Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.04.2020, 23:57   #1
Kostas


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Doruchów
Posty: 58
Motocykl: Była CRF1000L, jest KTM 1290 SAS
Kostas jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 13 godz 38 min 33 s
Domyślnie Regulacja zawieszenia - Co ja źle robię?

Po przeczytaniu kilku postów i materiałów na temat regulacji zawieszenia postanowiłem skorygować ustawienie zawieszenia w swojej NAT i mam z tym jakiś problem...

Pytanie podstawowe (nigdzie nie mogę znaleźć) jaki powinien być statyczny SAG dla NAT, bo ja za cholerę nie mogę uzyskać podawane często 10% skoku.

1. Przód (skok 230mm):
Teoretycznie :
statyczny 10% = 23mm
załadowany 30% = 69mm

U mnie w moto to wygląda następująco (ważę 82 kg) :
Skorygowałem do 7 obr co daje :
statyczny : 4,9 mm
Załadowany : 6,5 mm

2. Tył (skok 218mm)
Teoretycznie : 21,8mm
statyczny 10% = 65,4mm
załadowany 30% = 69mm

Za cholerę nie mogę tego ustawić, bo :
- fabryczne (7 kliknięć):
statyczny : 53 mm
załadowany : 83mm
- najbardziej twardy (35 kliknięć) :
statyczny : 39 mm
Załadowany : 66 mm

Przecież nie możliwe żebym przy wadze 82 kg z tyłu potrzebował prawie pełnego napięcia wstępnego. To dla kogo jest ten motocykl?

Gdzie robię błąd lub czego nie kumam?

Dodam, że korekty zawieszenia zaczęły się od tego, że kierownica wpadała mi w shimmę ponad 150 km/h i dodanie dosłownie dwóch obrotów z przodu do ustawienia fabrycznego zupełnie ten efekt zniwelowało (jak jadę na pusto, zobaczymy jak będzie przy załadowanym moto)...
Kostas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2020, 01:50   #2
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Kur.... Od kiedy sag się ustawia kliknięciami... Bez minimum wiedzy to grzebanie palcem w dupie.. za to odpowiadają sprężyny i tu żadnymi kliknięciami nic nie zrobisz...chyba że masz hydrauliczną regulacje napięcia sprężyny... A z przodu... Tylko wymiana sprężyn... Shimma przy 150... Masz pan jaja większe od wielkanocnych... Poczytać zrozumieć i potem się za regulację brać.. takie zabawy to bawienie się granatem z którego wypada zawleczka.
Podjedź do jakieś serwisu od zawiasu i za parę stów ci ustawia,no chyba że sprężyny trzeba będzie zmienić to grubo ponad klocka wyjdzie.. zawias jest fabrycznie ustawiony do podobnej wagi i jest to uniwersalny nastaw... Na drogę i czasem na szuterek...
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/

Ostatnio edytowane przez motomax : 14.04.2020 o 01:59
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2020, 02:09   #3
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 26 min 20 s
Domyślnie

Ustaw SAG jak siedzisz na moto i do tego dopasuj ustawienia. Potem potestuj to na drodze.
Jeśli ustawień zawieszenia używasz do ustawienia SAGu, a nie do obniżania moto pod swój wzrost to znajdziesz rozwiązanie. Błażusiakowanie zostawiamy dla crossów i zajebistych riderów, resztę dokręcisz jak trzeba
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2020, 07:50   #4
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Na fabrycznym żadnych sagów nie ustawisz z tylu, z przodu da się.
Fabryczne zawieszenie jest miękawe i już, nie ma tam co kręcić , pozostaje wymiana jak Ci dalej nie pasuje.
Shimmy od ustawienia zawieszenia? Wątpię, raczej przyczyny upatrywałbym w oponie
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2020, 08:24   #5
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

U mnie jest twardawe, a nie miękkawe. W ubraniu moto ważę koło 100 kg i jest mi raczej twardo, niż miękko. Motocykl prowadzi się pewnie, w szybkim terenie nie podskakuje, oczywiście nic nie dobija. Nawet obladowany na maksa czy z plecakiem, dokręcam tylko tył i już.

moze mam jakiś motor popsuty, albo nie wiem, że jest źle

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2020, 10:06   #6
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 17 godz 3 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
Kur.... Od kiedy sag się ustawia kliknięciami... Bez minimum wiedzy to grzebanie palcem w dupie.. za to odpowiadają sprężyny i tu żadnymi kliknięciami nic nie zrobisz...chyba że masz hydrauliczną regulacje napięcia sprężyny... A z przodu... Tylko wymiana sprężyn... Shimma przy 150... Masz pan jaja większe od wielkanocnych... Poczytać zrozumieć i potem się za regulację brać.. takie zabawy to bawienie się granatem z którego wypada zawleczka.
Podjedź do jakieś serwisu od zawiasu i za parę stów ci ustawia,no chyba że sprężyny trzeba będzie zmienić to grubo ponad klocka wyjdzie.. zawias jest fabrycznie ustawiony do podobnej wagi i jest to uniwersalny nastaw... Na drogę i czasem na szuterek...
W nat z tyłu napinacz sprężyny rzeczywiście klika.
Niestety tył jest mega miękki i żeby zbizyzc się do sagu trzeba na max skręcić.
Shime może powodować źle ustawione zawieszenie jednak w nat sama w sobie jest na tyle stabilną, że obstawiał bym oponę ewentualnie kufer centralny.
https://youtu.be/V_B2NeJC9fA
Tutaj inżynier thriupha tłumaczy dlaczego fabryki dają miękkie zawieszenia.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.

