Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.11.2013, 22:37   #151
Mat7
 
Mat7's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Wawa
Posty: 146
Mat7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 7 godz 53 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mallory Zobacz post
Ja ostatnio ciągle o wałkach
~ 100 000 km



tylko tło słabsze
Mat7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2014, 21:18   #152
zbys
 
zbys's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Podkarpacie/
Posty: 274
Motocykl: RD03
Przebieg: 89500
zbys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 15 godz 41 min 27 s
Domyślnie

A będzie drugie zamówienie zbiorcze? bo moja zębatka może do końca sezonu nie dotrwać
zbys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2014, 22:09   #153
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,420
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 22 godz 50 min 0
Domyślnie

Ano wznawiam bo po wklejeniu wałka jesienią sprawdziłem jak trzyma.
Wałek miałem jak na zdjęciu - bez tragedii, ale też nie nowy.
Klej - chciałem Loktite 3478, ale się nie udało zdobyć na czas więc wkleiłem na Technicoll EpoxyMetal 300KG - kupiony w Castoramie (Loktite już mam zakupiony na kolejne wklejenie zębatki). Zębatka nowa Honda oryginał.
Oczyściłem, odtłuściłem, wkleiłem na Technicola - zębatkę wcisnąłem do oporu, docisnąłem oringami - trochę słabo to wygląda, ale chciałem, żeby sprężynowały i dociskały wałek - działają jak należy. Dałem podkładki między zabezpieczenie a wałek, żeby śruby mocujące nie przyciągały wałka i nie odklejały. Zabezpieczenie odwrotnie żeby także dociskało wałek. Wklejony, ale bez zabezpieczenia i bez śrub nie chciałem - dyskomfort bym czuł))
Argument, że zębatka ma pływać do mnie nie przemawia - bo skoro może pływać od skraju do skraju luzu, to dlaczego nie może na stałe w jednym skraju pracować - mieści się w tolerancji przecież.
Z łańcuchem nic niepokojącego się nie dzieje przy niepływającej zębatce.
Wcześniej się nie wynurzałem, ale dzisiaj sprawdziłem co się tam dzieje - przejechane (od grudnia) od wklejenia ponad 3 tyś. km - głównie miasto - jedna trasa i w weekendy kilka szutrów.
Dzisiaj zajrzałem i spróbowałem ściągnąć wałek - BETON - siedzi jak zamurowany.
Szczegóły na zdjęciach.
http://africatwin.com.pl/attachment....1&d=1400097271
http://africatwin.com.pl/attachment....1&d=1400097271
http://africatwin.com.pl/attachment....1&d=1400097271
http://africatwin.com.pl/attachment....1&d=1400097271
http://africatwin.com.pl/attachment....1&d=1400097271
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 0.jpg (272.2 KB, 477 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 1.JPG (164.4 KB, 377 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2.JPG (168.6 KB, 351 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 3.JPG (170.4 KB, 324 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 4.JPG (174.0 KB, 360 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Mallory : 14.05.2014 o 22:11 Powód: precyzja
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2014, 01:21   #154
Scorpi
 
Scorpi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 1,028
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 17 min 51 s
Domyślnie

u siebie jak wklejałem zebatke na loctite tak na wszelkki wypadek to zasmarowałęm wszystko smarem grafitowym zeby do kleju nie dostało sie powietrze. poniewaz z tego co mi wiadomo loctite zastyga pod wpływem braku powietrza. Jak to działa wypowie sie nowy własciciel
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2014, 07:51   #155
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Od kiedy zebatka w Afri jest plywajaca? Co daly Ci oringi i podkladki miedzy zabezpieczeniem a zebatka?

