Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.12.2018, 20:44   #11
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Właśnie nie da się. Znaczy w tej wersji co miałem to się nie dało. Była jeszcze wersja PRO ale nie znam funkcjonalności.
Jak najbardziej się da! Tylko zajmują gigantyczną ilość miejsca i mus mieć na telefonie jakąś naprawdę dużą kartę pamięci tylko na te mapy. To są mapy rastrowe i dla kolejnych skal (w wielu miejscach w Rosji dochodzi nawet do 1:25000) pobiera się niezależne, dublujące się obrazy. Stąd konieczność starannego doboru obszaru który chce się pobrać, bo po prostu nie starczy karty...

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2018, 21:02   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 43 min 5 s
Domyślnie

A widzisz, może tu leżał problem. Dzięki za info.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2018, 21:08   #13
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Temat tych mapek już kiedyś był na FAT. Niektóre z nich mają już prawie 40 lat i podejrzewam, że część dróg (szczególnie na dalekim wschodzie) może być już nieprzejezdna. Dziwnie się patrzy na swoje okolice zapisane w cyrylicy
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2018, 21:15   #14
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 43 min 5 s
Domyślnie

Jak leciałem 2 lata temu w Pamir, wujek lat prawie 80 dał mi stary ruski atlas drogowy. 100 razy lepsze odwzorowanie niż w Garminie. Wszystkie stacje paliw i inne zaznaczone miejscówki tam gdzie były. Byłem w szoku. Rambo ostatnio mi powiedział że jak kupować mapy Rosji na Garmina to lepiej to zrobić w Rosji bo są znacznie dokładniejsze niż te dostępne u nas.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2018, 21:24   #15
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Na Rosję chwalono mapy Navitela.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2018, 00:02   #16
Stary-S3
 
Stary-S3's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Ponownie Kotlina Kłodzka :D
Posty: 450
Motocykl: RD07 mit VW parts :D
Stary-S3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 15 godz 9 min 23 s
Domyślnie

Tyle, że te "sztabówki" do których są linki są raczej mało aktualne dla terenów (poza drogą), od '82 sporo się zmieniło. Jako poglądowe się nadają. Jeździć "po lesie" się w/g nich już nie da...
__________________
Ale dlaczego Honda?... Bo VW nie robi motocykli...
Stary-S3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2018, 00:37   #17
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stary-S3 Zobacz post
od '82 sporo się zmieniło. Jako poglądowe się nadają. Jeździć "po lesie" się w/g nich już nie da...
Czasami się da, czasami nie da. Trzeba pamiętać, że to jest Rosja, kraj wielki jak kontynent i mnóstwo terenów zupełnie nieogarniętych nawet dla większości obywateli. Nie ma co wymagać map opracowanych tak jak dla malutkiej i gęstej EU. Przy takim założeniu te sowieckie mapy generalnie sprawdzają się nieźle - jeziora, rze(cz)ki, brody, wzgórza, strome zbocza, zabudowania (nawet opuszczone) - to wszystko się zgadza. Na mapie jest droga, a teraz jej prawie nie ma? Trudno, trzeba się wcześniej rozpytywać tubylców...

Navitel to rosyjska nawigacja samochodowa - mają swoje mapy. Jest regularnie aktualizowana i dla przelotów nadaje się o wiele sensowniej niż cokolwiek innego. A przecież na przelotach robi się najwięcej kilometrów. No i POI są aktualne - szczególnie zaprawki! Zresztą na EU Navitel też jest całkiem niezły.

Jeśli chodzi o Garmina, to od CityNavigator Russia trzeba się trzymać jak najdalej. Straszne badziewie. Za to Roads of Russia TOPO jest super! W Karelii i na Północy gdzie głównie jej używałem leśne drogi sprawdzały się bardzo dobrze. Zresztą tubylcy też cmokali nad nią gdy konsultowałem jakieś przejazdy. Oczywiście jak jest zrywka i ciężki sprzęt, to na mapie tego nie dojrzysz, no i nie przejedziesz. Robi się bagno i czekaj do mrozów... Dlatego trzeba rozmawiać - to integralna część nawigacji
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2018, 12:56   #18
zz44
 
zz44's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 297
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zz44 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 35 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Da się tam pobrać wybrane obszary żeby działały offline ?
Jest jeszcze SAS Planet, rosyjski program mapowy z nakładkami do wyboru, Google, yandex, OSM, radzieckie sztabówki, informacje z Wikipedii i inne.
Działa offline na laptopie, nie wiem jak z dostępnością na smarkfona.
I ponoć ma możliwość znajdowania pozycji jeśli laptop ma moduł GPS, ale to do sprawdzenia.
zz44 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ruskie Nowosti ;) jorge Inne tematy 20 13.02.2014 22:14
Mapy topo - Liguria / Piermont - IT / FR cheniek Mapy 2 03.09.2013 21:09
Mapy Topo Tadżykistanu wojtalski Mapy 3 08.03.2010 12:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.