Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.02.2021, 18:40   #641
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 15 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
(...) Kumpel przy piwie mi się ostatnio wygadał co u niego w robocie się dzieje. Pracuje w germańskim DPS dla psYchicznie chorych jako pielęgniarz, podpisał lojalke na milczenie bo inaczej wypad z roboty. Miesiąc temu było wielkie szczepienie i na 30 osób , w 5 dni po zeszło 11. Absolutn rekord. Łóżka się zwolniły i dali następnych, zaszczepili i zmarło 4. I tak idzie non stop. (...)
To w Niemczech mają jakąś bardzo jadowitą szczepionkę.
Nie mam jeszcze własnego zdania czy się szczepić czy nie, jeszcze sobie obserwuję póki nie moja kolej, ale w DPS-ie w mojej miejscowości zaszczepili tydzień temu już drugą dawką 24 pensjonariuszy + ok. 10 osób z obsługi. Najmłodszy mieszkaniec ma tam 77 lat, najstarsza babcia 104 lata. Trochę ich tam ręka pobolała przez 2 dni, ale też nie wszystkich. Żadne łóżko się nie zwolniło.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2021, 18:46   #642
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Usunięto post na prośbę admina

Ostatnio edytowane przez Fizolof : 24.02.2021 o 07:34
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2021, 18:46   #643
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Prośba o nienakręcanie się: siebie samego i innych.

Wróćmy proszę do wątku o tym, jak się (nie)podróżuje po świecie. Po to ten wątek powstał a nie po to aby pisać o DPS, szczepionkach, Stalinie, spiskach, podrabianiu dokumentów.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2021, 19:30   #644
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post

popatrz na to co ja dostałem, gdzie wpis do systemu...
chcecie mi powiedzieć, że straż draniczna Norge jest w stanie z pały na przejściu zweryfikować autentyczność tego co poniżej? lub straż na granicy CZ?

może. może się nie znam.
Jestem świeżo po dwóch czeskich kontrolach(dwa tygodnie temu robiłem operacje w Ostrawie) i policjanci nie chcieli ode mnie żadnego papieru czy pdfa tylko musiałem się przy nich zalogować na stronę laboratorium, które robiło mi test i na tej stronie pokazać im negatywny wynik...
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2021, 20:22   #645
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
Coś mi pachnie, że tak nasze wyjazdy w tym roku tak będą wyglądać:

https://www.youtube.com/watch?v=NAcyP37CYi4

To już merytorycznie.
Trochę więcej optymizmu wleję w Wasze serca. Pojeździmy. Są kraje jak Grecja, Hiszpania, Włochy, Portugalia, które bez turystyki umrą - będą olbrzymie naciski (już są), by wprowadzić rozwiązania, które uczynią podróże hm... bezpiecznymi.
Opór jest ze strony krajów bogatszych, którym niespecjalnie zależy, by się wirus roznosił po Europie. One nie zgadzają się na paszporty.

Świat wyraźnie przyjął zasadę, że przylecieć można - owszem, ale przekraczać granicę lądową to już nie. Tak jest w Azji, Ameryce Południowej i również w części Północnej. Afryka też aż tak się nie różni. Wiadomo, że samoloty łatwiej kontrolować na okoliczność testów etc.
Wygląda, że Europa będzie otwarta w swoich granicach i zamknięta na zewnątrz. Pewnie da się do Turcji, może do Gruzji...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2021, 20:50   #646
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 22 godz 47 min 17 s
Domyślnie

Niech się moje słowo w g...o obróci ale jak patrze na ten cyrk to myslę ze Pirania ma rację i to w dość optymistyczny sposób to okazał.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2021, 21:13   #647
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Możemy się tak pocieszać bo zrealizować plany na ten rok to jak wygrać 6 w totka a na ten sezon nie cel jest ważny a sama jazda.

Kilkanaście lat (2004) temu planowałem wyjazd do Słowenii i Chorwacji trasa atrakcje itp. itd.. motocykl spakowany wszystko dopięte w szczegółach i dzień przed wyjazdem przychodzi znajomy, który kilka lat pracował w Dolomitach zaczął opowiadać i takie tam.... na koniec dał mi telefon do Stefano i dodał jakbyś kiedyś się tam wybierał dzwoń!! Nazajutrz ruszyłem... na wysokości Graz znak na Maribor i fajne uczucie gdy w ułamku sekundy jesteś już wolny bez planu pojechałem w kierunku miejscowości co tych dwóch wariatów na motorynce (z komedii) i dwa tygodnie latania bez planów (Dolomity - kilka dni chodziliśmy po górach, Włochy, Słowenia) na Chorwację nie wystarczyło czasu.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2021, 21:47   #648
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 583
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 10 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja tam obstawiam, że za wcześnie na gdybanie. To wszystko wypłynie w maju/czerwcu.

Patrząc na ubiegły rok, to "covidowa górka" będzie do kwietnia/maja, poza tym szczepionki. Z drugiej strony nowe mutacje, reperkusje ekonomiczne itd.

Pewnik, że kierunki typowe dla masowej turystyki większe nadzieje dają na otwarcie, zwłaszcza w komunikacji lotniczej.
Mniej perspektywiczne mogą być wschodnie despotie typu Białoruś, Rosja. Trzeba pamiętać, że tam dochodzi ryzyko polityczne. Jak będzie Baćce i Władimirowi Władimirowiczowi paliło się pod nogami (protesty uliczne) to utrzymają bana do siebie.
Luti jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2021, 08:06   #649
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Tymczasem Kirgistan i Uzbekistan otwarte. Mają też otwarte przejścia lądowe. Tyle, że nie sposób do nich na kołach dojechać. Ale znam inne wyjście
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2021, 08:26   #650
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 13 godz 49 min 8 s
Domyślnie

Samolotem do KAZ a potem na kołach sie obleci? Wiesz co i jak?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.