Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.11.2022, 08:10   #1091
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

W niektórych autach zalecenie aby sprawdzać co 10000 wyważenie powinno być standardem. Gdybym to zrobił przed wyjazdem do Hiszpanii nie miałbym w drodze powrotnej wrażenia że coś jest nie tak z oponami ( jazda powyżej 100 km/h oraz hamowanie z takich prędkości. Oczywiście starałem się korzystać z ich właściwości podczas jazdy krętymi górskimi drogami, tam było super. Tylko jadąc do Hiszpanii one już miały prawie 30000 km i tylko jedną przekładkę przy 13000 km, gdybym je przełożył to byłoby na pewno lepiej. Teraz po ściągnięciu tył ma 4.5-4,7 a przód 5,5-5,7 mm i jest wyząbkowany. To i tak super bo poprzednie opony z pierwszego wyposażenia miały 2 mm po przejechaniu 30-35 tys km. Zimówki założone wczoraj gorzej hamują na suchym w tych temperaturach co obecnie mamy, trzeba jeździć ostrożniej.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2022, 11:18   #1092
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

na ząbkowanie pomaga jeździć na wyższym ciśnieniu niż zalecane.
koniec końców każda opona napędzająca wyząbkuje - tzw spływ bieżnika to czyni i nic nie poradzisz.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2022, 11:26   #1093
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ząbki było na przednich, były one przekładane ale myślę że ząbki wyszły podczas dzięki jeździe po szwajcarskich i hiszpańskich górkach. Starałem się nie hamować w zakrętach ale regeneracja jest swego rodzaju hamowaniem i taka opona dociążona w zakręcie może się wyząbkować. Auto swoje waży wiec opony lekko nie miały
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2022, 14:29   #1094
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Mamy umówiony termin na wymianę modułu na 17.11 godzina 8 w Rybniku. Auto podstawiamy w dniu 15.11 do naszego macierzystego serwisu w Mielcu gdzie dostaniemy auto zastępcze na czas naprawy. Nasz samochód pojedzie po raz pierwszy na lawecie do Rybnika i po wymianie zostanie dostarczony z powrotem do Mielca gdzie go odbierzemy. Na razie korzystamy korzystamy jak jest potrzeba ale jazda po Krakowie to jakiś koszmar . Wczoraj chciałem podjechać kupić buty i nie mogliśmy się przedrzeć przez korki, a ma być jeszcze gorzej. Można by napisać, na ch.j nam auto w mieście. Chyba tylko po to aby się z niego wyrwać. Teraz jest plan aby pojechać jednak do tego Maroka bo byliśmy motocyklem, byliśmy terenufką to wypada pojechać elektrykiem. Na razie się męczymy
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2022, 17:20   #1095
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wszystkim kierowcom aut elektrycznych z dedykacją, może to być nasz song






Protest song
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2022, 18:42   #1096
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dzisiaj odstawiliśmy ID do Mielca, stamtąd pojedzie na lawecie do Rybnika na akcję serwisową. Zobaczymy co wyjdzie w praniu, a czas już był najwyższy aby to zrobić. Autonomia zmniejsza się coraz bardziej, po naładowaniu do 80% GOM pokazał 240 kilometrów ale po chwili przeliczył na 220. To najmniejszy kłopot, bo większy problem w tym że to 80% nie pokazuje prawdziwej pojemności. Teoretyczne wyliczyłem sobie że utraciłem 20-25% pojemności netto i to musi być prawie dokładne oszacowanie. Dzisiaj na 133 km zużyłem 64% pojemności baterii czyli teoretycznie auto zużywało 28 kWh a nie wartość z wyświetlacza. Mam przeczucie graniczące z pewnością że to co na wyswietlaczu jest prawdziwe ale wartość pojemności jest niższa przez co procenty szybciej znikają. I tak jest nieźle bo od innego uzytkowanika mam wiadomość że jego autonomia jest na poziomie 80 km

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2022, 23:18   #1097
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dziś miał być ten dzień w którym auto według słów doradcy z Rybnika powinno być gotowe. No to zadzwoniłem do Mielca aby pan Andrzej spróbował wysondować co w trawie piszczy. Niestety nie miał dobrych wiadomości, Niemcy jeszcze nie dowieźli prądu, znaczy części. Jutro będę się kontaktował bezpośrednio z Rybnikiem, ale muszę też zadzwonić do Mielca aby zmienili opony w Skodzie bo zaczyna być mało przyjemnie. Ktoś narzekał na to że kierowcy nie widzą motocyklistów, napisze od siebie, że jazda autem wieczorem w takich warunkach jak przez ostatnie dwa dni to ryzyko. Mam wrażenie że każdy pieszy i rowerzysta chce mi wskoczyć pod koła, jednym słowem podziwiam tych którzy w tych warunkach jeżdżą na motocyklu. Może mam spaczone spojrzenie ze względu na miejsce zamieszkania w Krakowie, które ostatnio zmieniło się w koszmar komunikacyjny
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2022, 07:42   #1098
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 628
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 9 min 28 s
Domyślnie

Się po wczorajszej decyzji rady miasta dużo zmieni i chyba przybędzie nieźle tych rowerków i skuterków
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2022, 07:49   #1099
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Nie pierwsza strefa i nie pierwsza decyzja rady z której pozostały tylko martwe przepisy
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2022, 07:50   #1100
pawel_sz
 
pawel_sz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: podkrakowska wioska
Posty: 121
Motocykl: hd iron & junak m10 & gs11
pawel_sz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 5 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majkowski1 Zobacz post
Się po wczorajszej decyzji rady miasta dużo zmieni i chyba przybędzie nieźle tych rowerków i skuterków
właśnie się zastanawiam jak odnieśli sie do motocykli.
p.
ps
czy konieczna będzie wyprzedaż czy jednak pozostanie stan bez zmian.
pawel_sz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.