Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.10.2011, 15:57   #11
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

I jeszcze jedna, moim zdaniem bardzo praktyczna rada. Poszukaj miejsca, gdzie będzie piasku powiedzmy 10 metrów. Przed i za powinno być twardo. Potem może to być i 20 i więcej. Ale na tyle krótko abyś przez cały czas mógł przyspieszać bez osiągania absurdalnych (Twoim zdaniem) prędkości. Start i hamowanie na twardym. Jak sobie z tym poradzisz to możesz ćwiczyć starty i stopy na środku wydmy
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 16:02   #12
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ola Zobacz post
Może zapisz się choć na kilka jazd doszkalających w tereni? Jest kilka miejsc w Wawie gdzie naprawdę dobrze uczą.
Dumam o tym co jakiś czas.
Olu, z tego co przeczytałem wynika, że z ekipą pro-motorową spędzasz czas. Ja sumie świeżo po-promotorowy jestem. Swoje boje w enduro zaczynałaś z nimi? Szacunek za wyniki wielki. Jak ktoś we właściwym wątku napisał - bardzo inspirujesz
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 16:02   #13
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tupek Zobacz post
tylko jak tych gleb się nie bać? póki co wyszedłem bez szwanku, boli tu i ówdzie (ale najbardziej to chyba od podnoszenia tej bestii), no i zapomniałem dodać, że szybkę w kasku trzeba wymienić
jak się ślizgałem po piachu, to się nieszczęśliwie porysowała
A i jeszcze o jednym zapomnieliśmy - mam nadzieję, że jeździsz w tym terenie w sensownych butach i ochraniaczach (na kolana i zbroja).... O tym na pewno pomyśl, jeżeli w ogóle chcesz się bawić w piachy na dłuższą metę, bo inaczej na pewno, prędzej czy później, będzie bolało.

A do gleb - przyzwyczaisz się i przestaniesz zwracać na nie jakąś szczególną uwagę. Ot - jakiś stały element jazdy terenowej. Oczywiście nie mówię tu o "mega figurach", tylko takich "normalnych"

Cytat:
Dumam o tym co jakiś czas.
Olu, z tego co przeczytałem wynika, że z ekipą pro-motorową spędzasz czas. Ja sumie świeżo po-promotorowy jestem. Swoje boje w enduro zaczynałaś z nimi? Szacunek za wyniki wielki. Jak ktoś we właściwym wątku napisał - bardzo inspirujesz
Nie będę tu robić reklamy - więc krótko: według mnie lepszego miejsca do nauki jazdy nie ma. Z resztą znasz ich juz więc pewnie masz już wyrobioną opinię. Tylko jeśli tam się decydujesz na enduro, to przygotuj sie na długoterminowy proces.

Jak chcesz, to pewnie w ten weekend będziemy mnieć trening w Radziejowicach (dam znać w grupie warszawskiej bliżej końca tygodnia, bo na razie jeszcze nic nie wiadomo), wpdanij zobaczysz jak to wygląda i czy Ci pasuje. Pogadamy na spokojnie, podpytasz "u źródeł" o wszystko co Cie interesuje, poćwiczysz sobie przy okazji. Może ktoś z afrykańskiego grona też wpadnie: w zeszłym tygodniu było kilka osób i nawet popołudniowe ognicho udało się "zmontować". Trening na małych endurakach a jazdy terenowe At to trochę inna inszość, no ale będzie przynajmniej okazja porózwnać.

Pozdrawiam
__________________
Ola

Ostatnio edytowane przez Ola : 19.10.2011 o 16:09
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 16:10   #14
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ola Zobacz post
A i jeszcze o jednym zapomnieliśmy - mam nadzieję, że jeździsz w tym terenie w sensownych butach i ochraniaczach (na kolana i zbroja).... O tym na pewno pomyśl
Myślę o tym intensywnie, czytam porównania i inne zachwalanki -póki co ekwipunek drogowo low-endowy.
Jak się odkuję kasowo, to na pewno zakupię. W teren moco się nie pchałem - ot, polne ścieżki. Ale to kilkumetrowa łacha piachu mnie wnerwiła przy pierwszej glebie no i postanowiłem wyjść z kolejnego starcia z tarczą. I z kolejnego, i z kolejnego, i... smętnie odjechałem na tarczy
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 16:10   #15
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał tupek Zobacz post
Co robię źle?
Za mało trenujesz, w Wesołej jest poligon - tam Twoje straty będą większe, ale po 3 wypadach umiejętności wzrosną...
Cytat:
Napisał tupek Zobacz post
Można to podkleić czy głupi pomysł?
- szybę zciągnąą do treningów
Cytat:
Napisał tupek Zobacz post
jakiego spawacza poszukiwać?
- Odważnego - ale spoko sa tacy co spawają zbiorniki , czasem nawet żywi...
Cytat:
Napisał tupek Zobacz post
Honda 10W30 minarał.
Jak zalałeś takim badziewiem to dolewaj czego sobie chcesz..
Cytat:
Napisał tupek Zobacz post
pogoda taka, że dół,
Pogoda idealna do enduro - w końcu człowiek może w buzerze wytrzymać i zniknęli z poligonów i ściezek rowerzyści, pijana młodzież, wózki itd
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 16:21   #16
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ola Zobacz post
Jak chcesz, to pewnie w ten weekend będziemy mnieć trening w Radziejowicach (dam znać w grupie warszawskiej bliżej końca tygodnia, bo na razie jeszcze nic nie wiadomo), wpdanij zobaczysz jak to wygląda i czy Ci pasuje. Pogadamy na spokojnie, podpytasz "u źródeł" o wszystko co Cie interesuje, poćwiczysz sobie przy okazji. Może ktoś z afrykańskiego grona też wpadnie: w zeszłym tygodniu było kilka osób i nawet popołudniowe ognicho udało się "zmontować". Trening na małych endurakach a jazdy terenowe At to trochę inna inszość, no ale będzie przynajmniej okazja porózwnać.
Będę śledził. W ostatni łikend byłem nawet w okolicach. Wiedziałem, że gdzieś tam jeździcie i przez głowę nawet przeleciało by zawitać. Ale ja jakiś niedorozwinięty społecznie jestem
Nawet nie mam konta na mordoksiążce
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 16:34   #17
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Jak zalałeś takim badziewiem to dolewaj czego sobie chcesz..
Nie ja. Dopiero kupiłem moto i przed sprzedażą dostał co dostał.
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 16:36   #18
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Z przygotowaniami moto tak na szybko:
na przód załóż kostkę - podstawa to trzymanie na przodzie, tył może być anake - ale oczywiście najlepsza jest kostka. Lepiej napędza założona na tyle
Lusterka
załóż sobie składane - lub ściągnij na czas latania

załóż gmole i stelaże i po glebach zawsze lepiej mieć ochronę niż kupować i spawać plastiki

tankuj na 1/3 na latanie po ofie - lepiej się podnosi i mniej wycieka

co do jazdy strach jest na początku - adrenalina do pierwszej poważniejszej gleby potem na chwilę przechodzi chęć szalenia...
Ale wierz mi jak się zacznie trudno przerwać

Koniecznie zabezpiecz sobie siebie - buty to podstawa szkoda kostek, rękawiczki jakieś nienajgorsze żeby kamieni z rąk po glebach nie wyciągać
Kask oczywiście i ochraniacze na kolana - wydatek nie za duży a przydają się

No i weź kogoś w teren do pomocy lepiej się we dwóch podnosi niż w pojedynkę

Reszta przyjdzie wraz z treningami i Glebami

powodzenia !
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 18:19   #19
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Witam
Mój pierwszy oficjalny post poza przywitalnią. Też jestem świeży, nie tylko w temacie AT i terenu, ale ogólnie motocykli Wczoraj trenowałem sobie właśnie na poligonie w Rembertowie. Dużo otwartych przestrzeni, dużo piachu jest fajnie. Z grubsza udało mi się bez gleby. Poza jedną delikatną jak już znalazłem wyjazd z tego piekielnego lasu i miałem zabudowania na widoku :> Na szczęście po jednej stronie piasek, po drugie trawa, do tego niewielka prędkość i obyło się bez strat poza obitym kolanem.
Ogólnie jestem z siebie dumny, bo jeździłem po (jak dla mnie) masakrycznych miejscach i jakoś dałem radę. Moje oponki to TKC80 i E09, ogólnie moto pływa, ale się nie wywraca Chętnie bym zajrzał do was w weekend, ale niestety rodzinka mi się zwala i chyba nie dam rady.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 18:28   #20
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Tupek - jesteś z Warszawy więc leć na bemowo. Na piastów jest wjazd w prawo na tereny za WORDem - tam jest plac szkoleniowy i takie górki fajne do jazdy na moto. Jest też trochę piachu. Z reguły jest tam wstęp wolny, czasem jakaś szkoła jazdy ćwiczy.

Ja tam ćwiczyłem pierwszy raz jak się w off bawiłem i jakoś poszło. Godzine chyba zasuwałem po tych górkach, piachach dziurach i dołach, bez dzidowania i jakoś szło. Nawet żadnej wywałki nie zaliczyłem jakimś cudem chociaż miejscami było ciężko - kwestia ja wiem.... siły... zdecydowanie dużo siły i sprawności ruchowej żeby kontrować jak ci dupa ucieka i refleksu jak przód zaczyna świrować w piachu.

Tu masz filmik jak to wygląda (i moje pierwsze próby nieśmiałe):
http://www.youtube.com/watch?v=W-9xe_kGLLU

Tam widać takiego doła z piachem to tam właśnie jeździłem.

Jak początkujący początkującemu to podpowiem - ostrooożżżżnie i powoli się przyzwyczajaj do jazdy w terenie. Zauważyłem z niejakim odkryciem że road i offroad to dwie rózne bajki ))))))
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Helpfl Staf", czyli technologia rejli w służbie Lejdis ucek Lejdis 25 15.09.2010 20:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.