Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.12.2020, 08:11   #11
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

W rukka spinane są tylko zewnętrzne warstwy, membrany są osobno, ale nie ma tam raczej opcji na przeciekanie - spodnie mają wysoki stan i szelki. Jechalem pare razy w deszczu 8h + i w tamtym miejscu nic nie przeciekało - raczej od kołnierza z góry i od rękawic.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2020, 09:01   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,782
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 11 godz 46 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
O taki ten baton:

https://www.bhp-gabi.pl/p11158,1888-...-snickers.html

Czym to sie rozni od 'motocyklowa' albo 'trkigowa'

Francuskie legijne gore i polsk membrana koniecznke wz. 23 bo mialy chiesze madrze zrobione 230+130 i jest na lata

I mamy 2 tys na but rekawiczki zbroje nakolanniki. No ale noe mamy lansu mamu SLL. Poza tym nic poeknoejszego w upalne dni: koszulka + zbroja jedynie
Jurek, kiedyś Ty ostatni raz jeździł motocyklem? To coś od Snickersa to badziewny softshell za 2 tysie, w którym się ugotujesz w terenie i na szosie jak będzie ciepło tylko trochę później. Za tyle to kupię wypaśną kurtkę Arcteryxa. To się może nadaje w góry ale nie na moto pod kątem wyprawowym (nie neguję tego że DA SIĘ).
Czym się różni tłumaczyć nie trzeba ale wyjaśnię, że tkanina nie odpowiada standardom motocyklowym bo jest za słaba. Do tego nie ma protektorów ani rozsądnej wentylacji. Tyle w temacie. Co do Icon to szkoda języka strzępić. Badziew totalny. Kupiłem kamizelkę i po jednym wyjeździe leży jebnięta w kąt. Strzępi się tam niemal wszystko, do tego przeciera, niemiłosiernie łapie syf ten splot (mam taki sam jak na Twoim foto). To badziewny chinol sygnowany marką Icon, która nie jest żadnym wyznacznikiem jakości i chyba nigdy nie była bo to brand z początku lat 2000.
I tu nie chodzi o lans. Zbroja + koszulka są dobre jak latasz za domem po krzaczorach endurakiem a nie na wyprawy z dala od domu w zmiennych warunkach więc nie pierdolmy głupot. Wielu lubi latać w dżinach i nakolannikach czego osobiście nie znoszę i nie rozumiem ale nie mówmy że to jest zajebiste bo nie jest. Styknie popatrzeć jak się zachowuje taki strój na byle szlifie na czarnym. Polecam rzucić okiem na efekty banalnej wywrotki Maxa w trasie na Pamiry z Henrym.

Co do łączenia elementów stroju to w mojej ocenie BMW ma to zrobione po mistrzowsku i nic co miałem w łapach nie może się do tego równać. Membrany muszą się zazębiać od góry w dół i powinno być OK ale jak kolega ma stroje od beemwe przetrenowane to Scott Dual Raid jakościowo jest na pewno niżej od takiego Rallye. Wizualnie to rzecz gustu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2020, 10:14   #13
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 27 min 10 s
Domyślnie

Emek
dzięki za ten wpis. Jak będę na Święta w Klerykowie to chyba muszę z wódką podjechać.

Nie mam miejsca na wożenie budowlanych sztormiaków czy inych leśnych garniturów stąd też na propozycje Szynszyla patrzę z przymrużonym okiem.
W jednym z nim się natomiast zgadzam: jakość starych ciuchów jest nie do przebicia. Podejrzewam, że ja będę dębowej jesionce leżał a moich kurtkach jeszcze ktoś będzie jeździł.

Wracając do mojego pytania. Wiem, że BMW ma w swoich ciuchach, przynajmniej tych starych, rozwiązania na których mogą się inni wzorować. Stąd też moje zdziwienie, że inne firmy na to nie wpadły.
Scott nie jest dla mnie a że nie jest łatwo kupić stare ciuchy BMW typu adventure w wersji lady to padło na niego. Rally dla kobiet nie robili nigdy, z nowych oferują tylko ten Enduroguard za milion szelestów i z klejoną membraną. Jest oczywiście zajebista Savanna 2 ale żeby skompletować całość używek z podpinkami to się sezon może skończyć a ja w polu będę.

Ciuchy zakupione, przyjdą to im się dokładnie przyjrzę.
Dziękuję wszystkim za podzielenie się wiedzą.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2020, 10:27   #14
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Ok. To bylo 11 wstecz...

Popatrz na szajs w sklepach. Wierzylem ze jak za sama kirtke 24 kola i jest chwalona w testach to bedzie ok. Gowmo - made in thailand. A moro to noe rewoa mody xzy ciuchy na platformy na mozu polnocnym...
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 17.12.2020 o 12:21
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2020, 13:40   #15
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Navaja ,Pochwal się co zakupiłeś
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2020, 13:47   #16
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 27 min 10 s
Domyślnie

Tego Scott Dualraid DP lady, o którym pisałem w pierszym poście. Wyczaiłem korzystnie to grzech było nie brać.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2021, 09:09   #17
kleinbagger
 
kleinbagger's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Hamburg
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
kleinbagger jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 7 min 36 s
Domyślnie

musisz sprobowac 2 czesciowej kombinacji ale kurtka wierzchnia laminat goretex i wewnetrzna , system bmw slaby temat tez mialem rally i jak namoknie to szmata strasznie ciezka , system o ktorym wspominam ma tylko 3 producentow , touratech oni maja od stadler , buse i ktos tam jeszcze , naprawde rewelacja i sprawdza sie w kazdych warunkach
kleinbagger jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Membrana Air Cut AT/Transalp majo Uklad paliwowy i wydechowy 6 29.12.2013 23:37
Łaczenie map rastrowych puszek Zastosowanie praktyczne 1 20.07.2011 16:32
membrana 7Greg Ciuch Afrykańczyka 4 14.02.2011 14:32
membrana gaźnika Czaju Uklad paliwowy i wydechowy 26 25.01.2009 17:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.