Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Suzuki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.03.2021, 10:01   #61
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,785
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 5 min 41 s
Domyślnie

TET to przejedzie wszystko. Nawet pomnik. Chłopaki w zeszłym sezonie na Rometach ADV + CB500 machnęli.
O Polskim odcinku mówię ale to samo Litwa, Łotwa i Estonia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 10:14   #62
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,748
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 44 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kudlacz Zobacz post
Odgrzewam kotleta. Dlaczego nie kupić dl w wersji XT? Możliwości off Road się zwiększyły? TET przejedzie? Pytam bo cena swierzakow dobra, podobna do t7. Jednak t7 nie przekonuje mnie, nowa moda projektowania motocykli bez bagażników, a potem jakaś wydumka z rur.
Kudłacz, jeździłem dwoma starszymi DLami 650 z 2005, nowszym z 2012 i DL1000. Każdym minimum 5 tys km.

Miałęm do czynienia z najnowszym - tym po 2017. Trochę się różni, jest jakby...mniejszy. Ma mniej plastików, owiewek. Tył własnie taki bardziej po nowemu mniej tam stelaża pod centralny, ale z drugiej strony wydech dołem, węższa zabudowa z kuframi.

Ja na DL jeździłem po szutrach, i np. po kamienistej drodze do na parking w Bukowcu w bieszczadach - da się, ale ten sprzęt lepiej czuje się choćby na najgorszym ale jednak asfalcie. Potrzeba dobrej osłony pod silnik bo filtr oleju to łowca kamyków.

Co do silnika, całokształtu - to nadal tak samo świetna maszyna jaka była, choćby mówiono że nuta, lipa, badziewie. Wali mnie że taniej wykonana, ale jest trwała i ma świetny silnik jak dla mnie.

Zasada jest taka w DL650 że im nowszy tym lżejszy w prowadzeniu, mniejszy gabarytowo i poręczniejszy. Przy czym mi np. najbardziej podchodziła zawsze wersja najstarsza np. więc trzeba się przysiąść i zrobić minimum 30km.

Jak będę miał możliwość, to na 95% wrócę do V-Stroma.

Pozdrawiam
zimny

ps. koniecznie przejedź się po złej drodze DLem. Możliwe że nie zaakceptujesz zawieszenia bo jest raczej budżetowe - bardzo dobre do zwykłej jazdy ale na dziurach to nie tak jak w AT czy TA..
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 11:17   #63
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 8 godz 29 min 52 s
Domyślnie

Wersja XT czyli ta na szprychach ma taką samą zawiechę?
muszel72 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 12:03   #64
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

przypatrzyłem się tym kołom - japierdole.... jaki ktoś był super mądry, żeby zrobić koło z grzebieniem /jak w trialu czy starej XL600/ ale zrobił dwa grzebienie gdzie zbiera się każdy możliwy i niemożliwy syf + korozja za lat parę.
BRA
WO!!!!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 14:26   #65
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,748
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 44 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Wersja XT czyli ta na szprychach ma taką samą zawiechę?
Tak, jest taka sama. Koła to w sumie wygląd i marketing.

Ogólnie do 2016 przednia zawiecha ma regulację napięcia wstępnego. Od 2017, ten najnowszy wypust już nie ma, księgowi zabrali

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
przypatrzyłem się tym kołom - japierdole.... jaki ktoś był super mądry, żeby zrobić koło z grzebieniem /jak w trialu czy starej XL600/ ale zrobił dwa grzebienie gdzie zbiera się każdy możliwy i niemożliwy syf + korozja za lat parę.
BRAWO!!!!
No to było dość szeroko krytykowane jak weszło w pierwszym wypuście XT. Wszyscy się zastanawiali dlaczego nie zrobiono jak w BMW, po zewnętrznym rancie szprychy.

Na ten syf jest sposób. Jeździć po czarnym, nie jeździć w deszczu

Ogólnie mimo tej wady, pewnie kupiłbym z takimi kołami bo są ładne. Ale tak poważniej, w DLu - odlewane są OK. Są mocne, trwałe, a motocykl przecież i tak tylko ew. udaje ADV. Idealny commutero-turystyk do wszystkiego dopóki jest najgorszy choćby ale jednak asfalt.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 14:48   #66
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 9 godz 21 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Tak, jest taka sama. Koła to w sumie wygląd i marketing.

Ogólnie do 2016 przednia zawiecha ma regulację napięcia wstępnego. Od 2017, ten najnowszy wypust już nie ma, księgowi zabrali



No to było dość szeroko krytykowane jak weszło w pierwszym wypuście XT. Wszyscy się zastanawiali dlaczego nie zrobiono jak w BMW, po zewnętrznym rancie szprychy.

