Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.04.2021, 23:27   #1
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 59 min 4 s
Domyślnie Czy jest ,, Afrykański zestaw opon do Nat''?

Wiemy wszyscy ze forumowym zestawem opon do SAT było TKC + MITAS. Czy jest już opracowany zestaw do NAT?
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2021, 23:40   #2
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

TKC przód, Motoz ADV tył.

howgh!


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2021, 23:49   #3
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,952
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 14 godz 54 min 12 s
Domyślnie

Ja od początku nie rozumiem przeznaczenia opony Tkc 80. Na przód wolał bym zdecydowanie Cst 755, czy Pirelli Mt 21,jesli opona ma robić na szutrach. Na czarnym, wiadomo, nie polecisz przelotówki 150 w spokoju i komforcie.
Wy mówicie Tkc szosa, a ja Anak, Tourance, albo Trail Attack.
Zestaw Tkc i 09... Równie dobrze polecić mógł bym 07,czy k60, albo Motozy, ale nie polece, bo te utarte szlaki są nic nie warte. Jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2021, 00:26   #4
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 59 min 4 s
Domyślnie

Temat ciekawy. Proszę o dalsze przemyślenia. Jestem przekonany (jako 10 letni użytkownik SAT) że NAT jeździmy już troszkę z podkreśleniem na troszkę mniej wymagającym terenem. W SAT miałem przez kilka ostatnich sezonów MEFO Stone Master na tyle i MT 21 na przodzie. Ale...SAT jeździłem po czarnym max140-150. A tu na fabrycznych asfaltowych gumach przy 160-170 nic się nie dzieje. Powyżej 200 dyskomfort tylko z powodu niskiej owiewki. Przemyślenia po 1600 km nalatanych od marca.
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2021, 08:41   #5
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 19 godz 52 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pils Zobacz post
Temat ciekawy. Proszę o dalsze przemyślenia. Jestem przekonany (jako 10 letni użytkownik SAT) że NAT jeździmy już troszkę z podkreśleniem na troszkę mniej wymagającym terenem. W SAT miałem przez kilka ostatnich sezonów MEFO Stone Master na tyle i MT 21 na przodzie. Ale...SAT jeździłem po czarnym max140-150. A tu na fabrycznych asfaltowych gumach przy 160-170 nic się nie dzieje. Powyżej 200 dyskomfort tylko z powodu niskiej owiewki. Przemyślenia po 1600 km nalatanych od marca.
Fabrycznie masz Karoo Street czy Bridgestone AX41T ? Czy może coś jeszcze innego?

Bukowski,
Ten sam zestaw do atas byś rekomendował, głównie po twardym? Bez błota bo za mało umim żeby ćwierć tony ogarnąć
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2021, 08:21   #6
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Ja od początku nie rozumiem przeznaczenia opony Tkc 80. Na przód wolał bym zdecydowanie Cst 755, czy Pirelli Mt 21,jesli opona ma robić na szutrach. Na czarnym, wiadomo, nie polecisz przelotówki 150 w spokoju i komforcie.
Wy mówicie Tkc szosa, a ja Anak, Tourance, albo Trail Attack.
Zestaw Tkc i 09... Równie dobrze polecić mógł bym 07,czy k60, albo Motozy, ale nie polece, bo te utarte szlaki są nic nie warte. Jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki.
Mirek, pozwolisz ze się nie zgodzę. Pirelli MT na przodzie szybko znika i zabkuje, na szutrze nie ma przewagi nad TKC. Ma duża w błocie, ale z tej dwójki TKC _na przodzie_ zdecydowanie wygrywa. Co więcej, pirelka ma przekrój, który powoduje pewną nerwowość jadąc w złożeniu.
Na czarnym w zestawie jaki opisałem latam w pełnym komforcie 150, zdarza mi się lecieć i 180 bez stresu a trzymanie na mokrym jest rewelacyjne.
Z tyłu TKC przegrywa nie tylko z Motozem, ale nawet z Mitasem 09, bo schodzi w oczach a w błocie błyskawicznie się zakleja. Jest też z tej trójki najdroższa, wiec bez sensu. Motoz ADV tył plus tkc
80 przód daje minimum 15 tys. przebiegu (u mnie pod 20 tys.)

