochę rozprasza.
Rant szyby o którym pisałem wcześniej, ale jak się patrzy daleko w dal i się człowiek na tym nie skupia to nie przeszkadza aż tak.
Dla mnie jak na razie minusem jest też zapięcie DD , nie miałem wcześniej kasku z takim, zapięcie i rozpięcie zajmuję mi chwilę czasu, ale ponoć po jakimś czasie robi się to jedną ręką, nawet w rękawiczkach.

W kartonie zapasowe śrubki do daszka, przezroczyste zaślepki do założenie zamiast daszka, zapasowe blokady szyby z tym że tylko z dwoma położeniami otwarta/zamknięta.
Super wykonany pokrowiec na kask, bardzo gruby, materiał coś jak śpiwór.
I najważniejsze - 2 naklejki , mała i duża

Na ta chwilę tyle, coś więcej będę mógł napisać jak nakręcę trochę Km
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r

Ostatnio edytowane przez KML : 30.08.2011 o 20:17
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2011, 23:42   #76
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

ceny u dilerów troszkę spadły,z 1260 do 1079zł. Czy ma ktoś chęci może na zamówienie zbiorcze? Myślę o osobach które mają dostęp np.do producenta no bo wtedy to już bez pośredników. ktoś byłby wstępnie chętny na kupno takiego kasku w okresie zimowym gdzie wiadomo ceny będą zapewne atrakcyjniejsze ?
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2011, 00:19   #77
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Ja dałem 1050zł przy płatności gotówką.

Co do kasku po nakręceniu trochę kilometrów:

Jak już wcześniej pisałem przy 100 Km/h zaczyna drżeć daszek, bardzo delikatnie ok 1mm , wraz ze wzrostem prędkości nie nasila się to, jest cały czas tak samo, sprawdzone do prędkości 150 Km/h.

W trasie przy stałej prędkości ok 100-120 Km/h słyszałem co jakiś czas taki dźwięk jakby woda kapała na parapet, nie wiem od czego, pewnie jakieś zawirowania i trzaski na daszku.

Szyba pomimo tego że miała być nieparująca to paruje jak tylko jest zimno lub jak pada deszcz, umycie jej od wewnątrz troszkę pomaga ale na bardzo krótko czyli fog działa słabo.

Szyba ma stożkowy kształt i nie da się na nią nakleić dodatkowego antyfoga , próbowałem z folią FogCity ale kształt szyby uniemożliwiał naklejenie tego tak aby nie było pod spodem bąbelków powietrza.
Bąbelki niby nie przeszkadzały bardzo ale obrzydliwie to wyglądało.

Rant poduch policzkowych od spodu kasku powinien być pokryty na całej szerokości skajem, są tylko częściowo i materiał czepia się rzepa na kołnierzyku kurtki.
Prawa poducha przez to jest już trochę zmechacona.

Na trasie żadne podmuchy nie powodują urywania głowy, nawet te od tirów , można również rozglądać się na boki i nic się nie dzieje , nawet nie jest bardziej głośniej.

Jeżeli uda się Wam wyrwać ten kask taniej to super, ja zawiodłem się jedynie na tej parującej szybce bo uważałem że w kasku za 1000zł już powinno nie być tego problemu.
Osobiście zastanawiałem się pomiędzy tym kaskiem a Hornetem , nie żałuję zakupu bo pewnie gdybym wybrał sporo droższego Horneta, to też wynalazł bym tam jakieś wady których nie powinno być płacąc takie pieniądze.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2011, 00:30   #78
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

hmm no z tą szybką to słabo trochę, chociaż może po prostu starłeś tę powłokę przy czyszczeniu? W goglach tak miałem że po kilku myciach szlag trafił antyfoga i radziłem sobie chusteczkami z masek p.gaz http://allegro.pl/maska-przeciwgazow...842784584.html na tej drugiej focie w tej malutkiej tubce jest zawinięta chusteczka wielkości może 30x30cm.Zdaje egzamin rewelacyjnie, więc jakby co to kup byle machę za 10zł a będziesz miał taki bajerek na otarcie łez działa do tyg.czasu.

jest jeszcze takie coś ale nie wiem na jak długo to wystarczy http://allegro.pl/plyn-anti-fog-od-a...842510094.html a jednak te komunistyczną chusteczkę męczę już drugi rok wraz z zimą!

Wiadomo hornet ma wysoką cenę a X tour jeszcze wyższą a jak wydasz 2tyś na kask i coś będzie hmm zbyt przechwalone to wtedy dopiero człowiek wgryza zęby w ścianę :/
Przymierzałem AGV i naprawdę wpadł na bańkę idealnie, leciutki strasznie,te zapięcie przeraża ale hmm taki bardziej adwenczer się wydaje Odczekam jeszcze z dwa trzy miesiące bo nie pali się a może da się coś jeszcze uskubać, było by dobrze.

Dzięki za recenzję

Ostatnio edytowane przez aciu : 27.09.2011 o 00:34
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2011, 17:30   #79
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 18 godz 6 min 14 s
Domyślnie

737,84 zł
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2011, 18:33   #80
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

Pytanie: zalety i wady koloru białego vs koloru czarnego? Bo w pon/wtorek jade kupić i dylemat mam, wszyscy śmigacie w białych...why!!
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
SHOEI hornet JANEK Kaski 241 07.10.2013 11:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.