Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.04.2021, 08:56   #231
welsewool


Zarejestrowany: Apr 2021
Posty: 4
Motocykl: RD03
welsewool jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 54 min 41 s
Domyślnie

wszystkim dzięki!
pozdrawiam!
znikam
welsewool jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 09:15   #232
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał welsewool Zobacz post
wszystkim dzięki!
pozdrawiam!
znikam
Nie znikaj!
Zobaczysz, że tu też są pozytywnie zakręceni, lubiący szuter, żwir i mnóstwo błota.

Polecam jednak na początek (jak już koledzy wspomnieli) zajrzeć do POWITALNI i powiedzieć nam parę słów o sobie jak rodzice uczyli i netykieta nakazuje

Wpadanie na forum z linkiem w pierwszym poście nie wygląda najlepiej i równie dobrze możesz zostać uznany za spamera.
Także moja dobra rada, żebyś jednak skorzystał z linka powyżej, zanim cała Twoja twórczość poleci do kosza.

Zdrówka
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 09:18   #233
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Ja pierdzielę. Gościu chciał zabłysnąć wiedzą ale trafił na lepszych kozaków, którzy mu merytorycznie wyjaśnili, że zrobił błędy w swoim dziele, to się obraził i pożegnał.
welsewool
Może wrzuć na yt? Tam jest pełno takich porad a gawiedź łyka, cieszy się i przyklaskuje.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 09:45   #234
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Panowie, wrzućcie na luz, co? Wszyscy.

welsewool - już wiesz o co koledzy mogli się unieść. Mamy złe doświadczenia w "jednopostowcach" i nieświadomie się wpisałeś w nasze złe wspomnienia. Zostań, pochwal się, dopracuj. Już wyjaśniłeś, wiesz co dalej. Rozgość się

koledzy - wiecie już co
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 09:57   #235
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 9 godz 24 min 6 s
Domyślnie

Nikt się tu Wojtek nie napinal. Ja widzę tylko luz i merytoryczne porady, które są bardzo wartościowe i na ulicy nikt by o nich nie usłyszał. Gość zawinął się z darmową wiedzą .

Podchodziłem osobiście do podobnego tematu w zimowe wieczory. Na podstawie danych z OSM potrafię sobie wytyczyć trasę po drogach jakie mnie interesują. Dlaczego to robiłem? Bo mnie OsmAnd wnerwił. Ma on taka przypadłość, ze wywala się na moim telefonie jak zadam mu zbyt długa trasę. Zgłosiłem to ekipie od OsmAnda i mimo, ze płacę im za apke to od 9 mcy nie uporali się z tematem.
Po tym wszystkim dodatkowy wniosek mam taki, ze bez sensu jest szukać trasy tylko poza asfaltem w PL .
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 10:04   #236
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 14 godz 57 min 37 s
Domyślnie

A ja nie wrzucę na luz. Przecież jak byk napisane:
Proszę uważnie przeczytać informację na glównej "Mapa została utworzona na podstawie Bazy Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k dostępnej w portalu ( https://mapy.geoportal.gov.pl/, stan na marzec 2021)Wykorzystane zostały obiekty sieci drogowej należące do kategorii gminnych i powiatowych, jednocześnie posiadających nawierzchnie nieutwardzone, takie jak: tłuczeń, żwir, grunt naturalny, nawierzchnia gruntowa.Dane prezentowane są wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowią oficjalnego potwierdzenia o dopuszczeniu do ruchu pojazdów silnikowych na wskazanych odcinkach."

Pomijam fakt podejrzenia o spam, brak powitania itp. Ale może wszyscy krytycy zaproponują swoje materiały badawcze w tym zakresie lub podeślą link z innymi mapami dla porównania. Taka nasza NARODOWA tradycja, zbesztac, skrytykować. Niech kolega z tematem się zaprezentuje na zagranicxnych forach, może znajdzie sponsora, u nas może liczyć na wieczną krytykę i to niekonstruktywną.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 10:09   #237
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,787
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 1 min 13 s
Domyślnie

Ja bardzo chętnie koledze pomogę na mojej dzielni. Jak ma tylko koncepcję jak to zrobić to jestem gotów poświęcić czas i środki na realizację. Błędy wskazuję osobiście po to aby z tego co powstało zrobić wartość użytkową. Masa kresek na mapie google wartości użytkowej nie daje. I nie porywam się złośliwie na falę krytyki tylko staram się pokazać błędy. Da się je naprawić i stworzyć coś zajebistego.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 10:11   #238
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,321
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 18 godz 44 min 9 s
Domyślnie

Widziałem tę mapę jakiś czas temu na FB. Pooglądałem okolicę działki, gdzie mam ograne wszystkie polne i szutrowe drogi, co do których nie mam wątpliwości że są legalne (dojazdy do pól lub zwykłe drogi między wsiami). Przepraszam, ale mapa jest bezużyteczna.
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 10:51   #239
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Zadałem konkretne pytanie, podnosząc jednocześnie podejrzenie o to, że tak chaotyczne tyczenie w znanych mi okolicach mógł wykonać tylko bezmyślny algorytm/automat, bazując jedynie na serii danych /prawdziwych lub nie/ - skoro znam dobrze teren na dość dużym obszarze dolnego Śląska i widzę, że tyczone są jakieś śmieszne odcinki nawet dróg wręcz osiedlowych a pomijane są normalne gminne/powiatowe szutrówki to myślę, że coś mi tu śmierdzi i człowiek tego NIE ROBIŁ bo również niemożliwe jest to w zakresie, który jest podany na zalinkowanej stronie.

