Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.10.2015, 07:32   #141
Kula
 
Kula's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Sadłuki
Posty: 19
Motocykl: Honda XR 400R
Galeria: Zdjęcia
Kula jest na dystyngowanej drodze
Online: 14 godz 21 min 18 s
Domyślnie

Dodam swoje 3 grosze...

Dla nie których pewnie wyda się to debilne ale fajnym pomysłem byłoby wprowadzenie możliwości jeżdżenia po pasach przeciw pożarowych. Tam i tak nic nie rośnie więc niczego by się nie niszczyło a przy okazji mieli by darmową "orkę" danego pasa. To samo tyczy się miejsc w których przechodzą linię wysokiego napięcia.
__________________
Kula daje fula

https://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

Mój kanał

https://www.youtube.com/user/KulaXT/videos
Kula jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 08:15   #142
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 38 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kula Zobacz post
Dodam swoje 3 grosze...

Dla nie których pewnie wyda się to debilne ale fajnym pomysłem byłoby wprowadzenie możliwości jeżdżenia po pasach przeciw pożarowych. Tam i tak nic nie rośnie więc niczego by się nie niszczyło a przy okazji mieli by darmową "orkę" danego pasa. To samo tyczy się miejsc w których przechodzą linię wysokiego napięcia.
Nadleśnictwo Kościerzyna odpowiedziało pewnemu człowiekowi takim wywodem cytuję : Panie Józefie. Tak brzmi ten artykuł w całości "Art. 161. Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym,podlega karze grzywny. " Teraz trzeba by się skupić na tym gdzie zarządzający umożliwiają wjazd do lasu. O tym mówi ustawa o lasach "1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.2. Postój pojazdów, o których mowa w ust. 1, na drogach leśnych jest dozwolony wyłącznie w miejscach oznakowanych." Te z dróg, które umożliwiają  poruszanie się po lesie są oznakowane tablicami "DROGA UDOSTĘPNIONA DLA RUCHU KOŁOWEGO" Ich ilość w naszych lasach systematycznie się powiększa ponieważ dojazdy pożarowe uznajemy za drogi udostępnione.




Czyli według tego Nadleśnictwa dojazdy pożarowe=drogi udostępnione dla uchu kołowego
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 08:41   #143
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał gonzik.korba Zobacz post
.... ,,prigod'ats'a'' ....
A czym różni się ten zwrot od ,,byt' pol'eznym''? Jak zmienia sens i/lub przekaz wypowiedzi?

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Te z dróg, które umożliwiają poruszanie się po lesie są oznakowane tablicami
"DROGA UDOSTĘPNIONA DLA RUCHU KOŁOWEGO" Ich ilość w naszych lasach systematycznie się powiększa
ponieważ dojazdy pożarowe uznajemy za drogi udostępnione.

Czyli według tego Nadleśnictwa dojazdy pożarowe=drogi udostępnione dla uchu kołowego
Fajnie by było. W moim regionie ta interpretacja leśników co do dojazdów p.-poż. jest dokładnie odwrotna,
ale pytałem tylko po lesniczówkach. Może jeszcze spróbuję drogą oficjalną do nadleśnictwa...
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 13.10.2015 o 08:46
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 09:01   #144
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,777
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 7 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Przepisy sobie a życie sobie. Na mojej prowincji droga pożarowa jest poprzedzona szlabanem, szlaban znakiem zakaz wjazdu.
W PL ok 20% lasów jest prywatnych i udział ten stale rośnie. Na tych terenach władza LP nie obowiązuje a właściciele mogą swobodnie wjeżdżać na swój teren a że wiele działek ma dojazd poprzez tereny LP to...
Ponadto opiekujący się pasiekami oraz myśliwi też mogą wjeżdżać bez problemów więc należy zostać pszczelarzem i po kłopocie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 09:26   #145
gonzik.korba
 
gonzik.korba's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 91
Motocykl: AT - nisz nisz.
Galeria: Zdjęcia
gonzik.korba jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 5 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
A czym różni się ten zwrot od ,,byt' pol'eznym''? Jak zmienia sens i/lub przekaz wypowiedzi?
Rożnica (oprócz tego że to co obydwaj napisaliście nie jest do końca po rosyjsku;-)) jest mniej więcej taka - "Пригодится" jest jak leczenie , "быть полезным" jest bardziej profilaktyką.