Zebatka w Afri jest stala bo trzyma ja w jednym miejscu zabezpieczenie. Podkladki i oringi nie daly nic wiecej anizeli przesuniecie lekko zebatki do silnika. Ma to sens tylko i wylacznie dlatego ze przesuwajac zebatke do silnika wchodzi ona na nie zurzyty frez walka robiac odpowiednie miejsce dla kleju ktory wypelnia ubytek. Zebatke mimo wklejenia ZAWSZE trzeba zabezpieczyc orginalnym zabezpieczeniem. Do klejenia polecam Loctie 660. Najier wymyc i odtluscic Loctite 7063 nastepnie nalozyc 660 a zebatke w otworze spryskac aktywatorem Loctite 7240. Takie zastosowanie systemu Loctite sprawi ze bedie trzymac jak stal. W razie demontarzu scigacz do lozysk i podgrzac do okolo 200C zejdzie delikatnie.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2014, 08:30   #156
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,420
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 22 godz 50 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Od kiedy zebatka w Afri jest plywajaca? Co daly Ci oringi i podkladki miedzy zabezpieczeniem a zebatka?
Zębatka jest pływająca od zawsze do czasu zrobienie niepływającej (wklejenia, przykręcenia, zaspawania). Sam proponujesz zrobić niepływającą z pływającej.
Co do oringów - nie byłem pewien czy klej Technicoll wytrzyma i w razie gdyby puścił oringi sprężynując miały odpychać zębatkę od zabezpieczania i trzymać ją jak najbardziej nieruchomo.
Podsumowując - Technicoll po 3. tyś trzyma jak beton. Jeżeli wytrzyma do zmiany zębatki to będzie alternatywa dla Loctite.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2014, 11:48   #157
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Gdyby zebatka w afri byla plywajaca to jej zabezpieczenie musialo by nie byc polaczone z zebatka. Zasada zembatki plywajacej polega na tym ze po zabezpieczeniu jej mozna ja przesowac osiowo na walku. Czy w afri majac nie zuzyte zabezpieczenie tak sie da? Czy przesuniesz osiowo zebatke gotowa do pracy o 5-10mm?

Cytat:
''Co do oringów - nie byłem pewien czy klej Technicoll wytrzyma i w razie gdyby puścił oringi sprężynując miały odpychać zębatkę od zabezpieczania i trzymać ją jak najbardziej nieruchomo.'' -co i jak ma odpychac skoro zebatka z zabezpieczeniem jest na stale zespolona srubami M6? Jesli chodzi o skasowanie luzu pomiedzy zabezpieczeniem a zebatka to wykasowanie tego luzu nic nie pomaga.


Co do Technicolla mam same dobre skojarzenia i uwazam ze to dobra firma, aczkolwiek rozwiazania Loctite sa dla mnie najlepsze.

Pozdro

PS. nie dopierdalam sie tylko chce zrozumiec po co to. Moim skromnym zdaniem mylisz sie troche w tym co piszesz a zastosowanie oringu i podkladek ma sens ale taki jak opisalem czyli usadowienie zebatki prawidlowo na walku , przez co powstaje miejsce na klej w odpowiednim miejscu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2014, 13:44   #158
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 3 min 19 s
Domyślnie

Dubel ma racje. Oringi w tym miejscu to bezsens.
Zyskujesz - Nieliniowość przedniej i tylnej zębatki, niewłaściwe połączenie i może coś jeszcze
Założyć jak fabryka mówi, dać klej do tego odpowiedni i sprawa zamknięta.

Takie moje zdanie, ale motocykl jest Twój, pozdr.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2014, 13:57   #159
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mhv nie do konca tak jak mowisz.
Oring czy tez inny dystans ca.1-2mm nie wplynie znaczaco na liniowosc (przy takim odstepie od zebatek miedzy soba) a ustawi zebatke minimalnie na nie zurzytym frezie co da nam miejsce na wypelnienie ubytku. Uwazam ze danie podkladek miedzy zabezpieczenie a zebatke bedzie najlepszym sposobem na to, ale scisniety oring tez zadziala nalezycie.

Jeszcze jedna mysl na temat Technicolla - trzymac on moze i dobrze ale pytanie jeszcze co z demontarzem ? Loctite 660 jest zaprojektowany ze ma trzymac jak stal do temperatury 180C a powyzej puszcza, jak jest z Technicollem? Bo to tez dosc istotna sprawa by nie trzeba bylo nagrzewac materialu na np. 300 aby puscil. Walek jest chartowany i latwo zmienic jego wlasciwosci.

Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2014, 14:33   #160
Thorgal77
Składka oplacona.
 
Thorgal77's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 556
Motocykl: Transalp 99r 50th.
Thorgal77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 4 godz 2 min 34 s
Domyślnie

no i pamiętajcie o zimerze żeby nie stopić... ;/ przy nagrzewaniu to tych stopni.
__________________
Thorgal77 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek zdawczy cd. mdxmd CRF 1000 L 53 09.11.2019 21:30
Wałek zdawczy - jak wyeliminować luz?? tomozdyn Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 12.07.2017 07:46
wałek zdawczy maciek-kolek19863 Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 06.04.2017 12:45
Patent na wałek zdawczy?? Wójcik Wszystko dla Afryki 62 08.03.2016 01:13
Wałek zdawczy ocena tom500 Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 29.07.2015 16:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.