Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.04.2021, 12:08   #101
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 3 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Dlatego ładowarki są przy sklepach, autostradach, centrach handlowych, restauracjach, pubach, Mac / KFC itp. Czyli ten czas ładowania nie jest czasem straconym, więc nie ma co narzekać. Nikt też Ci nie karze ładować do pełna jak ci szkoda czasu.

Już tu pisałem, że trzeba zmienić podejście z tankowania na ładowanie. Jak miałem Tiguana to tankowałem do pełna i jeździłem do rezerwy i tak "wkoło Wojtek". Przy EV jest inaczej: jadę na zakupy do Tesco - ładuję (tyle ile zdołam bo i tak samochód stoi), jadę do Maca - ładuję, jade w trasę - zatrzymuję się na siku i kawę czy coś na ząb - i tez ładuję.

A potem pod domem na spoko ładuję do pełna nawet jak to ma trwać parę godzin. Po prostu inna filozofia..
Ale tu nikt nie narzeka, tylko komentuje to co widzi. Jak ktoś nie korzysta ze Starbucks/Maca itp., a na większe zakupy jeździ raz na dwa tygodnie to musi dopasować się do takiego auta.
Dyzla tankujesz raz na 800 - 1000 km w 3 minuty. Do pełna. Zatrzymywanie się w trasie to też coś czego normalnie nie robię co np. 300 km, a musiałbym.
Wynika z tego, że dodatkowe kawy/starbucksy/kanapki też trza wliczyć w koszty..

A, i podoba mi się ta propaganda, ile to CO2 się zaoszczędziło przy tankowaniu Bardzo ciekawe jak to liczą i co uwzględniają.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 12:24   #102
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,788
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 43 min 0
Domyślnie

A widziałeś gwiazdki przy cenie i tej oszczędności na CO2. Cena wyjaśniona bez VAT (czyli +20% w UK) i bez opłat operatora a propaganda oszczędności odnosi się pewnie do wolnossącego dizla bo korelacji pomiędzy zatankowanym prądem a ilością CO2 jaka jest wyprodukowana w UK dla uzyskania 1kWh to ja to nie widzę za ch.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 12:34   #103
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,834
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 4 godz 27 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Ale tu nikt nie narzeka, tylko komentuje to co widzi. Jak ktoś nie korzysta ze Starbucks/Maca itp., a na większe zakupy jeździ raz na dwa tygodnie to musi dopasować się do takiego auta.
Proszę Cię Mhv, jakie większe zakupy? Poniżej masz szybki wyskok do Tesco po jakieś bzdety bo coś się w domu skończyło i zajęło mi to 36 minut! Naprawdę dopiero teraz widzę ile realnie czasu spędzamy na zakupach itp.



Twój samochód wtedy stoi, mój stoi i się ładuje (i to za friko).

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Dyzla tankujesz raz na 800 - 1000 km w 3 minuty. Do pełna.
Szybkie te pompy macie w PL ze jakieś 50 czy 60 litrów diesla w 3 minuty napompuję. No i oczywiście zapomniałeś dodać jeszcze, że musisz pójść za to paliwo zapłacić, a tu z czasem różnie bywa (np. kolejka)

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Zatrzymywanie się w trasie to też coś czego normalnie nie robię co np. 300 km, a musiałbym.
Dla mnie dłuższa podróż to nie wyścig z czasem więc, ja się zatrzymuję co jakieś 2 godziny. Rozumiem, że jak jedziesz z rodziną to wszyscy maja rygor jazdy 300km bez rozprostowania kości czy siku

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Wynika z tego, że dodatkowe kawy/starbucksy/kanapki też trza wliczyć w koszty..
Ależ oczywiście. To są koszta życia a nie samochodu EV. Ty rozumiem zabierasz kanapki na drogę i kawę w termos. Pytam na serio. A jeśli nawet to ta kawa i kanapki są za darmo, tak?

