Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Ankiety

Ankiety Ciekawi Cię ilu z nas lata na przelotowym tłumiku, ile komu bierze oleju? Na jakich oponach jeździmy? Ilu ma mikuni albo ile pali rd04? Oddaj swój głos w jednej z ankiet albo załóż nową...

Zobacz wyniki ankiety: Czy kondycja forum poprawia się?
Jest lepiej. 15 10.79%
Jest bez zmian. 36 25.90%
Jest gorzej. 88 63.31%
Głosujących: 139. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-09-2015, 09:56   #1
Lepi

Miasto: Poznań
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 2 dni 3 godz 37 min 44 s
Domyślnie Kondycja forum

Jakiś czas temu doszło do zmian pod hasłem: teraz wszystko wolno.
Myślę, że minęło dość czasy aby każdy wyrobił sobie własne wnioski.
Żeby nie podgrzewać atmosfery zadałem bardzo neutralnie sformułowane pytania na temat kondycji forum.

Zapraszam do oddawania głosów oraz dyskusji.
Stary 04-09-2015, 10:02   #2
graphia

graphia's Avatar

Miasto: Bielsko-Biała
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Przebieg: 71...
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 10 godz 56 min 9 s
Domyślnie

Kliknąłem jest gorzej. Bo jest. Nie ma co czytać, są osobiste wycieczki, wytrwałe dążenie do argumentacji swojego zdania. Za mało wspólnego picia piwa czy tam wódki, za mało jazdy, za dużo polityki, za mało spraw społeczno-motocyklowych... ano chyba że ja tak trafiam na wątki
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2015, 10:09   #3
wojtekm72

wojtekm72's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Lubaczów
Motocykl: RD07A, XR 400
Galeria: Zdjęcia
wojtekm72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 11 godz 19 min 43 s
Domyślnie

Lepiej to już było
wojtekm72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2015, 10:17   #4
Mhv
Michał

Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Siedlce-Warszawa
Motocykl: xr650r
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 14 min 23 s
Domyślnie

Jest na pewno inaczej. Mam wrażenie że coraz bardziej się to rozjeżdża niestety. Do utrzymania pewnego poziomu tego miejsca jakiś ordnung muss sein. A prywaty - niemotocyklowej - coraz więcej. Samo się nic nie zrobi.
Stary 04-09-2015, 10:20   #5
Złom
601493080

Złom's Avatar

Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 58 min 37 s
Domyślnie

Panowie, nie jest tak źle, jest co czytać tyle tylko, że to wątki sprzed paru lat. Więcej używać Szukaj!

Dobrze, że teraz nie ma co czytać, mam czas na czytanie wątków archiwalnych, a jak by było inaczej to nigdy bym się do tych wszystkich wartościowych treści nie dokopał.

Ale i ja widzę, że jest więcej takich co tylko więcej bzdur piszą niż jeżdżą i rzetelnie jakieś relacje tworzą, no ale jak wspomniałem jest mnóstwo relacji w archiwum. A to jest najbardziej wartościowe w tym forum.
Złom jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2015, 10:28   #6
mirkoslawski

mirkoslawski's Avatar

Miasto: Kielce
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 21 godz 6 min 53 s
Domyślnie

No cóż - nie mam 2000 postów więc pozwolę sobie zabrać głos Jest tak samo i moim zdaniem nie ma co zmieniać. Dlaczego?
1) Bany jak były tak są
2) Zgłaszanie postów działa (?)
3) To Forum żyje właśnie dzięki w dużej mierze "niemotocyklowej treści" bo o AT (mechanicznie itp.) napisano już chyba wszystko, więc co pisać "motocyklowo"? Relacje z wypraw - tego jest ZA MAŁO! Społeczność motocyklowa (jak i każda inna) spaja się ze sobą (ale też klaruje w sensie składu grupy) właśnie poprzez osobiste relacje - to czyni FAT i TCP jednymi z lepszych for motocyklowych, gdzie ludzie często zza monitorów spotykają się w "realu" i zostają przyjaciółmi/kolegami. A jak się zbliżać do siebie, bez pokazania "natury" czyli właśnie "osobistych wątków"? Dyskusja (na poziomie) ma to do siebie,że ludzie mają różne zdania i potrafią to uszanować. Brak kultury czy chamstwo nie zniknie poprzez wprowadzenie dyktatu - zniknie wtedy duch motocyklizmu.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2015, 10:30   #7
puszek

puszek's Avatar

Miasto: Krakuff
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 dni 19 godz 16 min 48 s
Domyślnie