Na ten syf jest sposób. Jeździć po czarnym, nie jeździć w deszczu

Ogólnie mimo tej wady, pewnie kupiłbym z takimi kołami bo są ładne. Ale tak poważniej, w DLu - odlewane są OK. Są mocne, trwałe, a motocykl przecież i tak tylko ew. udaje ADV. Idealny commutero-turystyk do wszystkiego dopóki jest najgorszy choćby ale jednak asfalt.
W zeszlym sezonie widzialem jak dziewczyna popyla pieknie na DL650 w terenie. DL ten byl jeszcze obnizony. Miala plyte pod silnik porzadna i co raz szorowala nią. Nic zlego z motocyklem sie nie dzialo. Dlatego tutaj Zimny sie nie zgodze, ze tylko asflat.
Rocznikiem 2014 w weekend zrobilem ~1200km asfaltowo. Gdybym wtedy tydzien pozniej nie wsiadl na R12GS to kupiłbym.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 14:54   #67
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,748
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 44 min 0
Domyślnie

JarekO, miałem na myśli że to nie jest naturalne środowisko tego sprzętu. Jest niski, ma mały prześwit stąd płyta solidna pod silnikiem to konieczność. Jak pojechałem do lasu DLem to najbardziej co chwila centralka haczyłem. ale DA SIĘ:

https://youtu.be/MVDon13fUD0

https://youtu.be/RCRaY-r3K00

tylko dla mniej jest przy tym znacznie mniej frajdy niż np na Trampku. O to mi chodziło.

Ogólnie gdybym miał DLa nadal - odpuściłbym teren w zamian za świetna jazdę po czarnym.

Aa, DL650 po 2012 ma jakoś że 2 cm prześwitu więcej i jest trochę wyższy w siodle. To tak w kontekście różnic między wypustami.

Pozdrawiam
Marcin

Ps. Często jest tak że ktoś nie wie że się nie da tym czy tamtym jeździć w terenie i np właśnie to robi
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 15:18   #68
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

los Honduros jeździli na GLach w terenie ale k...wa co to za jazda.

Emek - chciałbym zobaczyć DLa na tych kółeczkach i szosowej gumie tak na 50km do Kazimierza nWisłą + jakikolwiek bagaż.
W ub roku te piachy były tak przekopane i suche, że gwarantuję Ci, że to byłby ostatni wyjazd tym motocyklem w teren. Byłaby zgroza.

Moto fajne na asfalt i ponoć bardzo oszczędne ale tak jak wielokrotnie mówiłem: jak dla mnie jak posklejane z różnych kawałków. Chłodnica oleju w bardzo strategicznym miejscu jamnikowate. Zrobione kompletnie bez pomysłu.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 15:20   #69
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 9 godz 21 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
JarekO, miałem na myśli że to nie jest naturalne środowisko tego sprzętu. Jest niski, ma mały prześwit stąd płyta solidna pod silnikiem to konieczność. Jak pojechałem do lasu DLem to najbardziej co chwila centralka haczyłem. ale DA SIĘ:

https://youtu.be/MVDon13fUD0

https://youtu.be/RCRaY-r3K00

tylko dla mniej jest przy tym znacznie mniej frajdy niż np na Trampku. O to mi chodziło.

Ogólnie gdybym miał DLa nadal - odpuściłbym teren w zamian za świetna jazdę po czarnym.

Aa, DL650 po 2012 ma jakoś że 2 cm prześwitu więcej i jest trochę wyższy w siodle. To tak w kontekście różnic między wypustami.

Pozdrawiam
Marcin

Ps. Często jest tak że ktoś nie wie że się nie da tym czy tamtym jeździć w terenie i np właśnie to robi
Bardzo często jest właśnie tak, że nie wie, że się da, bo się nasłuchał i naczytał. To są bardzo uniwersalne sprzęty. Na czarnym to nawet dają radochę z jazdy.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 15:35   #70
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 37 min 2 s
Domyślnie

Miałem DL650 (K7)- b. fajny sprzet na asfalt...szutry od biedy ale biada temu kto próbuje przejechac piach...gleba za glebą gwarantowana
Spalanie 5L/100
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubię KTM-a puszek KTM 4117 26.02.2024 17:52
kupić, nie kupić - oto jest pytanie? norweg Hamulce, kola, opony 31 24.05.2013 19:00
Albania i Czarnogóra. Dlaczego tak? bigos Przygotowania do wyjazdów 41 10.04.2010 14:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.