Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.04.2013, 17:56   #21
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

http://motovoyager.net/2013/04/wyjas...mMMvk.facebook

__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2013, 18:05   #22
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 51 min 28 s
Domyślnie


No to już było wiadomo w lutym.
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2013, 18:06   #23
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Nie wszyscy wiedzą, ale teraz mam obawy, że jeśli patronat mają media Tadeusza Rydzyka, to będzie bardziej politycznie, niż duchowo
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2013, 19:24   #24
jaro
 
jaro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Dabrowa G.
Posty: 690
Motocykl: RD07a DRZ 400E
jaro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 9 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wegrzyn Zobacz post
Nie wszyscy wiedzą, ale teraz mam obawy, że jeśli patronat mają media Tadeusza Rydzyka, to będzie bardziej politycznie, niż duchowo
Też tego się obawiam wszędzie wkracza polityka
jaro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2013, 20:09   #25
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Mam zamiar jechać, ale jak usłyszę cokolwiek o polityce, to będzie to moje ostatnie otwarcie sezonu na Jasnej Górze.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2013, 20:48   #26
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 51 min 28 s
Domyślnie

Na plakacie jest taki apel do uczestników mówiący o tym, dla kogo nic nie znaczą pewne trzy słowa, ten nie powinien przyjeżdżać. Jest tam słowo "Ojczyzna", a dbałość o Ojczyznę łączy się z polityką. Nie piszę tu o agitacji politycznej, ale o słusznych wyborach.
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd

Ostatnio edytowane przez robertG7 : 10.04.2013 o 21:05
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2013, 21:00   #27
DwaMariany
małż i małżowina
 
DwaMariany's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: ERA
Posty: 548
Motocykl: CRF 1000AS
DwaMariany jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 14 min 32 s
Domyślnie

Uszanujcie prośbę gospodarza wątku.
Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Doświadczeniem poprzednich lat bardzo proszę tych, którzy nie wybierają się na X Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im.Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, czyli radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze w dniach 13-14. 04. 2013r
o nie zaśmiecanie wątku i nie informowanie nas wszystkich gdzie w tym czasie lepiej pojechać i dlaczego
__________________
"Znaczy, każdy swe obowiązki musi wykonywać PORZĄDNIE."
DwaMariany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2013, 03:46   #28
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie

-A czy tu ktoś przedstawia propozycję jakiegoś innego śmigania po krzakach ?! -Nie zauważyłem !..
Powyższe posty dotyczą właśnie tegorocznego Zlotu-Otwarcia w Częstochowie... -Zaś zasadą publicznego i otwartego forum, powinna być możliwość swobodnego wypowiadania się oraz dodawania informacji, wg. tematu podanego w tytule wątku. -I raczej bez ideologicznego kagańca, -chyba że...
Np. na forum "BMW KLUB POLSKA MOTOCYKLE" w temacie "Częstochowa 2013" żaden nakaz jakiejś dziwnej omerty nie występuje...

To że nowa formuła tegorocznego Otwarcia wzbudza kontrowersje i wątpliwości zainteresowanych, to tylko zasługa "JAKOŚCI" dwóch poprzednich zlotów, oraz obecnej deklaracji organizatora "Zlotu Gwiaździstego..." -reklamowanego jako (!) PIELGRZYMKI KATOLIKÓW, o raczej "ugruntowanych", radykalnych poglądach (w domyśle). Widać to zresztą po patronach medialnych...
Nie dziwi więc że powstała pewna dezorientacja (również u mnie) na skutek nagłych podziałów i zamieszania, bez precedensu w historii tych zlotów !

Eeech, jedyne co chyba nie dzieliło Polaków, to dawne batalie ze wspólnym wrogiem.. Zaś przy jego braku - ciągle jakieś nurty wręcz prowokują konflikty, dążąc do podziałów w każdej dziedzinie życia, od polityki po...

Cóż, jeśli się i tu nie da inaczej, to może choć ten podział -Otwarcia Sezonu na dwa odrębne ZLOTY -wyjdzie Nam na dobre, dając WOLNY WYBÓR (zagwarantowany przez Stwórcę ) -świadomego uczestnictwa (bądź nie) w którymś z nich.
Unikniemy wówczas ryzyka "NIEOBLICZALNYCH KONFLIKTÓW" wśród motocyklistów -przed którymi to w piśmie do Prezydenta Częstochowy przestrzegał (!?!) pan W. Węgrzyn. ( Nie wiem co on chciał przez to powiedzieć, przecież nigdy DOTĄD takowych nie było! ) -I któż to niby miałby je tam wywołać ..?!?..

Wszystkim wybierającym się na dowolny "Gwiaździsty" życzę udanej pogody, relaksującego spełnienia i obfitej "uczty" duchowej... (oby bez niestrawności)
Być może również zajrzę na któryś z nich...


