Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.12.2009, 12:00   #11
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
640 adventure..Ale pytanie dlaczego ten turystyk ma byc 1 cylindrowy? Jeśli chodzi o mase to lepiej drz 400 - bedzie równie niewygodny i niedobry do turystyki jak xr 650, a serwis ma zdecydowanie mniej wymagający.
A mnie sie wydaje zgodnie z opisami technicznymi ,że xr650r i drz400e tyle samo waza.
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 12:08   #12
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hero Zobacz post
A mnie sie wydaje zgodnie z opisami technicznymi ,że xr650r i drz400e tyle samo waza.
a co ma piernik do wiatraka.Motomaniak napisał przecież o niewymagającym serwisie dr-zty a nie o wadze
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 12:56   #13
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Ogladałem ostatnio film jak Czesi w piątkę jechali na Alaskę.
Razem coś 12 tys km. Jeden gostek był na XR600R i ten
miał pecha bo rozrząd i tłok poszły w połowie trasy.
Naprawili oczywiście ale podróż opóźniła się o tydzień.
Defekt był z powodu niewymienienia oleju na czas( prawdopodobnie)
Kanada to nie Afryka....
Xr650R to takie ktmowski 525 .
xr 600 to zupełnie inny sprzęt: starsza konstrukcja, chłodzony pow., stalowa rama itp. nie ma nic wspólnego z xr650r
Przy porównaniu z ktm to myślę że xr jest w połowie drogi między lc4 a exc 525.
Podróżować można i drztą ale dla jak mnie do turystyki drz jest za mała (przy moim wzroście) i za mało elastyczny silnik.

Porównanie xr z afryką jest ciężkie bo to sprzęty z innej bajki. Podróżowanie na xr też pewnie inaczej będzie wyglądać niż na afryce. Trzeba mieć twardszą dupę i nastawić się na ogólny brak komfortu
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 13:39   #14
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

można singlem robić dłuższe traski, ale jest to trochę inny rodzaj turystyki - robi się mniejsze przebiegi dzienne, spokojniej, na pewno mniej wygodnie - ale ma to swój urok.
No i można wjechać w cięższy teren i sprawnie go przejechać.
Z wad - lekki singiel dużo mocniej odczuwa każdy kg bagażu, trzeba się mocno ograniczać w tym zakresie.
Co do przebiegów - owszem serwis co 1000km ale przy użytkowaniu w terenie - w trasie silnik nie dostaje takiego łomotu i można śmiało wydłużyć ten okres, można też zainstalować chłodnicę oleju (jeśli XR650 nie ma, bo nie kojrzę), co też ulży olejowi, dekompresować...
Jeśli chodzi o podróże na wschód (bo tam XR najlepiej by pasowała) to przy kompresji XRy problemem może być niskooktanowe paliwo. W lc4 problem ten rozwiązuje się innym modułem zapłonowym, przyśpieszającym zapłon.
Inny temat to tylny stelaż - w wczynówkach (wiem, że na pewno XR600) jest duży problem z ładowaniem bagażu(ponad zwykłą torbę), bo stelaż jest delikatny i wypada wzmacniać.
Ja po przemyśleniu wszystkich za i przeciw wybrałem na uniwersalnego enduraka lc4 (640 z dużym obiegiem oleju) - przebiegi międzyserwisowe 5kkm (w terenie 3), rozrusznik, akceptowalna waga (w trasie z bagażami jest to +, w okolicznym lesie -, ale jakiś kompromis musi być) 152 kg z połową 18l baku, łatwy dostęp i spory wybór części, akcesoriów i gotowych patentów/porad. Może mało oryginalnie, ale jestem zadowolony, a w terenie i tak prędko nie wykorzystam całego potencjału sprzęta.

pozdrawiam, Adam
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 13:51   #15
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Siur, to był powietrzem wietrzony silnik więc nie XR600R

..a ja po sprzedaży swojej DRz400 nastawiłem się na kupno 625 sxc
...i turystyczny i bez nadwagi a z jajami
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 11.12.2009 o 13:54
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 14:20   #16
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
..a ja po sprzedaży swojej DRz400 nastawiłem się na kupno 625 sxc
...i turystyczny i bez nadwagi a z jajami
też fajny sprzęt, brałem pod uwagę, ale zrezygnowałem z powodu jego 3 atutów, które niekoniecznie muszą być + przy turystyce (dłuższej) :
- głowica High Flow - daje góra 5 kunia więcej, ale jest znacznie bardziej narażona na awarię (przez powiększone zawory lubi pękać korpus głowicy)
- mechaniczny gaźnik Keihin FCR - super rzecz w teren i na miasto(też + 5-7koni i cudowna reakcja na gaz) ale wrażliwy na regulację (wysokość), paliwożerny i katujący łańcuchy oraz opony. Wolę bezproblemowy, podciśnieniowy mikuni z 640, który też swoje potrafi.
- alu subframe - ze 2-3 kg mniej, ale kufrów na to nie załadujesz.
Postawiłem na trwałość i spokój kosztem osiągów (choć oczywiście wszystkie te elementy można popodmieniać z innych modeli LC4)

pzdr, Adam

P.S. Artuditu - widzę, żeś ze stolicy, ja mieszkam w Józefowie - jeśli masz czas i chęć sprawdzić jak taki 'zwykły' lc4 smakuje to zapraszam

Ostatnio edytowane przez fxrider : 11.12.2009 o 14:26
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Granica pomiędzy Europą i Azją Pils Kwestie różne, ale podróżne. 3 09.09.2012 19:18
Jaka roznica pomiedzy rozmiarami kol RD04 a RD07 Robertbed Hamulce, kola, opony 7 18.06.2008 11:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.