Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Ankiety

Ankiety Ciekawi Cię ilu z nas lata na przelotowym tłumiku, ile komu bierze oleju? Na jakich oponach jeździmy? Ilu ma mikuni albo ile pali rd04? Oddaj swój głos w jednej z ankiet albo załóż nową...

Zobacz wyniki ankiety: czy bedziesz dokładał sie do utrzymania forum w przypadku gdy zaczniemy wydawać zebrane pieniądze ni
dołożę bez warunkowo na jaki cel te środki wydacie 19 42.22%
dołożę sie ale chce mieć wpływ na co środki idą 22 48.89%
będę sie dokładał ale pomagamy tylko tym co do forum sie dołożyli 1 2.22%
dołoże sie ale tylko do wieńców 0 0%
nie będę sie dokładał jeśli zaczniecie szastać forumowa kasa 2 4.44%
nie dołożę sie do forum 0 0%
inna odpowiedz której nie ma w ankiecie opisz w tym temacie 1 2.22%
Głosujących: 45. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-07-2014, 13:08   #11
pałeł
gsm: 512242193

pałeł's Avatar

Miasto: racibórz
Motocykl: RD11a
Przebieg: rośnie
Galeria: Zdjęcia
pałeł jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 23 godz 19 min 13 s
Domyślnie

Leno w ankiecie jest jasno postawione pytanie.
A ja przy kazdej nowo zaistnialej sytuacji nie mam zamiaru znowu przechodzić tego samego.
Jesli chcesz miec wpływ na wydawanie nadwyżki forumowej zaznaczasz stosowna opcje i wtedy bedziemy sie pytać przy kazdej okazji co robimy. Jeśli zaznaczyz opcje pierwsza nie bedziemy pytaćl w sprawach oczywistych.

W innych sytulacjach ufam ze na etapie pomysl - zbieramy poparcie lub glosy przeciw i my na podstawie tych waszych wyborów zrobimy co trzeba. Nie musicie nas stawiać w dziwnych sytulacjach ze niby to my niechcemy poprzeć waszych pomysłów .
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-07-2014, 14:49   #12
lena

lena's Avatar

Miasto: Polska poł.-wsch.
Motocykl: jestem pasażerką AT
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 21 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Chciałabym Cię zacytować, ale u mnie ta opcja nie działa, więc odpiszę "po kawałku".
Czy Wy (czytaj GTW ) macie za dużo wolnego czasu ? Bo pytanie ogółu za każdym razem, w podobnych sytuacjach o decyzję to poroniony pomysł.
W wątku, którego Twoja ankieta miała dotyczyć chodzi nam o wytworzenie pewnego schematu działania w określonej sytuacji, gdy nie ma czasu na pytanie/sondowanie 300 osób co sądzą..., bo czas nagli a z pogrzebem raczej trudno czekać. Chodzi więc o automatyzm sytuacyjny (oby nigdy więcej/jak najrzadziej) potrzebny, (ale dla wielu jak mniemam istotny)gdy zdarzy się wypadek śmiertelny = zakup wieńca od FAT i złożenie go w imieniu naszej społeczności (bez dyskusji: czy, kiedy i za ile - to musi być ustalone wcześniej - dlatego oczekujemy decyzji teraz, a nie gdy coś się wydarzy) oraz zakup wiązanki kwiatów i znicza od FAT w rocznicę śmierci członka Forum . I tego powinna dotyczyć sonda, bo o tą konkretną kwestię nam chodzi i chyba jaśniej już nie umiem tej sprawy przedstawić.
Pytania w powyższej ankiecie nie są więc trafione, bo dotyczą kwestii ogólnych (poza jednym) a nie tej konkretnej sytuacji.
Uważam,że decyzja i ustalenie standardów postepowania w takich wypadkach zaoszczędzi i czasu i pozwoli uniknąć niejasności.

Nie wyrywam się z ankietą (w której wystarczą 2 opcje odpowiedzi na jasno postawione pytanie), bo temat zapoczątkował Dzieju, ale z całego serca Go poieram i mam nadzieję,że takową uczyni a społeczność ją poprze, skoro administracja sama nie chce decyzji podjąć.
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-07-2014, 15:01   #13
puszek

puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Krakuff
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 dni 17 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Wystarczy w watku składki dodac jedno zdanie , w ktorym zostana zawarte informacje na temat takich wydarzeń. Kazdy kto wpłaca pieniądze, z gory zaakceptuje ten zapis i nie bedzie żadnej konieczności pytania kogokolwiek o zdanie. Natomiast zupelnej samowoli GTW nie można zaakceptowac, bo nuż wpadnie na pomysł budowania studni w Sudanie i bedziemy mieli kipisz.

Tekst mogłby wygladac tak.

Składki w pierwszej kolejności przeznaczane są na serwer, domeny (www.africatwin.com.pl oraz www.africatwin.pl) oraz zakup nowych wersji forumowego silnika.