-Co do rzekomego "zaśmiecania wątku" o Zlocie na Jasnej Górze 2013, -to uważam że UCZCIWE jest podanie informacji o obu wersjach "Otwarcia" wraz z jakimś objaśnieniem.
Docelowo i tak przecież chodzi o to samo miejsce kultu, tego samego Boga, identyczne "Ojcze Nasz" i "Zdrowaś Mario" -oraz zanoszone intencje...
(No chyba że główne skrzypce gra tu jednak "brudna polityka" -od której tak pokrętnie co niektórzy się "odcinają"... )
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO

Ostatnio edytowane przez motoMAUROxrv : 12.04.2013 o 12:35
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2013, 11:21   #29
andrzej 76
 
andrzej 76's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Tarnowskie Góry
Posty: 276
Motocykl: RD07
Przebieg: 67000
andrzej 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 16 godz 57 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Doświadczeniem poprzednich lat bardzo proszę
Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
o nie zaśmiecanie wątku i nie informowanie nas wszystkich gdzie w tym czasie lepiej pojechać i dlaczego
andrzej 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2013, 12:47   #30
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Pierwszy raz, w 2004r pojechałem na ten zlot z dwóch powodów:

po pierwsze- był i jest inicjatywą wspierającą i propagującą Polskę Kresową

po drugie- był pierwszą imprezą niekomercyjną, w czasach wielu motocyklowych spędów pozbawionych jakiejkolwiek idei; wracałem z niego podbudowany i wyciszony.

Dziś widać, jak mocno nie wpisuje się tym w główny nurt krytykujący wszelkimi sposobami te dwie wartości.
A wystarczyło z nich rezygnować i utrzymać popularność.
W niektórych środowiskach nie ma ceny dla pewnych wartości w tym tradycji.
To jedyny powód, dla którego Węgrzyn przesunął Radosne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego im Księdza Jastrzębiec Peszkowskiego o tydzień.

A konsekwencje? Są i będą dla każdego jego uczestnika.

Odpowiadając tym, co pisali:

-przeglądałem stare plakaty, zaproszenia na Zlot Gwiaździsty im Peszkowskiego i patronat Trwam i RM jest jest od zawsze. Swoją drogą, te plakaty to ciekawa lektura..

- nie spotkałem się nigdy z określeniem tego zlotu "Pielgrzymka Katolików"
Pielgrzymka Motocyklistów- tak; znam nie wierzących motocyklistów, uczestników tego zlotu a wspierających od dawna jego idee

-apel organizatora " jeśli słowa Bóg, Honor i Ojczyzna dla Ciebie nic nie znaczą - ten zlot nie jest dla Ciebie" pojawił się po pierwszych warcholskich zachowaniach na błoniach (picie piwa, strzelanie w wydechy...)
a nie podkreślania swojej wyłączności dla tych haseł.

-ze święcenia motocykli na błoniach zrezygnowano po tym, jak wielu motocyklistów chcąc uniknąć dla wygody wyjazdowego korka ruszało tuż przed zakończeniem mszy skutecznie blokując alejki i przejazd ruska z koszem z księdzem

-moja prośba o ograniczenie zbędnych śmieci w wątku nie jest żadnym zamordyzmem. Wspomniane forum motocykli z biało niebieską szachownicą i wolność wypowiedzi w podobnym wątku w większości ograniczała się do linków z księdzem pedofilem, zbieranej tacy, pieniactwu Węgrzyna i informacji gdzie kto wtedy pojedzie. Sama esencja

Czas napisać o realiach;
Ja będę na Przeprośnej Górce od 16.30.
Przygotuję drewno na ognisko itp.
Jeśli nie będzie innej propozycji wspólnego spędzenia czasu, od 18.00będę w sali o.Kordeckiego na wspominkowym spotkaniu. To już dziesiąty Zlot Częstochowski.
O 21.00 Apel Jasnogórski i po nim wrócę na Przeprośną Górkę, rozstawię namiot i posiedzę przy ognisku.
Miło będzie spotkać kogoś z Was.
Myślę też, żeby spotkać się w niedzielę, przed ruszeniem na błonia, u wylotu drugiej drogi prowadzącej na PG.

http://www.sanktuarium.opw.pl/nowa/pl,mapa-dojazdu.html

Pogoda zachęca . Życzę przyjemnej drogi i do zobaczenia.

Ostatnio edytowane przez ATomek : 12.04.2013 o 23:26 Powód: przecinek
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jasna Góra 2012 grucjano Imprezy forum AT i zloty ogólne 137 18.04.2012 15:23
Jasna Góra 2011 ATomek Imprezy forum AT i zloty ogólne 56 11.05.2011 09:40
Rozpoczęcie sezonu Jasna Góra 2009 Zoltan Imprezy forum AT i zloty ogólne 60 20.04.2009 23:18
Rozpoczęcie sezonu Jasna Gora Częstochowa 20.04 JOJNA Imprezy forum AT i zloty ogólne 30 28.04.2008 23:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.