Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.07.2011, 09:54   #1
tadelo
 
tadelo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Zaczernie/Rzeszów
Posty: 41
Motocykl: RD07a
Przebieg: >60000
tadelo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 53 min 21 s
Domyślnie opona sirak przód

zwracam się do Użytkowników przedniej opony Sirak w Afrykach. jeździłem sobie spokojnie i wygodnie na oponach sahara3 nawet bez wyważania, w tym sezonie zamieniłem opony na siraka z przodu i anaka z tyłu. po nawinięciu kilkuset kilometrów stwierdziłem, że trza to wyważyć bo cosik maszyną siepie okolice 80 i 110km/h. po wyważeniu statycznym uspokoiło się nieco ale dalej wydaje sie jaby maszyna tańczyła na drodze powyżej 90. łożyska główki ramy nowe i dokręcone należycie, nie wiem co jest, na saharach nigdy nie było podobnych objawów.
czy ktoś miał podobne doświadczenia, ogólnie dzieje się tak na asfaltach bo w terenie siepie to i tak tego nie zauważy.
__________________
ktoś zaczął produkować podrobione wino Bieszczady, a fuj
tadelo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 10:09   #2
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadelo Zobacz post
zwracam się do Użytkowników przedniej opony Sirak w Afrykach. jeździłem sobie spokojnie i wygodnie na oponach sahara3 nawet bez wyważania, w tym sezonie zamieniłem opony na siraka z przodu i anaka z tyłu. po nawinięciu kilkuset kilometrów stwierdziłem, że trza to wyważyć bo cosik maszyną siepie okolice 80 i 110km/h. po wyważeniu statycznym uspokoiło się nieco ale dalej wydaje sie jaby maszyna tańczyła na drodze powyżej 90. łożyska główki ramy nowe i dokręcone należycie, nie wiem co jest, na saharach nigdy nie było podobnych objawów.
czy ktoś miał podobne doświadczenia, ogólnie dzieje się tak na asfaltach bo w terenie siepie to i tak tego nie zauważy.
a łożyska koła? zarówno przd jak i tył ...
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 10:39   #3
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

sirac jakoś się zepsuł , na początku było tak ze zwaliłem to na transport bo była bardzo ściśnięta jak by była na dole wielkiego stosu opon , popatrz czy po założeniu masz równą odległość przy tym wąskim pasku przy feldze czego ja nie próbowałem pasta cud na oponę i felgę pompowana na full tyle ile daje się napompować pompką ( prawie 5BAR) i lipa zawsze zostawało tak jakby nie do końca weszła na felgę (nierówna odległość tego karbu/paska a felgą ) trzepała przy 50km upierdliwe opona z 2011 LIPA ale za to trzyma na mokrym jak przyklejonai suchym też
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 10:46   #4
MaRP
Dołączył: 28.5.2006
 
MaRP's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW...83...?
Posty: 864
Motocykl: RD07a
MaRP jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 10 godz 15 min 45 s
Cool

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
sirac jakoś się zepsuł , na początku było tak ze zwaliłem to na transport bo była bardzo ściśnięta jak by była na dole wielkiego stosu opon , popatrz czy po założeniu masz równą odległość przy tym wąskim pasku przy feldze czego ja nie próbowałem pasta cud na oponę i felgę pompowana na full tyle ile daje się napompować pompką ( prawie 5BAR) i lipa zawsze zostawało tak jakby nie do końca weszła na felgę (nierówna odległość tego karbu/paska a felgą ) trzepała przy 50km upierdliwe opona z 2011 LIPA ale za to trzyma na mokrym jak przyklejonai suchym też
Swoją zakładałem trzy dni, zanim wskoczyła na rant.
Pompowanie do 6 atm. no i dobra pasta do opon pomogły.
Też kląłem, bo była płaska jak naleśnik.
Ta sama opona, tylko ze starszego rocznika i pewnie zrobiona gdzie indziej siedziała równo na feldze, czego nie da się powiedzieć o nowej.
__________________
Navigare necesse est vivere non est necesse.

Ostatnio edytowane przez MaRP : 19.07.2011 o 14:06 Powód: literówka
MaRP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 11:24   #5
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

brenek do tablicy - ostatnio jakąś masz ! daj znać jaka jest jej jakość ..
bo zdziwiony jestem, ale te wypusty około tajlandzkie mogą takie się zdarzyć - mimo że kontrola jest dość dobra. A to że płaska to po prostu leżała pod toną innych zamiast stać na stojaku ...
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 11:59   #6
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Używam sirac`ów przód i tył (obecnie drugi komplet) - i jestem zadowolony. Wspomnianych problemów nie miałem.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 12:53   #7
JARU
 
JARU's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wrocław / Grenoble
Posty: 1,188
Motocykl: RD07a
Przebieg: ~60kkm
Galeria: Zdjęcia
JARU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 9 godz 45 min 18 s
Domyślnie

Mój Sirac też był w pizdu płaski jak kupiłem - skoro wszystkie leżą na spodzie, to jaki model kładzie się na górze stosu opon
Przez to podobnie jak u kolegów były spore problemy z ułożeniem w feldze (mydło i 5atm mało pomagało)..

Co do drgań - nie wyczuwam. Na alpejskich wirażach trzyma jak szalona ;>
JARU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 12:55   #8
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

no wiecie Panowie ... jak zakładam opony ręcznie to jadę do wulkanizacji i czasem nawet 8 atm daję żeby się opona rozeszła po rawce - bo lubią się niestety nie wchodzić
ale to dotyczy każdej opony ...

Jaro jak płyną statkiem do się plaszcą
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 13:27   #9
tadelo
 
tadelo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Zaczernie/Rzeszów
Posty: 41
Motocykl: RD07a
Przebieg: >60000
tadelo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 53 min 21 s
Domyślnie

hmm
opona z zeszłego roku, przyszła kurierem i na płaską nie wyglądała, z założeniem nie miałem problemów bo zakłądali w zakładzie obuwniczym zeszło kolesiom z pół godziny ale po nasmarowaniu jakimś żelem do opon run on float weszła w końcu na felgę należycie.
co do drgań to nie jest tak do końca raczej opisłabym to jako falowanie na lodzie takie uczucie jak czasami za ciężarówką tylko delikatniej. łożyska w kołach też dobre bo na zakrętach i łukach nie ma problemów.
ewentualnie ktoś z okolic Rzeszowa się podejmie próby pomocy i pożyczy przednie koło na zasadzie podmiany na krótką przejażdżkę coby ew oponę wyeliminować
__________________
ktoś zaczął produkować podrobione wino Bieszczady, a fuj
tadelo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 14:41   #10
brenek
 
brenek's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 233
Motocykl: RD07a
brenek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 30 min 43 s
Domyślnie

Tak jak koledzy piszą 5 atmosfer, smar i opona wskakuje na felgę. Falowało mi raz właśnie po zrobieniu kapcia jak jeszcze nie do końca wskoczyła. Poza tym nic nie falowało, zrobiłem na niej 15.000 km i właśnie ją wyrzucam.
__________________
brenek
brenek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaka opona na przód do Mitasa E09 ?? EmilD Hamulce, kola, opony 27 09.04.2012 09:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.