Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.03.2021, 18:32   #21
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

1. Nie była - ugniatają samochody z betonem, kruszywem i innym materiałem. Na koniec jest planowane uzupełnienie tego co "utonie" i dowiezienie ładniejszego kruszywa po czym finiszowe walcowanie.
2. Solbet 24x24x59, ocieplenie 20cm. styro w ściany i podłogę, strop od dołu nad podwieszanym pewnie z 15-20cm. wełny w której chcemy poprowadzić rekuperację + 15cm. styro od góry i wylewka. Dom parterowy z poddaszem niemieszkalnym więc być może dołożymy jeszcze pomiędzy krokwie wełnę tylko po to aby "burdel" na górze nie zamarzał.
3. Stal zbrojeniowa coś około 3.700-3.900zł./tona, beton B20 - 260zł. a B25 z dodatkiem "zimowym" 280zł./m3, kruszywa: tłuczeń od 85zł./tona, mieszanka czyli drobny kliniec z pyłem 65-70zł./tona - rewelacyjnie się sama zagęszcza, pospółka i piasek 35-45zł./tona, piasek kopany ok. 45zł./tona ale osobiście za kruszywa, z uwagi na ilości i "kontakty" płaciłem ok.30% mniej - nie sponsoruję państwowymi pieniędzmi żadnej drużyny z Targowisk ale czasem niszczę "detergenty w szklanych opakowaniach" z prezesem kamieniołomu /prawie jak Daniel - też pije z prezesem i dlatego mamy upusty, on na apartamenty w Stolicy ja na tłuczeń z ...

Ps. Będzie pauza bo mi się ekipa zawinęła na inną budowę więc kolejne odcinki po Wielkanocy. Ceny powyżej podałem brutto.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 22:09   #22
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

No chwile się nie odzywałem ale będę się starł "dziennik" uzupełnić. Kwiecień praktycznie stracony, był śnieg, ulewy, nocne przymrozki i uj wie co jeszcze. Do dzisiaj wylany chudziak, wymurowane ściany i w poniedziałek zaczynamy szalowanie płyty więc jest szansa, że do 15-20 maja wylejemy. Mocno walczyłem z odwodnieniem przerwanych dren ale koniec końców udało się odnieść sukces i odprowadzić wodę z działki do lasu/potoka. Droga spisuje się znakomicie, praktycznie ustabilizowała się sama po fafnastu przejazdach 3/4 osiek z materiałem. Dzisiaj był dzień zakupowy - zamówione okna Rehau Synego z żaluzjami podtynkowymi i jedno z systemem smart slide dla "szklanej ściany" w salonie, dogadany też wstępnie trapez na dach /jak "pomacałem' ten cały rąbek to przekonałem szkodnika do zmiany na tradycyjny trapez - dach praktycznie niewidoczny bo połać południowa w 80% pod PV a północna od strony lasu/. Do dzisiaj nie udało się ocieplić fundamentów bo albo woda i błoto w wykopie albo szkoda było od ścian odejść, na szczęście niewiele się osypało więc jak płyta będzie dojrzewać to przyjdzie czas na przyklejenie XPS-a i końcowe prace ziemne.
Ps. To co dzieje się na rynku materiałów budowlanych, głównie stal, styro i wszystko co z tworzywa przechodzi wyobrażenie. Drut zbrojeniowy w poniedziałek kosztował 3.800 a dzisiaj 4.100 zaś w grudniu 2020 był po niespełna 2.700. Styro elawacyjny Austrotherm 038 czyli biały po 320/m3 a Genderka czy Arbet o tym samym współczynniku 290/m3, XPS na fundamenty płaciłem jeszcze po 500 /leży i czeka na przyklejenie/ a dzisiaj ponoć już przebił 600.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2021, 08:28   #23
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 31 min 19 s
Domyślnie

Nie wiem czy już wybrałeś oczyszczalnię ale raczej wybierz tę większą jeśli rodzina rozwojowa :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2021, 13:30   #24
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Nie - temat oczyszczalni na chwile obecna umarł bo były inne priorytety ale pewnie wróci zaraz po płycie czyli przełom maja/czerwca. Cały czas wahom sie jok ceper na żyrdzi pomiędzy SBS-em /może ten Soft dla 5-6 osób od tarnobrzeskiej Metri/ i zwykłą drenażową ze zbiornikiem osadnika 2-3 komory o pojemności łącznej ok. 3.000 litrów + drenaż w głębszym wykopie z wymienionym częściowo gruntem pewnie 3x15 mb. Jak zdecydujemy to dam znać i opiszę wrażenia z montażu.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2021, 17:58   #25
marcos
 
marcos's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: warszawa / siedlce
Posty: 366
Motocykl: RD03
marcos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 10 godz 25 min 40 s
Domyślnie

A ja tylko jako zupełny laik podpytam - w te bloczki z których układacie fundament lejecie Beton ?
marcos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2021, 18:24   #26
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Zakładam, że pytasz poważnie W te "moje" lejemy bo z nazwy nazywają się zalewowe ewentualnie szalunkowe lub elementy szalunku traconego ale można układać oczywiście fundamentowe pełne na "paciarce" i wtedy nic nie zalewasz /poza robakiem po robocie/. W mojej ocenie jedno i drugie rozwiązanie ma plusy ujemne i minusy dodatnie. Zalewowych po zalaniu nie rozbierzesz i możesz/musisz dodatkowo dozbroić czy wypuścić zbrojenia pod słupy, wieńce czy inne podciągi, pełne bloczki szybciej i taniej ale jak grunt niepewny albo budowa na pochyleniu to nie miałbym spokojnego snu /choć wieniec na nich mocno poprawia sytuację/. Osobiście lałem zbrojoną 4x12 ławę po zewnętrznych 60x50 a wewnętrznych 50x50, potem trzy warstwy zalewowych na części mieszkalnej i dwie na obniżonym garażu, co dwa metry były w ławę wbijane druty /układanie na drugi dzień po wylaniu ław więc druty wchodziły jeszcze malinowo/, nie zbroiłem po długości bo tylko trzy warstwy, na górze wieniec 25x25 część mieszkalna i 18x25 garaż z belką 4x12 i to wszystko zalane razem. Budynek ultra lekki bo parterowy z Solbetu 500 24x24x59 + docieplenie 20cm., płyta monolit lana +/- 15 cm. i dach krokwiowo/jętkowy z pokryciem blaszanym a teren równy ze spoistym jednorodnym gruntem więc mocno te fundamenty przewymiarowane. Projekt to Daniel II GI ale w nieco zmodyfikowanej wersji /np. garaż 6x7 i podniesiona kolankowa, reku czyli bez kominów/.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 22:25   #27
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

20210512_084407.jpg
To na wczoraj, dzisiaj szalowanie zakończone i powkłada część belek więc jutro dalszy ciąg zbrojenia. Dom niewielki ale jedna belka /zadaszenie nad wejściem wyprowadzone płyty obniżonego garażu 180x480 bez podparcia - na załączonym zdjęciu widać jak "pracujemy" właśnie przy tym elemencie/ wyszła nam z 20-stki więc jak przywieźli ze składu 8 podrdzewiałych już drutów to pytali gdzie ten wiadukt zbroimy bo ostatnio takie wieźli na budowę mostu nad Wisłokiem.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 22:37   #28
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,751
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 min 55 s
Domyślnie

W germanii te 20 nazywa się zbrojeniem strachu. Jak inżynier się boi to dokłada średnicy. Zaznaczę tylko że grube pręty potrzebują długości zakotwienia w betonie, aby mogły przenosić siły.

Ps. Po ile żelazo? Na koparce poznałem kierowcy co śmieci z budowy wywozi i ostatnio pełny kontener nowego zbrojenia i mat wywiózł na złom z jakiejś dużej budowy. Już ma mój adres
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2021, 06:49   #29
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

4.000-4.200 PLN/tona. Cena kosmos - za stal na budowę tego kurnika Szkodnik zapłacił 18.700 PLN /ławy+słupy+belki+zbrojenie stropu/. Strach ma WIELKIE oczy więc długość kotwienia przewymiarowana wielokrotnie i w mojej ocenie to na tym daszku będzie można Leopardem parkować. Lecę zbroić tzn. kawę parzyć tym co zbroją.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2021, 08:30   #30
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 399
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 13 godz 11 min 28 s
Domyślnie

no ja za stal płaciłem jeszcze w kwietniu 3.800/tona
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pompa ciepła dla szkodnika Pawel_z_Jasla Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 14 28.09.2023 23:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.