Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.10.2022, 10:21   #1411
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
https://www.youtube.com/watch?v=VtK3SdqIvR0

Pyrenees Crossing / Spain into France on a GasGas E-Bike / Chris Birch
Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
w ostatnią niedzielę wybraliśmy się naszą Trójcą, w składzie Lepi, Kristoch i piszący te słowa, we Wzgórza Trzebnickie i Wałem Trzebnickim dojechaliśmy do Obornik i zaś nazad. Start i stop w Nowym Kościele.
Rok temu jeszcze nigdy bym nie pomyślał, że mogę to powiedzieć ale po prostu cieszy mnie cisza.
CRFką nie jeździłem nigdzie od początku Lipca. Liczę jeszcze na to, że na nią wsiądę. Enfield też stoi odłogiem. Inne motocykle również. Sprzedałem trialówkę, Coś mi przeskoczyło w głowie :/

Stało się coś w co nigdy bym nie uwierzył - jadę polną drogą i myślę z odrazą o tym, że mógłbym tu warczeć i pierdzieć wydechem jaki by nie był cichy. Przedzieraliśmy się parę razy przez niezłe chaszcze i było fajnie po prostu przejechać bez hałasu i smrodu.

Mój rower jak się nie ociągam deklaruje zasięg 160!!!km w trybie ECO, który naprawde wystarcza w większości zastosowań. W praktyce w górach takich jak karkonosze jest to około 100-110km. Sporo można zobaczyć, poczuć dupę i nogi i ogólnie się sponiewierać na takim dystansie - tak myślę, bo najwięcej jak narazie zrobiłem 87km i byłem dętka a objechaliśmy kawał terenu!

Zatem nie dziwi mnie, że ludzie się przesiadają. Trochę masakra z cenami tych rowerów jest /GasGas z filmu ok22kPLN/ i nie ukrywam, że jak mam lenia w tyłku to żałuję, że mam sztywniaka ale myślę, że jak go skończę spłacać to zacznę składać z części kolejnego ebike tym razem na pełnym zawiasie.

Żeby jednak była jasność - takich wjazdów jak trialówką to się rowerem nie zrobi choćby skały srały. Więc 125ccm została i już będzie u nas na zawsze.
kur... matjas namókłbyś mieszkać w jakimś płaskim rejonie - bo zazdrość mnie żzera
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2022, 10:22   #1412
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

szczerze powiedziawszy to nie wiem. Krzysiek może ma takie dane bo też i on opracował pojeżdżawkę tamtego dnia - w każdym razie na pewno nie jakoś dużo bo to tylko 50km po pagórkach coś jak suwalszczyzna - polodowcowe.

na wzmiankowane 87km w karkonoszach wyszło nam jakieś 1500-1600m więc na wzgórzach to pewnie 'kilkaset' metrów. niemniej trasy na Wzgórzach bardzo fajne a mam to wszystko jedyne 45 min od domu więc będę korzystał częściej.

@przemo - mieszkam na płaskim.
nie masz czego zazdrościć. wychowałem się na Przedgórzu Sudeckim i za TYM tęsknię. okolica wrocławia to jest pustynia - ot tyle dobrego, że udało się mieszkać na wsi /co ma swoje zady i walety/ i blisko do lasu i w pola. Ale płasko niestety.

We Wzgórza Trzebnickie mam 45 minut i jestem tam raz w tygodniu z obowiązku bo syn ma treningi MTB a ja sobie jeżdżę na ogonie z ich grupką dla leraksu. okolica jest naprawdę bardzo ładna i są to bardzo zróżnicowane trasy z miejscami gdzie są podjazdy, że jakpier... ale ogólnie bardzo jest widokowo i można skubnąć japko z sadu

W masyw Ślęży i Raduni mam już godzinę jeśli jadę do Sobótki - trzeba dołożyć kwadrans jeśli chcieć wjechać na Tąpadła.
Na przełęcz Walimską lub na obrzeża Bielawy, żeby pojeździć w masywie Wielkiej Sowy czy w Górach Sowich tak dla porządku to mam godzinę z hakiem. Pewnie 1.5h.