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
A, i podoba mi się ta propaganda, ile to CO2 się zaoszczędziło przy tankowaniu Bardzo ciekawe jak to liczą i co uwzględniają.
A to już propaganda firmy Shell nie moja. Muszą się czymś wykazać, bo cały czas jeszcze ropę i benzynę sprzedają
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 13:21   #104
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 505
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 13 godz 52 min 44 s
Domyślnie

Niestety w Polsce na płatnych, szybkich ładowarkach wychodzi jeszcze drożej. Pod tym względem w UK jest to fajnie rozwiązane z tymi darmowym ładowaniem. Pytanie tylko kiedy zacznie się likwidacja tych darmowych ładowarek. Widziałem gdzieś test, gdzie jechali elektrykiem w PL od granicy do granicy i koszt przejechania 100 km wyniósł około 120-147 zł.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 15:16   #105
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 3 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Proszę Cię Mhv, jakie większe zakupy? Poniżej masz szybki wyskok do Tesco po jakieś bzdety bo coś się w domu skończyło i zajęło mi to 36 minut! Naprawdę dopiero teraz widzę ile realnie czasu spędzamy na zakupach itp.

Twój samochód wtedy stoi, mój stoi i się ładuje (i to za friko).

Szybkie te pompy macie w PL ze jakieś 50 czy 60 litrów diesla w 3 minuty napompuję. No i oczywiście zapomniałeś dodać jeszcze, że musisz pójść za to paliwo zapłacić, a tu z czasem różnie bywa (np. kolejka)

Dla mnie dłuższa podróż to nie wyścig z czasem więc, ja się zatrzymuję co jakieś 2 godziny. Rozumiem, że jak jedziesz z rodziną to wszyscy maja rygor jazdy 300km bez rozprostowania kości czy siku

Ależ oczywiście. To są koszta życia a nie samochodu EV. Ty rozumiem zabierasz kanapki na drogę i kawę w termos. Pytam na serio. A jeśli nawet to ta kawa i kanapki są za darmo, tak?

A to już propaganda firmy Shell nie moja. Muszą się czymś wykazać, bo cały czas jeszcze ropę i benzynę sprzedają
Nie wiem czy to czas na szyderę, nie będę zaczynał bo nie wyhamuję i zostanę nazwany jaskiniowcem czy coś

Odpowiem w punktach:
1. Na małe zakupy chodzę do małego sklepu pieszo (per pedes), więc jestem bardziej eko niż Ty.
2. Twój samochód nie tankuje się za darmo. Ty za to nie płacisz, płaci za to państwo, firma, dotacje = wszyscy podatnicy. Nie jest to też bezemisyjne.
3. Serio? Nawet 5 min to zawsze "trochę mniej" niż 34 (nie do pełna) i pozwalające na mniejszy zasięg.
4. To nie rygor, robimy trasy po 400-500 lub więcej na raz z małymi dziećmi. Nikt nie narzeka, da się.
5. Banan na ryju niezrozumiały Kanapki się robi, herbatę też, nigdy nie wiesz kiedy małe dziecko zechce zjeść. Cen i "ekologii" plastikowych kanapek i kawy nie skomentuję.

Więc tak, jestem dziwny i jem kanapki domowe które są zdrowsze, tańsze i bardziej eko niż plastik pakowany w plastik.

++
Powyższe dla mnie dość wyraźnie pokazuje bardzo eko-podejście wielu "konsumentów". Kupować, kupować i konsumować. "Przecież ktoś ten samochód kupi po trzech latach", więc w czym problem?
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 15:27   #106
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,788
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 43 min 0
Domyślnie

Jesteś jaskiniowcem 😃.Witaj w klubie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 18:45   #107
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,834
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 4 godz 27 min 0
Domyślnie

Panowie (i być może Panie).

To ja też w punktach odpowiem:

1. Nikogo nie będę nazywał 'jaskiniowcem', bo mi guzik do tego czym kto jeździ dopóki nie kopci przede mną na drodze. Raz użyłem określenia 'ludyta". Wygooglujcie sobie co to znaczy.

2. W żadnym z moich postów nie napisałem, że wybrałem samochód EV ze względu na ekologię, więc komentarze czy jestem bardziej czy mniej ekologiczny są kompletnie nie trafione.