Tyczyłem sporo tras dla siebie i innych i wiem dobrze ile to jest pracy, zrobić dobrze, W MIARĘ legalnie bo na 100% się wręcz nie da i jak JarekO pisze prowadzi to do solidnego zakręcenia się - lepiej już łączyć dłuższe odcinki asfaltu z dłuższymi odcinkami offa.

Zatem, jak dla mnie jest to mocno nieudana próba zrobienia czegość większego i przychodzi mi tylko do głowy połączenie tych kresek rękami użytkowników, którzy znają swoje okolice. Nasuwa mi się jednak pytanie o finalny kształt tworu, który z tej pracy powstanie. Czy aby na pewno będzie on darmowy w dalszej perspektywie czasu?
Resztę sobie możecie dopowiedzieć.

Co do kolegi co tak szybko odleciał - jeśli nie potrafisz przyjąć krytyki, którą Ci tutaj podają ludzie, którzy od lat jeżdżą bardziej i mniej legalnie offem po Polsce to nie licz na to, że cokolwiek z Twojego projektu będzie ale są inne fora, możesz nawet założyć swoje i tam pod kilkoma nickami chwalić to co tutaj skrytykowano.

Zdrowia
M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 10:51   #240
welsewool


Zarejestrowany: Apr 2021
Posty: 4
Motocykl: RD03
welsewool jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 54 min 41 s
Domyślnie

Oki.
Przepraszam że nie przeczytałem regulamin, nie odwiedziłem Powitalni i coś jeszcze nie zrobiłem.
Niestety jestem obcym i nie do wszystkiego się przyzwyczaiłem.

1) mapa zroboina robotem?
I tak i nie. Dane są odfiltrowane algorytmem napisanym ręcznie i z 2 tygodniami ręcznej pracy po opracowaniu setek plików danych. To nie był 1 magiczny przycisk "Zrób mi drogi". Polecam spróbować samemu a potem atakować.
Dziwię się jak ktoś myszli że to można zrobić ręcznie... w tych bazach po 1 000 000 zapisów. Just do it! Go and try it!

2) reklamą strony gdzie na pierwszym miejscu jest guzik Donate. - mogę pokazać ile donatów otrzymaliśmy za tą robotę. i koniec strony to nie pierwsze miejsce.

3) poprawnosć danych
nie wiem dlaczego ludzi nie czytają co jest napisane na stronie i skąd te dane, ale pretensję do Romana... poproszę o pretensjach do Urzędu.
I niestety nie znaleźliśmy sposobu jak te dane weryfikować i zrobić jeszcze lepiej. Szukamy pomocy w tym

4) mapa - gówno!
pokażcie lepszą! jestem obcy, nie potrzebuję Oskara czy chwały, ale nic nie wiedzą o kraju zrobiłem to mapę z kolegami polakami, początkującymi motocyklistami za kilka tygodni, żeby mieć jakiś resurs dla tych które lubią szutry, dla tych które chcą jeździć legalnie i dać temu tematu dobry start, bo to musi dojść do urzedów / zarządców.

Tak, zrobiłem sporo blądów, ale miałem dobry namiar, ponieważ samemu brakuje tej informacji. Ale widzę że zrobiłem to tylko dla siebie...

Niestety nie chcę nikogo do niczego przekonywać.

Właśnie podzieliłem się tym, czego sam używam!
Przejechałem już 500 km tymi drogami i doświadczyłem nierealnej przyjemności!

Od ciebie zależy, czy go użyjesz, czy nie, ale wygląda na to, że to ostatnia rzecz, którą udostępniam

PS. Ci, którzy chcą pomóc - szukamy sposób na łatwą wizualną edycję plików KML.
Potrzebujemy możliwości dodawania i usuwania dróg bez zwiększania rozmiaru pliku.
Robiliśmy to w QGis.
welsewool jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
lasy , legalny adv , legalny off , sytuacja prawna , zasady jazdy


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mile na kilometry czyli Anglik w Polsce JarekAT Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 23.04.2014 06:59
20-ty Międzynarodowy Zlot Transalpa w Polsce igi Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 16.04.2014 20:55
Baja Design w Polsce ? Michal Inne tematy 1 08.03.2013 14:30
Śladów na legalny szwędacz po Bieszczadach potrzebuję King Of Snake Przygotowania do wyjazdów 4 18.07.2012 09:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.