No i wszędzie indziej gdzie lubię być /Kotlina Kłodzka, Karkonosze, Góry Bialskie i Jeseniki <- tam jeszcze nie byłem na rowerze/ to już dwie godziny plus. Czyli jednego dnia trzeba być parę godzin w aucie na parę godzin w siodle. A gdzie szkoła dzieci, porządki jakieś, dom w ogóle no i żona gdzieś w tym jest... Lepiej byłoby nie dojeżdżać. Ech.

Na szczęście jest tych terenów do jeżdżenia tutaj masa. Byleby zdrowie było - czas zawsze się jakoś uskrobie.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2022, 10:26   #1413
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Ktoś z Was ma lub rozważał zamontowanie sztycy siodełka amortyzowanej
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2022, 10:41   #1414
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

owszem rozważałem ale mam droppera pierwszy raz w życiu i jeśli mam wybierać między sztycą amortyzowaną i dropperem to wolę to drugie.

sztycę kupiłem mojej Żonie bo ona to ma problem z podnoszeniem się na dziurach i ogólnie nie wstaje z siodła i narzeka później na ból pleców i dołu pleców. teraz jak za nią jadę to widzę, że super to działa. wygląda też solidnie i niestety trochę waży ale do ebike to chyba nie ma aż takiego znaczenia bo i sam rower najlżejszy nie jest.
sztyca to SP12NCX SR Suntour - polecam.

jak masz hardtaila to musisz się nauczyć pedałować w tzw. półsiadzie. trzeba mieć dość nisko kierę, dość agresywna pozycja na rowerze i wtedy jesteś w stanie utrzymywać sporo ciężaru na nogach bo przecież i tak naciskasz na pedały. nie wiem czy jest taka oficjalna technika czy nie. sam to sobie wymyśliłem po latach bo nigdy nie miałem fulla.
no i oczywiście korzystać trzeba z każdej okazji, żeby wstawać z siodła - zjazdy, prosta itd. jak się siedzi z 6 godzin to nie ma bata - każde siodło da ci w kość.

niestety nie widziałem póki co sztycy amortyzowanej z dropperem. mocno mi się to wydaje bez sensu bo można byłoby zrobić tłumik z komorą powietrzną no ale...

m

p.s. sorry znalazłem coś takiego: pnw-components-coast-suspension

https://allegro.pl/oferta/sztyca-pnw...YaAoeXEALw_wcB

niestety cena jest jak dla mnie nie do przyjęcia
do tego obawiam się JAK działa taka amortyzacja. ten układ z dźwigniami ma bardzo małe opory - tutaj mamy w zasadzie normalną goleń amortyzatora z blokadą.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2022, 11:04   #1415
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
p.s. sorry znalazłem coś takiego: pnw-components-coast-suspension

https://allegro.pl/oferta/sztyca-pnw...YaAoeXEALw_wcB

niestety cena jest jak dla mnie nie do przyjęcia
do tego obawiam się JAK działa taka amortyzacja. ten układ z dźwigniami ma bardzo małe opory - tutaj mamy w zasadzie normalną goleń amortyzatora z blokadą.
o kurdewka jaka cena - toż to szok
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2022, 11:06   #1416
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

jak nie potrzebujesz/nie chcesz droppera to ten suntour bardzo dobrze działa.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2022, 11:40   #1417
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 19 godz 13 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Ktoś z Was ma lub rozważał zamontowanie sztycy siodełka amortyzowanej
Przemo, używam czegoś takiego:
https://www.amazon.pl/SUNTOUR-SP12-N...76489764&psc=1

Działa, jest wygodniej jak przegapisz dziurę/korzeń i nie zdążysz wstać z siodła. Zwracam uwagę na sporą wagę ustrojstwa. Zakładam to teraz tylko do mojego mtb jak go obwieszę sakwami i jadę gdzieś dalej i te 0,5 kg więcej nie ma większego znaczenia. Jak chcesz spróbować, to daj na pv dane do paczkomatu.

Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20220429_185452.jpg (867.4 KB, 20 wyświetleń)
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2022, 12:04   #1418
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Bierzcie pod uwagę to, że Matjas jest cyborgiem i ma nogę ze stali 😉. Jak jechaliśmy razem te 87km to u mnie bateria się skończyła, a u Matjasa jakieś 50%.
Ja też przez lata na hardtailu nauczyłem się takiej techniki „półsiadu” i stałego napierania nogą. Jednak jak robiłem ponad 80 km to mocy brakowało w nogach i tyłek zaczynał bolec jeszcze bardziej. Zamiast ćwiczyć dalej kupiłem full-a na prąd. No ale jest czad - takich tras na analogu nigdy nie robiłem.
Amor w siodle będzie ok na asfalt i ścieżki. W teren to raczej słabo to widzę.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2022, 21:45   #1419
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

😝 kto się przezywa sam się tak nazyyywa

Objechałem dzisiaj cześć zaledwie zakładanej trasy ale może lepiej ze tak wyszło gdyż złachałem się dość paskudnie. Podjechałem DWA razy pod zjazdową trasę maratonu Sleży Dwa bo okazało się ze nie mam telefonu. Niestety nie pamiętałem czy zostawiłem go W aucie czy NA dachu. Wiec z poziomu już dobrze zaawansowanego musiałem zjechać z powrotem na parking pod wieżycą. Na szczęście był w środku czyli nie jest ze mna jeszcze tak krytycznie.
Potem borem lasem, starymi drogami poniemieckimi dobrze potrialowalem po fest kamieniach. Pogoda, nastrój, samotność. Wszystko było idealnie ułożone. Fajne dzikie trasy. Niektóre aż ZA dzikie.
Jestem pewien ze kiedyś nabędę rohloffa o ile szmal się będzie zgadzać. Strasznie mnie wkurwia ten wiszący wózek w trawie :/
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 8C4D4B09-2909-4B62-8DEE-824EBB34F695.jpeg (184.6 KB, 77 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg D1661F12-667C-4144-AD26-846293C63015.jpeg (143.8 KB, 77 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 56CC4018-1568-48F3-B669-1748738D4D5D.jpeg (156.2 KB, 78 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg AFB0D97A-55A7-4B58-9079-ABACFA2E40F6.jpeg (162.5 KB, 78 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg FC506C27-3281-49B7-B11E-2D9C2915E874.jpeg (91.7 KB, 74 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2022, 20:46   #1420
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Z zakładanych 80km zrobiliśmy 35km i 850m w kierunku nieba ale były to najlepsze kilometry na rowerze jakie zrobiłem. Musimy tam czym prędzej wrócić.
Tymczasem pije Bro i odpoczywam naprawdę było co robić dzisiaj ale warunki w jakich jeździliśmy były po prostu magiczne - niestety tych najlepszych miejsc brak na foto bo ostatnia rzecz o jakiej wtedy myślałem to robienie zdjęć.
Wróciłem do domu z dużym niedosytem.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg AFCBC80D-B4B4-4FCB-8296-09ABB45AA564.jpeg (190.6 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 85761CA4-E74E-4A48-AD5E-3FF3A02D87C6.jpeg (108.6 KB, 67 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 7B704B6D-4ED7-4318-9501-BBCACFF3616C.jpg (1,012.6 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg DC931A6A-CB3E-4F8E-AB4D-BD7B0F150EE1.jpeg (640.5 KB, 22 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 7E663438-E0AF-4284-B113-760AFD8F3286.jpeg (234.6 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg D37D7B75-0E7D-4C68-9B5C-022CB7EA8BE7.jpeg (611.5 KB, 23 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.