Zestaw, który poleciłem, wydaje mi się najlepszym balansem między trwałością, możliwością szybkiej jazdy na asfalcie i możliwością zjechania w krzoki. I nawet nie o szutry chodzi, bo tam praktycznie każda opona sobie poradzi (a czasem wolałbym nawet mieć trochę mniej przyczepności, żeby sobie bokami polatać), tylko o pioch i błoto.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2021, 10:13   #7
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 6 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2021, 09:55   #8
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,420
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 21 godz 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Ja od początku nie rozumiem przeznaczenia opony Tkc 80. Na przód wolał bym zdecydowanie Cst 755, czy Pirelli Mt 21,jesli opona ma robić na szutrach. Na czarnym, wiadomo, nie polecisz przelotówki 150 w spokoju i komforcie.
Wy mówicie Tkc szosa, a ja Anak, Tourance, albo Trail Attack.
Zestaw Tkc i 09... Równie dobrze polecić mógł bym 07,czy k60, albo Motozy, ale nie polece, bo te utarte szlaki są nic nie warte. Jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki.
Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Mirek, pozwolisz ze się nie zgodzę. Pirelli MT na przodzie szybko znika i zabkuje, na szutrze nie ma przewagi nad TKC. Ma duża w błocie, ale z tej dwójki TKC _na przodzie_ zdecydowanie wygrywa. Co więcej, pirelka ma przekrój, który powoduje pewną nerwowość jadąc w złożeniu.
Odniosę się do przednich opon tylko.

Dziwne, ale zgadzam się obiema w/w opiniami

Lubię MT21 i TKC80 na przedzie i często na takich jeżdżę w podobnym motorach.

Jak pisze Bukowski - MT21 jest "nerwowa" w złożeniu na asfalcie - kilaka razy zrobiło mi się ciepło przez to:) - na asfalcie TKC80 wygrywa.
Ale jak pisze Mirek - w terenie lekkim MT21 jest lepsza od TKC80, TKC80 jest super na szutry, suche odcinki i tu różnicy nie zauważymy, ale czasami między odcinkami szutrowymi zdarzają się błota, koleiny, wielkie kałuże, trawa - wtedy MT21 będzie dużo lepsza.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2021, 21:25   #9
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,952
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 14 godz 54 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Mirek, pozwolisz ze się nie zgodzę. Pirelli MT na przodzie szybko znika i zabkuje, na szutrze nie ma przewagi nad TKC. Ma duża w błocie, ale z tej dwójki TKC _na przodzie_ zdecydowanie wygrywa. Co więcej, pirelka ma przekrój, który powoduje pewną nerwowość jadąc w złożeniu.
Na czarnym w zestawie jaki opisałem latam w pełnym komforcie 150, zdarza mi się lecieć i 180 bez stresu a trzymanie na mokrym jest rewelacyjne.
Z tyłu TKC przegrywa nie tylko z Motozem, ale nawet z Mitasem 09, bo schodzi w oczach a w błocie błyskawicznie się zakleja. Jest też z tej trójki najdroższa, wiec bez sensu. Motoz ADV tył plus tkc
80 przód daje minimum 15 tys. przebiegu (u mnie pod 20 tys.)

Zestaw, który poleciłem, wydaje mi się najlepszym balansem między trwałością, możliwością szybkiej jazdy na asfalcie i możliwością zjechania w krzoki. I nawet nie o szutry chodzi, bo tam praktycznie każda opona sobie poradzi (a czasem wolałbym nawet mieć trochę mniej przyczepności, żeby sobie bokami polatać), tylko o pioch i błoto.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Witam Pana. Jasne, że pozwolę, każdy ma prawo do wypowiedzenia własnego zdania, różnego z moim. Widzisz, o ile Tobie bardziej leży Tkc niż Mt, o tyle mi całkowicie odwrotnie i pozwól, że teraz ja się nie zgodzę Fakt, na asfalcie Mt21 ginie w oczach. Któregoś roku, z podlaskiego ruszyłem na niej na Litwę,Łotwę i Estonie i z powrotem na bazę i po oponie. Zjadło ją. Tkc też schodzi, może wolniej, ale nie da mi tego po za czarnym, co Mt21. Ja stawiam na boczne drogi bardziej, niż na szosę, bo do tego jest inne moto.
Zestaw który poleciłeś jest dla Ciebie ok, być może dla innych też będzie ok, może będzie to faktycznie złoty środek. W zależności od potrzeb.
Ja jednak wolę, tak bardziej zero jede podejść do tematu i stawiam na kostkę, która robi z boku, a na szosie niet. Ot, taki mój wybór.
Za mocno proszę nie brać mojego zdania do siebie. Ja jedynie nie polecam opon które mi nie leżą, co nie znaczy, że są złe. Sam ganial em na 09 np, ale jak dostałem bowki K60, to oddałem je koledze jako prawie nowki, z zastrzeżeniem, że dla mnie to siano.
Na koniec fotka z dziś. Opona terenowa w rozmiarze 18/140.
Jedna terenowa, a druga też terenowa.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20210406_181322.jpg (680.0 KB, 37 wyświetleń)
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2021, 14:24   #10
machoni
 
machoni's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 315
Motocykl: CRF1100
machoni jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 12 godz 16 min 7 s
Domyślnie

W NAT na przodzie z tych wszystkich co wymieniliście najlepiej pasowała mi sava MC 23 Rockrider, tył motoz
__________________
Tylko OFF!!!
machoni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zestaw do demontażu opon tadelo Wszystko dla Afryki 40 18.06.2012 22:28
Śpiewnik Afrykański Zoltan Inne tematy 35 05.11.2010 18:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.