Z jednej strony lepiej bo nie ma sporów z władzą czy GTW i nie ma wojen.
Czy pisanie o podróżach ma związek z władzą tą czy tamtą? Jedynie wtedy gdy ta władza będzie pisac relacje :-))
Forum rozrasta sie coraz mocniej , kiedys to byli sami lub w większości ludzie jeżdżący daleko, teraz jest mnóstwo hardenduro maniaków, co to koło komina przekopują tony piachu, albo asfaltowców ,którym jest trudno napisać ciekawą relację-ale są wyjątki. Poza tym w zasadzie ile razy można pisać o Maroku czy Rosji, Kazachstanie. Teraz powstają w większości relacje wozaków, co to chcą zapełnić lawety na następne wyjazdy.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2015, 10:32   #8
olecki79

Miasto: Warszawa
Motocykl: 990 ADV
olecki79 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 43 min 21 s
Domyślnie

Bardzo dobra decyzja o zamieszczeniu takiego wątku. Sam miałem taką koncepcję...
graphia i Mhv mają absolutną rację; prywata, złośliwość, polactwo, komentarze nie mające nic wspólnego z tematem danego wątku... Trochę osób z ambicją posiadania jak największej ilości postów, pisząc głupoty lub rzeczy, które uważają za zabawne we własnym mniemaniu.
Forum podróżników z coraz mniejszą ilością wątków merytorycznych; o wyprawach, czy technice jazdy...masakra!
Africatwin.pl przechodzi swoistą inwolucję ze strony podróżników motocyklowych, a kieruje się w stronę sensacyjno-towarzyskiego pudelka.
Przez ostatni rok, metr pod poziomem mułu.
olecki79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2015, 11:28   #9
mygosia

mygosia's Avatar

Miasto: okolice Bielska-Białej
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 11 godz 4 min 3 s
Domyślnie

Ostatnio na FAt sporo kontrowersyjnych wątków, które na innym forum, które moderuję byłyby wywalone w kosmos juz po pierwszym poście, bo łatwo przewidzieć, że nie prowadzą do niczego, do konstruktywnych wniosków, a służą tylko zaognianiu stosunków międzyludzkich. Nikt nie przekona kogoś kto nie chce być przekonany. Poziom chamstwa i buractwa tam, osiąga niespotykany poziom.

Ludzie nie rozumieją, że to, że można powiedzieć powiedzieć wszystko, nie oznacza, że wszystko trzeba mówić.
Oraz to, że wszystko można powiedzieć albo kulturalnie, albo prostacko.

Osobiście nie udzielam się w tych wątkach, ale czasem [rzadko ] je podczytuję, bo świetnie pokazują kto jest po prostu chamem bez kultury i kto ma zakuty łeb zamiast głowy.

Ciekawe ile takich forumowiczów jak ja jest. Którzy tylko obserwują i wyrabiają sobie opinię na temat niektórych dyskutantów.
Muszę powiedzieć, że czasem ciężko mi uwierzyć w to co czytam, ale cóż... każdego szkoda...

Ostatnio edytowane przez mygosia : 04-09-2015 o 12:04
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2015, 11:30   #10
ex1

ex1's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Szczecin
Motocykl: KTM 950 SE i uśmiech na twarzy non stop
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 54 min 29 s
Domyślnie

ja mam niestety odczucia iż na forum Afry jak i na wszystkich innych forach wiele już się nei podziała, i nei chce tutaj gadać że to czyjaś wina..bo jest niczyja.. poprostu idzie nowe idą zmiany. Moim zdaniem facebook zamiata skutecznie wszystkie fora i jest tylko kwestią czasu kiedy dojdą mu nowe funkcjonalności i fora przestaną istnieć...

przy okazji Promocji oversize-a a konkretnie filmu wyszedł mały test
nie będę ściemniał oczywiście że jak większości osób które piszą relacje czy robią filmy zależy mi aby ludziska to obejrzały więc wrzuciłem film na facebooka na kilka grup, oraz na kilka for interenetowych. po kilku dniach statystyki są.takie iż z YT który szedł tylko na fora ma ok 1100 wyświetleń

Facebook:
blisko 6 tys wyświetleń filmu i prawie 50 tys. wyświetleń postu, do tego blisko 200 razy był ponownie udostępniany.

i teraz pewnie mi tu ludzie zarzucą że idź.sobie na tego facebooka, tam barany tylko siedzą itp.. to nie o to biega...prawda jest taka że mamy coraz mniej czasu i coraz więcej rzeczy do ogarnięcia, mało kto jest w stanie napisać.relację, mało kto ma czas aby się w nią wczytać, zaczynają królować krótkie formy, 1..2..3 i następna... a facebook tutaj przoduje... daje dużo szybkich i nietrwałych treści..a wygląda na to że tego właśnie pragniemy

FAT to kopalnia wiedzy i ciekawych relacji... i chyba tak pozostanie.. a przyszłość jest chyba gdzie indziej...
oczywiście mój post ma niewiele wspólnego z postawionym pytaniem noo ale tak mnie naszło więc się podpinam..

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania