Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.09.2009, 14:06   #11
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Adobe After Effect to nie jest program do montaży/edycji filmów!! To jest program przeznaczony do postprodukcji, kompozycji etc. Pracuje się w nim na wybranych, pojedynczych ujęciach (trochę jak na zdjęciach w photoshopie) które można pokolorować, dodać efekty specjalne, dodać napis, tytuł etc. Ma olbrzymie możliwości ale nie w zakresie edycji!!!!
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2009, 14:41   #12
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 52 min 42 s
Domyślnie

Do edycji - Sony Vegas.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2009, 14:42   #13
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

jasna sprawa
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2009, 19:33   #14
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,319
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Chomik. Gdzie indziej jest sens mojej wypowiedzi. Chodziło mi o to że każdy ma jakieś tam swoje preferencje, upodobania itd. i trudno jest stworzyć takie FAQ. Każdy ma swoje racje.Dla jednego plus oznaczać może da innego minus.
Co do samego AE to posłużł mi jako przykład(tak pół żartem)
Osobiście nie pracowałem w nim ale kumpel i owszem. Widziałem jego wypociny. Powiem Wam że bardzo fajne "smaczki" można w filmach porobić.
Ja dopiero raczkuję więc na temat programów, sprzętu będę mógł się wypowiedzieć za lat kilka.

Myślę że w temacie takim jak ten dość już OffTopa.
Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2009, 20:41   #15
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zazigi Zobacz post
Adobe After Effect to nie jest program do montaży/edycji filmów!! To jest program przeznaczony do postprodukcji, kompozycji etc. Pracuje się w nim na wybranych, pojedynczych ujęciach (trochę jak na zdjęciach w photoshopie) które można pokolorować, dodać efekty specjalne, dodać napis, tytuł etc. Ma olbrzymie możliwości ale nie w zakresie edycji!!!!
"Panie - zdejmij pan tą głowę z pleców..."
Przyłączę się do Chomika co apeluje o konkretne wypowiedzi.
Co Zazigi rozumie mowiąc "w zakresie edycji" to może niektórzy wiedzą bo jak dla mnie dodawanie napisu lub kolorowanie to też FORMA EDYCJI. Dla podparcia tezy swej zauważam, iż jest to ingerencja w oryginalny materiał, co oznacza jego modyfikowanie w celu prezentacji innej niż oryginalna, a słowo "edycja" jest spolszczeniem angielskiego słowa "edit". Niepoprawnie zresztą wykorzystywanym, gdyż istnieje w słowniku polskim słowo "edycja", które oznacza jednak cokolwiek innego.
Chyba byłoby lepiej, żeby ci co się znają opowiedzieli o konkretnych i przydatnych funkcjach takich programów, podobnie jak Sambor wspomniał o istotnych (jego zdaniem) funkcjach i akcesoriach samej kamery.

Pozdrawiam
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2009, 22:52   #16
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Przed wyjazdem do Albani rozglądałem sie za kamerą (jednak nie kupiłem z przyczyn losowych)
brałem pod uwage:
-zoom około 30x bo wiecej i tak sie w rece nie utrzyma i obraz bedzie drgał
-mozliwośc zapisu na karcie sd/sd hc i na twardym dysku
-stabilizacje obrazu
-cene do 2000zł
-nagrywanie z małą ilością swiatła

Moje poszukiwania zwieńczyły sie próbą wyboru miedzy dwoma markami sony i panasonic
Za sonym przemawiało to że jako jedyny ma mozliwośc kopiowania danych z karty na twardy dysk z menu kamery (jest to bardzo przydatne bo jak nagrywamy podczas jazdy zapisujemy film na karcie a podczas postoju kopiujemy go na twardy dysk i mozna wyczyscić karte )

Za panasonic przemawia stabilizacja obrazu za pomocą żyroskopu

Moim zdaniem bardziej przydatny wydaje sie sony lecz ocene zostawiam karzdemu z osobna
pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2009, 23:18   #17
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Dubel (i inni)

W momencie kiedy mówimy o zumie proponuję podzielić na optyczny i cyfrowy. Tak jak w fotografii myślę, że ma to znaczenie kategoryczne.

Z drugiej strony kojarzę jakiś opis Elwooda z "pierwszej wyprawy motocyklem", że nie robi się zoomów kamerą tylko potem w programie uskutecznia zbliżenia.
Ma ktoś komentarz do tego?
A co do nośnika: jakie są teraz największe karty pamięci? I na ile nagrania w full HD starczają?
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2009, 23:38   #18
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Chodziło mi o zoom optyczny
Na dzień dzisiejszy max. karta to 32gb ale i kosztuje z tego co wiem ponad 400zł
A na takowej karcie zapiszesz około 4h filmu w rozdzielczości ful hd
Pozdro

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
Dubel (i inni)

W momencie kiedy mówimy o zumie proponuję podzielić na optyczny i cyfrowy. Tak jak w fotografii myślę, że ma to znaczenie kategoryczne.

Z drugiej strony kojarzę jakiś opis Elwooda z "pierwszej wyprawy motocyklem", że nie robi się zoomów kamerą tylko potem w programie uskutecznia zbliżenia.
Ma ktoś komentarz do tego?
A co do nośnika: jakie są teraz największe karty pamięci? I na ile nagrania w full HD starczają?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2009, 01:31   #19
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
"Panie - zdejmij pan tą głowę z pleców..."
Przyłączę się do Chomika co apeluje o konkretne wypowiedzi.
Co Zazigi rozumie mowiąc "w zakresie edycji" to może niektórzy wiedzą bo jak dla mnie dodawanie napisu lub kolorowanie to też FORMA EDYCJI. Dla podparcia tezy swej zauważam, iż jest to ingerencja w oryginalny materiał, co oznacza jego modyfikowanie w celu prezentacji innej niż oryginalna, a słowo "edycja" jest spolszczeniem angielskiego słowa "edit". Niepoprawnie zresztą wykorzystywanym, gdyż istnieje w słowniku polskim słowo "edycja", które oznacza jednak cokolwiek innego.
Chyba byłoby lepiej, żeby ci co się znają opowiedzieli o konkretnych i przydatnych funkcjach takich programów, podobnie jak Sambor wspomniał o istotnych (jego zdaniem) funkcjach i akcesoriach samej kamery.

Pozdrawiam

W zakresie edycji mówiąc mam na myśli montaż (ang. editing). Nie montuje się filmu w programie Adobe After Effects (niech nikt nie udowadnia, że się da, do tego służy Adobe Premiere). Tutaj sporo ciekawych przykładów na zastosowanie programu After Effects: http://www.videocopilot.net/tutorials/

Zazwyczaj kolorowanie (korekcja barwna) czy dodawanie tekstu (liternictwa) w profesjonalnej produkcji mają niewiele wspólnego z montażem i służą do tego zupełnie odrębne narzędzia, aczkolwiek oprogramowanie montażowe przeważnie zawiera pewne funkcje do takich zabiegów.

Do montażu (łączenia ze sobą poszczegolnych ujęć) służą takie programy jak:

- Sony Vegas PRO
- Final Cut - (Macintosh)
- Adobe Premiere
- Avid (cała rodzina profesjonalnych programów montażowych chociaż troche arhaicznych)
- Edius, Pinaccle, Windows Movie Maker i masa innych

Wybór programu do montażu zalezy myślę przeważnie od funkcjonalności, przyzwyczajeń, sprzętu itd.
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2009, 01:37   #20
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
Dubel (i inni)
Z drugiej strony kojarzę jakiś opis Elwooda z "pierwszej wyprawy motocyklem", że nie robi się zoomów kamerą tylko potem w programie uskutecznia zbliżenia.
Ma ktoś komentarz do tego?

Komentarz jest taki, że włącz telewizor i pokaż mi zoom w jakimkolwiek programie czy filmie. Kiedyś jak weszły obiektywy typu zoom (myśle, że były to lata 60te jakieś) każdy się tym jarał i się zumowało (na ujęciu), dzisiaj każdy profesjonalista powie Ci że to wiocha i NIGDZIE w kinie zoomu nie znajdziesz. oczywiście wyjątki potwierdzają regułę
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przednia zębatka jak montować Kazmir Rama, zawieszenia, napęd 28 08.05.2020 16:03
Smutne rozmowy o idei motocyklizmu - (wyjęte z Top 10 - filmy) ex1 Inne tematy 48 23.03.2012 12:40
Klamoty wyprawowe - pytań kilka mojrzesh Wszystko dla Afryki 17 08.09.2011 13:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.