Ostatnio edytowane przez madafakinges : 14.04.2020 o 10:13
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 19:58   #7
Kostas


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Doruchów
Posty: 58
Motocykl: Była CRF1000L, jest KTM 1290 SAS
Kostas jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 13 godz 38 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
Kur.... Od kiedy sag się ustawia kliknięciami... Bez minimum wiedzy to grzebanie palcem w dupie.. za to odpowiadają sprężyny i tu żadnymi kliknięciami nic nie zrobisz...chyba że masz hydrauliczną regulacje napięcia sprężyny... A z przodu... Tylko wymiana sprężyn... Shimma przy 150... Masz pan jaja większe od wielkanocnych... Poczytać zrozumieć i potem się za regulację brać.. takie zabawy to bawienie się granatem z którego wypada zawleczka.
Podjedź do jakieś serwisu od zawiasu i za parę stów ci ustawia,no chyba że sprężyny trzeba będzie zmienić to grubo ponad klocka wyjdzie.. zawias jest fabrycznie ustawiony do podobnej wagi i jest to uniwersalny nastaw... Na drogę i czasem na szuterek...
Motomax dlaczego tak nerwowo? A może odniosłem tylko takie wrażenie. Przecież ja nie modyfikuję zawieszenia w sposób bezmyślny. Używam regulacji dostępnych dla użytkownika i opisanych w instrukcji obsługi. Podobno jedną z podstawowych regulacji zawieszenia jest ustawienie wstępnego napięcia sprężyn, które wynika z wagi kierowcy. Nic więcej nie chciałem robić.... A podane ilości "kliknięć" to teksty zapożyczone z instrukcji obsługi....

Odnośnie shimmy... miałem już taki problem w Diavelu, szukali i szukali, wymieniali oponę, łożysko kiery itp. nic nie pomagało, aż nareszcie mądry gość ustawił mi zawieszenie i jak ręką odjął. Nie twierdzę, że teraz mam podobny problem z Afryką... szukam rozwiązania.

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Wszystko co Mada napisał się zgadza, czyli tak po prostu jest z tylnym zawieszeniem i już - miękkie.
Muszę faktycznie sprawdzić kufer centralny, bo okresowo z nim jeżdżę, nie zwróciłem uwagi, że on może być przyczyną shimmy. sprawdzę.
Kostas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2020, 22:53   #8
miotacztruskawek
 
miotacztruskawek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 144
Przebieg: Rosnący
miotacztruskawek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 53 min 53 s
Domyślnie

Źle do tego podchodzisz.
Wartości 10 i 30% ustawiasz w maszynach jednoosobowych. Tu masz maszynę, w której może być szeroki wachlarz obciążenia; sam, w twinpacku, z bagażem itd. Dlatego nigdzie nie mogłeś znaleźć statycznej wartości SAG. Wymiana sprężyny może być pomocna, ale przy ustawianiu bardziej sugeruj się SAGiem z obciążeniem...
miotacztruskawek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2020, 23:01   #9
Kostas


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Doruchów
Posty: 58
Motocykl: Była CRF1000L, jest KTM 1290 SAS
Kostas jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 13 godz 38 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał miotacztruskawek Zobacz post
Źle do tego podchodzisz.
Wartości 10 i 30% ustawiasz w maszynach jednoosobowych. Tu masz maszynę, w której może być szeroki wachlarz obciążenia; sam, w twinpacku, z bagażem itd. Dlatego nigdzie nie mogłeś znaleźć statycznej wartości SAG. Wymiana sprężyny może być pomocna, ale przy ustawianiu bardziej sugeruj się SAGiem z obciążeniem...
OK, Dzięki. Tak przy okazji ... :-) No gratuluję loginu :-) Naprawdę. Pomysłowość co do loginów zawsze mnie fascynowała :-)
Kostas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 00:22   #10
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Nerwowo? a gdzie tam forum to relaks,jak ktoś coś spierd..i to zjebka się należy

zakręć do mnie to ci podpowiem co jak podkrecić.Ale flaszkę paciarki musisz przytargać potem do mnie
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
T700 - Regulacja zawieszenia przedniego - dobicia i odbicia - zasada działania pattryk Yamaha 43 16.03.2023 01:01
SAG - regulacja zawieszenia przód, tył DrSpławik Rama, zawieszenia, napęd 14 18.04.2018 12:32
Regulacja zawieszenia - artykuł Motocykl-online BIAŁY Regularne czynności serwisowe 4 20.04.2011 12:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.