3. Obwinianie mnie, że inni podatnicy się na moje darmowe ładowania "zrzucają" jest oczywiście też kompletnie nie trafione. Ja tu oczywiście w UK płacę też podatki i wole aby szły one na darmowe ładowarki, jedzenie dla dzieci w szkole czy coś innego z czego normalni obywatele korzystają. Ciekaw jestem czy z takim samym zacietrzewieniem walczycie, gdy Wasze podatki w PL idą na rzeczy typu fundacje o. Rydzyka, Obajtków czy jeszcze inne bardzo "pro-obywatelskie" inicjatywy.
Jestem oczywiście świadom, że te darmowe ładowania się kiedyś skończą, więc jeden problem w temacie EV będzie z głowy, nieprawdaż? Ale póki są to korzystam bo gwarantuję, że na moim miejscu postępowalibyście dokładnie tak samo.

4. Mam też wrażenie, że na siłę chcecie mi wykazać, że mój wybór był zły, że to się tak nie da, że nie wiadomo co trzeba robić, aby w ogóle ten pomysł z samochodem EV się sprawdził. Po części jestem w stanie to zrozumieć biorąc pod uwagę polskie realia. Dlatego więc ukazuję realia u mnie, co z oczywistych względów może powodować zdenerwowanie u niektórych czytelników. Suche fakty są takie, że samochód fantastycznie się sprawdza i jest bardzo ekonomiczny w użytkowaniu i śmiem stwierdzić, że do pojazdu ICE prawdopodobnie już nie wrócę

5. Co do kanapek, to nikogo nie chciałem urazić, bo nie dalej jak w ostatni weekend mieliśmy mały piknik na naszej wyprawie na Jurassic Coast. Więc było wzięte domowe "papu" i herbatka w termosie (Anglicy piją taką z mlekiem, za którą nie przepadamy). Także i ja nie jestem z innej gliny i czasami jem domowe kanapki i piję z termosu. Ale włączanie typów posiłków i ich kosztów w walce "z nową zarazą EV" uważam za mało poważne.

A z najnowszych wieści w temacie mojego ID.3 to przyszła mi karta od operatora, który zarządza szkockimi ładowarkami. Karta kosztuje 20 funtów na rok więc, już mniejszy grzech zapewne w Waszych oczach popełnię korzystając z ładowarek w Szkocji, które też w większości (i to nawet te 50kW) są darmowe.

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 18:58   #108
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 505
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 13 godz 52 min 44 s
Domyślnie

Co do używanych kilkuletnich aut to na wyspach nie cieszą się popularnością i zalegają m.in. na dawnych torach wyścigowych https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...igowym/gtx3h6j
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 19:03   #109
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Panowie ale o co ta walka, na 13000 km przejechane w naszym kraju nigdy jeszcze nie zapłaciłem za ładowanie w trasie, da się ? Obecnie kombinuję dłuższy wyjazd, ale to będzie wyjazd na wycieczkę, nie muszę przejechać 1200 km jednym cięgiem, a trzydzieści lat temu tak potrafiłem zrobić, przerwy tylko na granicach i siusiu, kawa herbata w trakcie jazdy. Jak się oczy zamykały smarowałam śliną górne powieki i otwierałem okno. Teraz nic takiego nie muszę robić, robię inne głupie rzeczy. Na przykład w trakcie wycieczki mam zamiar nie płacić za prąd, opłata za autostradę tylko w ostateczności. Takie mam priorytety.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2021, 19:21   #110
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,570
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 10 godz 9 min 34 s
Domyślnie

Smarowanie powiek śliną

Dawno się tak nie uśmiałem
Jak to mówią po anglosasku: you made my day.





nabrU, PROSZĘ bez uszczypliwości polityczno/kościelnych, bo sezon na moto jeszcze się nie zaczął i zaraz się będziemy šlizgać po forumowych kupach.
A wtedy zamykamy tematy...
PROSZĘ.

Ostatnio edytowane przez Artek : 21.04.2021 o 20:06 Powód: Kilka moderatorskich słów
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.