A jeśli chodzi o przekaz na zasadzie skumania, masz racje. Ważne żeby nawijać na gramatykie nie paczając.

Peace!
G.
__________________
--
Gonzik

Ostatnio edytowane przez gonzik.korba : 13.10.2015 o 12:02
gonzik.korba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 10:02   #146
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek
a że wiele działek ma dojazd poprzez tereny LP to...
I nic. Mogą legalnie dojeżdżać przez las do swojego terenu rolnego/leśnego. Cofnąć się kilka wątków do tyłu i jest podana podstawa prawna.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 10:07   #147
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 38 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
I nic. Mogą legalnie dojeżdżać przez las do swojego terenu rolnego/leśnego. Cofnąć się kilka wątków do tyłu i jest podana podstawa prawna.
A jakie jest Twoje zdanie na temat poruszania się po dojazdach pożarowych ?
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 10:32   #148
Kula
 
Kula's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Sadłuki
Posty: 19
Motocykl: Honda XR 400R
Galeria: Zdjęcia
Kula jest na dystyngowanej drodze
Online: 14 godz 21 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu
I oto chodzi aby postarać się o zgodę na korzystania z pasów przeciwpożarowych.
__________________
Kula daje fula

https://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

Mój kanał

https://www.youtube.com/user/KulaXT/videos
Kula jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2015, 20:59   #149
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cezarus, dojazd drogami pożarowymi, przynajmniej w mojej okolicy jest w całości drogami publicznymi. Ale wiem, że czasem, Nadleśnictwa porobiły sobie jezdnie w lasach, ze patrząc na nie, żal dupę ściska, że powiat/gmina nie mają takich dobrych i też by się chciało tam legalnie jeździć. Ale to będzie wciąż jazda "po lesie". Tu jest problem, podobnie jak moje drogi polne. W wielu przypadkach to nie jest droga, tylko moje pole. I jak postawie szlaban, będzie wielki hałas a prawo po mojej stronie.

Ja generalnie jestem za miękka interpretacja przepisów, ale bywa, wciąż na zasadzie, wpuście nas tylko do lasu..... za duży to odesetek.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 13.10.2015 o 21:06
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2015, 21:24   #150
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

pozwolę sobie wrócić do tematu. Ludzie piszą że chcą tylko grzecznie jeździć po lesie, po istniejących duktach. Jeden zlot pokazuje prawdę:
Piękna, piaszczysta droga. Ale jazda musi być po wydmie, po roślinności kserotermicznej, która chroni wydmę przed erozją wietrzną i wodną. Ślady jazdy motocyklem w takim terenie, pozostają długo - wystarczająco - by duża liczba osób przeklinała motocyklistów.... (wybacz Aniu, ale to jest doskonały przykład rozbieżności deklaracji motocyklistów od faktów na które powołują się przeciwnicy). gdyby odbywało się to wyłącznie technicznymi duktami, nikt by nie zauważył śladów takiej jazdy.



Ostatnio edytowane przez Ziarko : 18.10.2015 o 21:32
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
lasy , legalny adv , legalny off , sytuacja prawna , zasady jazdy


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mile na kilometry czyli Anglik w Polsce JarekAT Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 23.04.2014 06:59
20-ty Międzynarodowy Zlot Transalpa w Polsce igi Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 16.04.2014 20:55
Baja Design w Polsce ? Michal Inne tematy 1 08.03.2013 14:30
Śladów na legalny szwędacz po Bieszczadach potrzebuję King Of Snake Przygotowania do wyjazdów 4 18.07.2012 09:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.