Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.07.2017, 11:37   #51
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 53 min 19 s
Domyślnie

Zazdraszczam samego stanu bycia w podróży. Target już mniej istotny choć wasz zacny.
W razie gdybyś zmienił zdanie co do opon to wal śmiało. Mogę ci pożyczyć TKC. Jak uznasz że są zbędne to najwyżej przejedziesz się z oponkami a zawsze będziesz miał alternatywę. Jak dobrze zamocujesz (a w NAT jest to do ogarnięcia) to nie będą przeszkadzać w codziennej eksploatacji.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 12:03   #52
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 8 godz 24 min 37 s
Domyślnie

Dzieki wielkie panie, ale mam tez chec sprawdzic jak poradzi sobie K60 w calej podrozy, poniewaz ich okrutnie nie lubie
Wlasnie chce do minimum ograniczyc wage i ilosc bagazu na moto, niewiem czy sie uda,
Wrzucam stelaz hepco, kriegi 32os z plytami montazowymi i rolke 25l na szamke i alko
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 17:48   #53
VIPER
 
VIPER's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: TAK
Posty: 135
Motocykl: CRF1000L GS1200adv
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzechu2012 Zobacz post
Dzieki wielkie panie, ale mam tez chec sprawdzic jak poradzi sobie K60 w calej podrozy, poniewaz ich okrutnie nie lubie
Wlasnie chce do minimum ograniczyc wage i ilosc bagazu na moto, niewiem czy sie uda,
Wrzucam stelaz hepco, kriegi 32os z plytami montazowymi i rolke 25l na szamke i alko
Grzechu, ale zdaje się, że kriega OS32 + płyta montażowa kriega = waga przeciętnego kufra - tu chyba na wadze nie oszczędzisz.

A przy okazji OS32, masz jakiś patent na zabezpieczenie dostępu do wnętrza tych sakw?
__________________
Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 19:47   #54
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 8 godz 24 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał VIPER Zobacz post
Grzechu, ale zdaje się, że kriega OS32 + płyta montażowa kriega = waga przeciętnego kufra - tu chyba na wadze nie oszczędzisz.

A przy okazji OS32, masz jakiś patent na zabezpieczenie dostępu do wnętrza tych sakw?
no właśnie jak zacząłem to macać to dupa z lekkości (będę ważył to jak Afrę odbiorę i będę mierzył) jednym z atutów jest miękkość i chyba to główna zaleta, ale co ja mogę wiedzieć panie kolego jak jeździłem przeważnie po czarnym i to z kuframi alu i plastikami

nie mnie oceniać, ale jak wrócę z Mongolii to będę miał już zdanie wyrobione.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie to myślałem o takich pasach jak na walizki lub liczyć na to że nic mi nigdzie nie zapierdolą
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 19:49   #55
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 8 godz 24 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzechu2012 Zobacz post
no właśnie jak zacząłem to macać to dupa z lekkości (będę ważył to jak Afrę odbiorę i będę mierzył) jednym z atutów jest miękkość i chyba to główna zaleta, ale co ja mogę wiedzieć panie kolego jak jeździłem przeważnie po czarnym i to z kuframi alu i plastikami

nie mnie oceniać, ale jak wrócę z Mongolii to będę miał już zdanie wyrobione.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie to myślałem o takich pasach jak na walizki lub liczyć na to że nic mi nigdzie nie zapierdolą
btw. dzwoniłem na servis moto zrobione, regulowali bo luz był na wylotowym ale wszystkiego się dowiem jutro pany.
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 19:51   #56
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 22 s
Domyślnie

Przetestowałem fork seal doctora, trochę ciężko wychodziły uszczelniacze p/kurzowe i trzeba bylo zdjąć cały błotnik, ale poza tym całkiem prosto się używa. Spod uszczelniacza olejowego wyszlo troche białego masełka i tyle
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2017, 19:29   #57
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 8 godz 24 min 37 s
Domyślnie

Uwaga na środki którymi czyszczą sylikon w salonach Hądy tak wygląda mój silnik po przeglądzie 24kkm po tym jak niby chemia której używają zmywa farbę
Wkurwiony jestem niemiłosiernie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 089.jpg (1,018.2 KB, 31 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 091.jpg (982.2 KB, 28 wyświetleń)
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2017, 21:13   #58
Jarczoq
 
Jarczoq's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Poznań
Posty: 128
Motocykl: RD07a
Przebieg: ^90 000
Jarczoq jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 18 godz 57 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Widze,ze pozostaje tylko grzecznie serwisowac i nie kombinowac, lub tak kombinowac i majstrowac zeby nikt w serwisie nic nie zauwazyl
Po co ? Przeca możesz bez ryzyka serwisować w niezależnym warsztacie. Sam mam klientów, którzy jak tylko weszła ta unijna ustawa olali ASO. Nawet od paru lat tendencja jest wzrostowa (przynajmniej u mnie).
Co do oleju, to ta eko-ściema służy temu, żeby sprzęt się szybciej/nadmiernie zużywał lub wręcz pierdzielił. Używając lekko-bieżnych olei nie oszczędza się wcale paliwa, natomiast katuje się silnik i skrzynie - szczególnie w wysokich temperaturach. W naszym umiarkowanym klimacie minimum, to W40. Nawet w silniku cieczowym, a ze względu na skrzynię nawet W50 (dotyczy smarowania jedno-obiegowego). Ktoś pisał, że po wymianie na Castrola W30 poprawiła się praca skrzyni, co kłóci się z moją praktyką. Podejrzewam, że poprzedni wsad był przepracowany/stary (po za tym, że C to największe gówno). Producenci najlepszych olei przewidują max przebieg 6 kkm. Ja zmieniam co 5 kkm lub co roku (przed sezonem oczywiście). Jeśli chodzi o uszczelniacze widelca, to praktyka pokazuje, że regularna wymiana oleju (w szosowych co 10 kkm, a w enduro - nie mylić z cross-em - co 5 kkm) pozwala czasami znacząco wydłużyć żywot simerów (nie wspominając o zużyciu samego teleskopu i utrzymaniu właściwości samego oleju).

Ostatnio edytowane przez Jarczoq : 14.07.2017 o 21:20
Jarczoq jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2017, 22:19   #59
GONZO 01
 
GONZO 01's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Też
Posty: 66
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: rośnie
GONZO 01 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzechu2012 Zobacz post
Uwaga na środki którymi czyszczą sylikon w salonach Hądy tak wygląda mój silnik po przeglądzie 24kkm po tym jak niby chemia której używają zmywa farbę
Wkurwiony jestem niemiłosiernie
Śmieszne to nie jest. No cóż, honda to nie marka - to kosiarka
A pytałeś jaki to środek co takie cuda czyni, czym to robili? Co ci powiedzieli, jak zwróciłeś im uwagę?

Sam jestem wkurwiony, jak wjeżdżam na serwis. Wkrętaków do śrub japońskich JIS nigdy nie widzieli. Klucz dynamometryczny - komu to potrzebne, "lata praktyki robią swoje". Doświadczenia mechaników nie neguję, bo wiedzę i praktykę mają. Natomiast porażają standardy hondy i stosunek właściciela - dobry wkrętak, klucz, chemia kosztują, tym co ma też jakoś się zrobi.

Ostatnio dałem się namówić na kontrolę zaworów w czasie przeglądu, mimo że jeszcze manual nie przewidywał, no ale niech sprawdzą. Coś tam mówili o wydechowym. Teraz zacny skuter jedzie 10 mniej, obroty max 1000 mniej, "szpalanie" z 2,2 do 3,5. Podjechałem sprawdzić co z wydechu leci - lepiej nie gadać.
GONZO 01 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2017, 08:31   #60
VIPER
 
VIPER's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: TAK
Posty: 135
Motocykl: CRF1000L GS1200adv
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarczoq Zobacz post
Po co ? Przeca możesz bez ryzyka serwisować w niezależnym warsztacie. Sam mam klientów, którzy jak tylko weszła ta unijna ustawa olali ASO. Nawet od paru lat tendencja jest wzrostowa (przynajmniej u mnie).
Co do oleju, to ta eko-ściema służy temu, żeby sprzęt się szybciej/nadmiernie zużywał lub wręcz pierdzielił. Używając lekko-bieżnych olei nie oszczędza się wcale paliwa, natomiast katuje się silnik i skrzynie - szczególnie w wysokich temperaturach. W naszym umiarkowanym klimacie minimum, to W40. Nawet w silniku cieczowym, a ze względu na skrzynię nawet W50 (dotyczy smarowania jedno-obiegowego). Ktoś pisał, że po wymianie na Castrola W30 poprawiła się praca skrzyni, co kłóci się z moją praktyką. Podejrzewam, że poprzedni wsad był przepracowany/stary (po za tym, że C to największe gówno). Producenci najlepszych olei przewidują max przebieg 6 kkm. Ja zmieniam co 5 kkm lub co roku (przed sezonem oczywiście). Jeśli chodzi o uszczelniacze widelca, to praktyka pokazuje, że regularna wymiana oleju (w szosowych co 10 kkm, a w enduro - nie mylić z cross-em - co 5 kkm) pozwala czasami znacząco wydłużyć żywot simerów (nie wspominając o zużyciu samego teleskopu i utrzymaniu właściwości samego oleju).
Kocham wszystkowiedzących szpecjalistów. Ja na pewno cie nie odwiedzę

Dzisiaj w Hiszpanii +42 stopnie, idę "pokatować silnik i skrzynię"
__________________
Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny

Ostatnio edytowane przez VIPER : 15.07.2017 o 10:03
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Numery serwisowe tarcz i klocków panzer0873 Hamulce, kola, opony 4 11.11.2014 14:23
Afripedia - Regularne czynności serwisowe ramires Regularne czynności serwisowe 36 16.03.2013 14:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.