Ewentualne nadwyżki w forumowej kasie mogą być przeznaczane na:

(a) Upamiętnianie forumowiczów w ich rocznicach i swietach zmarłych
oraz doraźnym reagowaniu w nowych(odpukać) tego rodzaju zdarzeniach
(b) akcje forumowe np. produkcja koszulek, naszywek, naklejek;
(c) ewentualne zakupy do banku części;
(d) inne akcje, które Forumowicze wspólnie uznają za stosowne.

To rozwiąże wszelkiego rodzaju problemy w tej kwestii.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-07-2014, 15:09   #14
lena

lena's Avatar

Domyślnie

Dobry pomysł Puszku, tylko czy administracja sama może takiej zmiany dokonać, czy znowu nas będzie sondować/ankietować?
A ponadto, jedna wskazana osoba z GTW powinna być za te kwestie odpowiedzialna, żeby było wiadomo z kim temat załatwiać i nie pisać elaboratów bez potrzeby.
Stary 28-07-2014, 15:49   #15
pałeł
gsm: 512242193

pałeł's Avatar

Miasto: racibórz
Motocykl: RD11a
Przebieg: rośnie
Galeria: Zdjęcia
pałeł jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 23 godz 19 min 13 s
Domyślnie

Pierwszy twoj temat Leno jest juz od smierci Orzepa a o drugim rozmawiamy teraz.
Oczywiście mozemy zdecydować czy jakaś wymagana liczbą postów czy staż na forum a może słoneczko tu sie możecie pozastanawiac.

Puszek dopisac można wszystko tylko ze nalezy wtedy rozliczyć sie z tego przed dopiskiem. Tak nakazuje uczciwość.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-07-2014, 15:56   #16
lena

lena's Avatar

Domyślnie

Dalej : "możecie", "pozastanawiać" i ... nic konstruktywnego Pałeł i znowu nie ma "my" tylko "wy". Nie rozumiesz kwestii decyzyjności(lub nie chcesz) a mi się przestaje chcieć przepychać, bo poza pustym w tym wypadku słowem nic się nie dzieje.

Pozwolę sobie na osobistą "wycieczkę". Za poprzedniego GTW wsadzałeś kij w mrowisko w każdej niemal sprawie. Rwałeś się do działania. Masz okazję - działaj - łatwo się krytykowało, pokaż teraz na co Cię stać..,. poza pisaniem, bo to już znamy.

Ostatnio edytowane przez lena : 28-07-2014 o 16:09
Stary 28-07-2014, 16:04   #17
matjas

matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Brzezia Łąka
Motocykl: R1100GS, FJ1200, KTM200EXC, WSK125 '70
matjas will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 22 godz 56 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lena Zobacz post
Masz okazję - działaj - łatwo się krytykowało, pokaż teraz na co Cię stać..,. poza pisaniem, bo to już znamy.

Szydło dratwa, szydło dratwa... szewska dola rzecz niełatwa.

m
Stary 28-07-2014, 16:06   #18
ex1

ex1's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Szczecin
Motocykl: KTM 950 SE i uśmiech na twarzy non stop
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 27 min 51 s
Domyślnie

pozwolę.sobie tylko zwrócić uwagę na stan obecny.. mamy praktycznie pól na pól, tych co chcą wpływać i tych co nie chcą..

zatem co nam dała ankieta obecnie..?
co robimy z zakupem wieńców..?
Stary 28-07-2014, 16:17   #19
lena

lena's Avatar

Domyślnie

Na tak zadane pytanie w ankiecie trudno doczekać się jasnych deklaracji. W przypadku pytania : Czy zgadzasz się na wykorzystanie części nadwyżki finansowej wygenerowanej ze składki członkowskiej na jednorazowy zakup wieńca w przypadku śmierci członka FAT oraz raz w roku (w rocznicę tejże) na zakup kwiatów i znicza (kwota do 100PLN)? Opcja odpowiedzi: TAK/NIE.
Społeczność zadecyduje w tej konkretnej sprawie, co da możliwość ustalenia pewnego kanonu. Biorę pod uwagę opcję NIE, ale wówczas sprawa będzie jasna. Ankieta powinna być również ogłoszona po wakacjach, gdy ludzie z urlopów zjadą.

Sama nie głosowałam, bo moje słoneczko zgasło a z zapaleniem nowego się wstrzymuje, co jednakoż nie znaczy,że nie mam prawa głosu - bo te nadwyżki z moich poprzednich składek są JUŻ WYGENEROWANE.

Poza tym pomysł Puszka jest również dobry, pod warunkiem że zostanie zrealizowany i ktoś odpowiedzialny za tym stanie.

Tyle ode mnie.

Ostatnio edytowane przez lena : 28-07-2014 o 16:20 Powód: dopisek
Stary 28-07-2014, 16:17   #20
puszek

puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Krakuff
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 dni 17 godz 38 min 20 s
Domyślnie

. Trzeba kupić narazajac się na jakieś nieprzychylne opinie i zlikwidowac przyczynę na przyszłość. Widac ,ze nie da się byc ze wszystkimi opiniami w zgodzie. Trzeba zmienić zapis i będzie spokój w przyszłości.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania