Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-02-2016, 21:25   #1
Emek

Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Scyzortown
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: Rośnie
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 19 godz 42 min 25 s
Domyślnie CRF 1000L okiem użytkownika.

W tym wątku będę zamieszczał moje subiektywne opinie na temat nowej AT, refleksje, wady, zalety i inne sprawy związane z tym motocyklem.
Zapraszam wszystkich użytkowników o zamieszczanie swoich opinii, spostrzeżeń i sugestii w temacie.
Na początek info w sprawie ubezpieczenia. Po tym jak PZU krzyknęło absurdalną kwotę za pakiet AC/OC w okolicach 8 tysi. zacząłem szybko zbierać informacje i zgodnie z sugestią jednego z kolegów (dzięki), najlepszym a w zasadzie jedynym sensownym i bezproblemowym podejściem wykazał się Allizanz.
Kwota za pakiet OC/AC/Zielona karta w Allianz wyniosła 2714 pln więc około 5% wartości motocykla.

Motocykl bardzo łatwo się prowadzi i zaskakująco sprawnie przyspiesza już od najniższych obrotów.

Podczas jazdy autostradą przy moim wzroście 178 daje bardzo dobrą ochronę przed wiatrem. Jednak wysocy kierowcy muszą nastawić się na zakup dodatkowego deflektora bowiem po lekkim uniesieniu głowy czuć było mocne turbulencje. Więc dla wysokich wyższa szyba lub deflektor.
Nawet podczas szybkiej jazdy motocykl jest bardzo stabilny, nie myszkuje i nie wykazuje żadnych nerwowych reakcji.

Jazda po mieście nie sprawia żadnych problemów, przy niskich prędkościach spokojnie manewruje się między autami.

Podczas jazdy ze stałą prędkością ok 100 km/h na 6 biegu komputer pokazuje zużycie paliwa w okolicach 3,5 l/100 km. Temperatura ok 5 stopni.
Kanapa jest bardzo wygodna ale że dotychczas latałem głównie endurakami więc mogę nie być obiektywny. Nie zanotowałem żadnych wibracji, które przenosiłyby się na nogi lub ręce.

GPS spokojnie można zamocować na poprzeczce nad zestawem wskaźników. Wczoraj zabrałem się do wstępnego rozpoznania podłączenia GPS do aku i poprowadzenia przewodów i wygląda to słabo. Żeby użyć np. kompresora trzeba odkręcić 2 śruby i wymontować zestaw narzędzi znajdujący się w pudełku. Za nim w drugim pudełku znajduje się bateria ale dostęp do zacisków nie jest najlepszy (ciasno, plus głęboko schowany w ciasnej obudowie) i podłączenie kompresora krokodylkami może być upierdliwe. Zdecydowanie wygodniejszy będzie montaż gniazda zapalniczki i korzystanie z niego do zasilania urządzeń.

Oświetlenie jest super. Uważam że montowanie dodatkowych ledów ma sens jeśli chcemy być bardziej widoczni na drodze a nie w celu poprawienia oświetlenia. Po włączeniu długich to już wypala oczy.

Tłumik ma przyjemny dźwięk i nie męczy uszu. Hałas nawet przy wysokich obrotach nie jest uciążliwy. Ponadto osłona którą jest okryty dość dobrze izoluje. Po jeździe mogłem na niej oprzeć obie łapy i mimo że była bardzo ciepła to nie gorąca. Nie dało się poparzyć, choć pewnie dotknięcie gołą łydką da już inne odczucie .

Kontrola trakcji na poziomie najwyższym wkracza do akcji bardzo szybko. Dziś jak pojeździłem po czarnym skłaniam się ku temu że to wina opon. Nawet przy niewielkim otwarciu przepustnicy na asfalcie od razu włączał się TC. Nie pozwala na jakiekolwiek uślizgi tylnego koła.
Stary 03-02-2016, 22:18   #2
Kazmir

Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Warszawa
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 9 godz 59 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Za nim w drugim pudełku znajduje się bateria ale dostęp do zacisków nie jest najlepszy (ciasno, plus głęboko schowany w ciasnej obudowie) i podłączenie kompresora krokodylkami może być upierdliwe. Zdecydowanie wygodniejszy będzie montaż gniazda zapalniczki i korzystanie z niego do zasilania urządzeń.
Można inaczej U siebie na stałe podłączyłem krótki przewód zakończony wtyczką. Wtyk może być zakończony krokodylkami, lub gniazdem zapalniczki, który wozimy w "kieszeni" Wtyk trzeba tylko schować w takim miejscu gdzie będzie go łatwo "wydłubać" w razie potrzeby. W tym przypadku przez szczelinę w boczku Na pewno w nowej też się takie miejsce znajdzie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg p1.jpg (51.2 KB, 3495 wyświetleń)
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2016, 09:45   #3
jorge
40 tys. minęło jak jeden dzień ... :D

jorge's Avatar

Miasto: Wawa
Motocykl: Tesco
Przebieg: 42 222
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 35 min 0
Domyślnie

3.5 l/ 100 fiu fiu.... to się cześć raty zwraca; ). Pytałem o ubezpieczenie w fabryce. Najtaniej jest u dilera podobno....W Hestii trzeba trzymac na strzezonych postojach!

]

Ostatnio edytowane przez jorge : 04-02-2016 o 09:49
jorge jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2016, 10:08   #4
PawelM.

Miasto: Marki
Motocykl: nie mam AT jeszcze
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 14 godz 19 min 6 s
Domyślnie

Jak ktos jest zainteresowany wspolpracuje z pewna agencja z Radomia i dzieki nim mam zawszecswietne cenowo itp ubezpieczenia. Znalazlem ich jak rejestrowalem kiedys zabytki a teraz robia dla mnie od moto po mieszkanie. Znajomi tez korzystaja
PawelM. jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2016, 10:45   #5
puszek

puszek's Avatar

Miasto: Krakuff
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 dni 11 godz 25 min 15 s
Domyślnie

Moj agent mówi ,że u dealera hondy jest najlepiej w 1 roku. Ewentualnie sugeruje by zapytać u innego dealera hondy bo moze miec lepiej podpisana umowę z ubezpieczalnia. Tak czy siak, podobno , najtaniej u sprzedawcy.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2016, 11:25   #6
Emek

Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Scyzortown
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: Rośnie
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 19 godz 42 min 25 s
Domyślnie

Jak ktoś ubezpieczał moto w salonie to niech poda koszty, informacja przyda się wszystkim.
Stary 04-02-2016, 11:56   #7
Grzechu2012

Grzechu2012's Avatar

Miasto: Łomża
Motocykl: CRF1000A
Przebieg: 15000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 40 min 5 s
Domyślnie

jak się doczekam swojej to dam znac.
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2016, 12:08   #8
madafakinges

madafakinges's Avatar

Miasto: Nowy Sącz
Motocykl: ADVENTURE 950
Przebieg: 50tyś
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 14 godz 46 min 55 s
Domyślnie

Dajcie jeszcze znać jakie ceny serwisów.
Stary 04-02-2016, 12:36   #9
Grzechu2012

Grzechu2012's Avatar

Miasto: Łomża
Motocykl: CRF1000A
Przebieg: 15000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 40 min 5 s
Domyślnie

Znajomemu w honda plaza 2500 policzyli
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2016, 14:31   #10
sagattic

sagattic's Avatar

Miasto: Warszawa
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 8 godz 46 s
Domyślnie

A tak z innej beczki, jakie dają opony do Afryki?
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania