Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.05.2023, 16:12   #1
goral
GDANSK
 
goral's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: GDANSK
Posty: 40
Motocykl: juz bez afryczki - niestety
goral jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 28 min 56 s
Domyślnie Regeneracja wysprzeglika 1190

Moze od poczatku...
W tamtym roku zakupilem (w Gdansku) 1190 Adventure. Moto z Hiszpanii z przebiegiem 67 kkm. Zero dokumentacji. No nic, zaczalem go odszczurzac.
Podstawowa sprawa - zawory i olej. Lozyska i zimeringi w kolach.W tamtym roku malo co jezdzilem i dlatego w tym jak wyjechalem konkretnie pociekly mi lagi , ale tak, ze jak postawilem w garazu to male kaluze sie zrobily . No nic uszczelniacze i nowy olej wjechal, gra gitara. Wymienilem plyn hamulcowy z przodu i z tylu. Od poczatku sprzeglo tak jak by slabo chodzilo - wymienilem plyn (w zbiorniczku niezly syf). Zalalem dota 5.1 i zadowolony ogien. Po tygodniu cos klamka zaczela mi sie zapadac... Slabo odpowietrzylem - mysle sobie. Otworzylem zbiorniczek, a tu jakis osad czarny... oj nie dobrze... Przy probie odpowietrzania klamka wpadla calkowicie... Chwila refleksji rozbieram klamke i tloczek. Gumtka calkowicie rozpulchniona, albo jak to zwal... No tak!!! tam sie leje olej mineralny, a nie plyn hamulcowy. Zestaw regeneracyjny pompki kupiony w KTM.polska. Niestety nie mozna u nich kupic uszczelniacza do wysprzeglika. Jako, ze pracuje i wiekszosc czasu spedzam we Fr wypatrzylem na forum francuskim, ze zamiast kupowac nowy wysprzeglik (OEM, albo akcesoryjny), chlopaki wymieniaja sam pierscien gumowy i jesli wysprzeglik jest w dobrej formie ( nie ma wzerow) to chodzi jak ta lala.
Do brzegu...
Czy ktos reflektowal by na taki uszczelniacz? Chodzi o to , ze juz przy zakupie trzech sztuk cena spada o 8 euro, a przy szesciu o 10, no i koszta przesylki.
Dajcie znac jesli ktos zainteresowany.
Link https://adventuremotostock.com/produ...embrayage-2-0/
goral jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 18:49   #2
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Sam o-ringi z NBR kosztuje pewnie że 2 zety, ale trzeba znać rozmiar i to jest reszta ceny.
Tak, wiem, wiem tam jest inny profil ale w większości tych wysprzegnikow najlepiej robią zwykle o-ringi.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 19:37   #3
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

kiedyś jak musiałem samodzielnie zrobić serwis nieserwisowalnego amortyzatora rowerowego to sporo porozmawiałem z mądrym facetem w hurtowni uszczelnień - min sami robią uszczelki również - doradził, że simeringi oraz oringi to nie są w ogóle uszczelnienia na połączenia suwliwe. można się zastanowić i tak wychodzi - doradził zakup czegoś w rodzaju X-ringa ale krawędzie były wyoblone a nie ostre, tzw, K-ring UNR. działało to bez jakiegokolwiek zarzutu. tak więc może nie do końca ktoś pomyślał dobrze w oryginalnym rozwiązaniu.
dodatkowo nieprawidłowo ogratowane rowki powodują również montażowe uszkodzenie uszczelnień przy składaniu, czasami.

takie tam...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 20:56   #4
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 20 godz 58 min 39 s
Domyślnie

Nie za bardzo jest o co kruszyć kopii - daj te 17E.
Jak tego nie ma w kraju wystaw na aukcję za stówkę wpisując nr. OE wysprzęglika.

Swoją drogą 960zł za nowy wyprzęgnik kogoś tam poniosło zdrowo w ktm- podobna cześć do auta
kosztuje w okolicach 170 - 300zł.
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 21:41   #5
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Orginalne wysprzegliki potrafia pasc w naj mniej oczekiwanym momencie. Problem znany juz od 950 ...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 22:04   #6
browar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Pruszków
Posty: 66
Motocykl: LC8 + LC4
browar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 15 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Jeżeli tłoczek jest taki sam jak w 950/990 to pasuje o-ring 20x2,2 lub 20x2,5, zakładałem zamiast oryginalnej uszczelki,dla pewności zmierz średnicę i szerokość rowka w tłoczku i średnicę cylinderka.
browar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2023, 18:59   #7
goral
GDANSK
 
goral's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: GDANSK
Posty: 40
Motocykl: juz bez afryczki - niestety
goral jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 28 min 56 s
Domyślnie

Cos mi sie zdaje, a raczej mam pewnosc , ze oring nie da rady. Musi byc jakies uszczelnienie z "warga".
Troche glupie, ze w sklepie KTM.PL dostaniesz reperaturki do pompki, a juz do tego co najbardziej szwankuje czyli wysprzeglika juz nie...
goral jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2023, 19:02   #8
goral
GDANSK
 
goral's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: GDANSK
Posty: 40
Motocykl: juz bez afryczki - niestety
goral jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 28 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał browar Zobacz post
Jeżeli tłoczek jest taki sam jak w 950/990 to pasuje o-ring 20x2,2 lub 20x2,5, zakładałem zamiast oryginalnej uszczelki,dla pewności zmierz średnicę i szerokość rowka w tłoczku i średnicę cylinderka.
Napisz prosze jak to sie sprawowalo i ile czasu chodzilo? To moze jednak wejdzie oring...
goral jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2023, 20:13   #9
browar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Pruszków
Posty: 66
Motocykl: LC8 + LC4
browar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 15 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Wejść wejdzie,u mnie w 990 działało to 1,5 roku,co dalej nie wiem,bo maszyna zmieniła właściciela,w LC4 o-ring wymieniałem profilaktycznie co roku (tam zdaje się o-ring był fabrycznie),działało bez zastrzeżeń.Jedna uwaga-często wymieniałem płyn w zbiorniczku,często czyli co 2-3 tys km.
browar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2023, 20:32   #10
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Nie wiem jak teraz w takich klocach. Od 2000 do na pewno 2013r w lisciach kata, w LC4kach 640/660, w Betach 4T/2T na pewno do 2018 wszędzie tam na tłoczku wysprzegnika o-ring. Robi to zwykle bezawaryjnie 5-7 lat a jak zaczyna puszczać to w moich doświadczeniach 50% wytarty cylinderek / 50% zjedzony o-ring. Można z tym zyc.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szyba z 1190 do 1050 Baza KTM 3 22.05.2020 18:29
KTM 1190 adv r dziwny przypadek. Elektrician Forumowy Mechanik 32 08.03.2019 10:05
Nowy KTM Adventure 1190 Blazimir KTM 46 25.11.2012 11:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.